دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۶ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۵ اوت ۲۰۲۲ میلادی
نحوه ورود و ثبت نام در سامانه مشاغل خانگی (mkh.mcls.gov.ir)
8
زمان مطالعه: 4 دقیقه
سامانه مشاغل خانگی،دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت ازمشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی. ... سامانه خرید و ارسال محصولات مشاغل خرد،کوچک و خانگی.

ورود به سامانه مشاغل خانگی

طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از آسیب شناسی طرح های قبلی و انجام مطالعات داخلی و خارجی در سال 1396 طراحی و به تصویب رسید.

به منظور اجرای و پیاده سازی این طرح، جهاد‌دانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه ای، واسطه ای و تسهیلگر مکلف به شناسایی، توانمندسازی (آموزش و مشاوره) اشخاص حقیقی و حقوقی و پایدارسازی مشاغل خانگی با اتصال به بازار با بهره مندی از شبکه های افقی و عمودی گردید.

ضمنا جهاد دانشگاهی با استفاده از شبکه کارشناسان، مشاوران و تسهیلگران خود در سراسر کشور در نظر دارد با بهره مندی از ظرفیت های تمامی سازمان های دولتی و غیر دولتی بویژه بخش خصوصی، حلقه‌های مفقوده و خلا طرح‌های مشابه قبلی را شناسایی و نقش و جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور را توسعه دهد.

سامانه مشاغل خانگی

فهرست مشاغل خانگی آبان ماه 1400

  1. فهرست رشته ها به تفکیک دستگاه های اجرایی
  2. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
  3. وزارت صنعت ، معدن و تجارت
  4. مرکز ملی فرش ایران
  5. وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
  6. وزارت جهاد کشاورزی

تعریف رشته های ستاره دار مشاغل خانگی

فرم های اطلاعات مشاغل خانگی به تفکیک دستگاه های اجرایی مربوطه

ارایه رشته های جدید پیشنهادی

راهنما ورود به سامانه مشاغل خانگی

- متقاضیان مشاغل خانگی لازم است متناسب با نوع فعالیت مورد نظر خود یکی از فرم های ثبت نام (مستقل – تحت پوشش – پشتیبان ) را تکمیل نمایند . فرمهای تکمیلی توسط دستگاه اجرائی ذیربط بررسی شده و در صورت تائید طرح در دستگاه اجرائی ، مجوز مربوطه صادر خواهد شد.
- فهرست رشته های مشاغل خانگی – اطلاعات تعدادی از رشته های مشاغل خانگی – فرم ثبت نام متقاضیان به تفکیک مستقل- تحت پوشش – پشتیبان در سایت وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ( ( mcls.gov.ir بخش مشاغل خانگی موجود و قابل مشاهده می باشد .
- متقاضیان مشاغل خانگی باید از مهارت و تخصص کافی جهت انجام شغل خانگی مورد نظر برخوردار باشند.
- در صورتیکه شغل مورد نظرمتقاضی در فهرست مشاغل خانگی موجود نباشد، متقاضی می تواند شغل مد نظر خود را پیشنهاد نماید .مشاغل پیشنهادی متعاقباً بررسی و در صورت تصویب ، به فهرست مشاغل خانگی اضافه خواهند شد.
- اشخاصی که در قالب فرم افرادتحت پوشش ثبت نام می نمایند، در صورت داشتن شرایط لازم و وجود پشتیبان متناسب با شرایط آنان، به شخص پشتیبان معرفی خواهند شد.
- ثبت نام افراد تحت پوشش به معنای اشتغال قطعی یا فوری فرد ثبت نام شده نمی باشد.
- انجام فعالیت توسط سایر اعضای خانوار منوط به موافقت و رضایت سرپرست خانوار می باشد .
- متقاضیان انجام فعالیت در قالب "تعاونی تامین نیاز مشاغل خانگی"لازم است گزینه "تعاونی" را انتخاب و در صورت تشکیل تعاونی تامین نیاز،میتوانند در قسمت پشتیبان حقوقی ثبت نام کنند.
- پس از تکمیل فرم ثبت نام ، درصورت اطمینان از صحت اطلاعاتی که در فرم وارد نموده اید ، با کلیک بر روی علامت ثبت نام خود را قطعی نمایید .
- سئوالات مربوط به هزینه و تسهیلات مورد نیاز فعالیت ، صرفاً برای اطلاع از نقطه نظر شما بوده و تعیین میزان تسهیلات مورد نیاز بر عهده دستگاه های اجرایی ذیربط می باشد

-این خدمت به صورت رایگان ارائه میشود.
-در صورت عدم مشکل در ثبت نام حداقل ظرف دو هفته مجوز صادر می گردد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (8 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است