دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۰۲ جمادى الأول ۱۴۴۳ قمری و ۰۷ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
نحوه ورود و ثبت نام در سامانه همتا (hamta.ntsw.ir)
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سامانه همتا،همتا استعلام مالکیت گوشی،سامانه همتا شماره،افزودن دستگاه دو سیم کارت در سامانه همتا،نمایش شماره سیم کارت آخرین صاحب موبایل در سامانه همتا، کد فعالسازی همتا .

سامانه همتا

سامانه همتا یا سامانه هوشمند مدیریت تجهیزات ارتباطی سامانه‌ای است منتسب به طرح ثبت تجهیزات دارای سیم کارت (رجیستری) که با مشارکت وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اپراتورهای تلفن همراه، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و گمرک به اجرا گذاشته شده‌است.

اما به زبان ساده تر سامانه همتا ، سامانه ای است برای ثبت اطلاعات تلفن های همراه که از طریق آن می توانید خدماتی نظیر استعلام اصالت گوشی ، انتقال مالکیت گوشی و فعال سازی گوشی را دریافت کنید . برای ورود به سامانه همتا و استفاده از امکانات آن ابتدا باید در سامانه همتا ثبت نام کنید.

در ادامه نحوه ورود به سامانه همتا را توضیح خواهیم داد . البته برای استفاده از برخی از خدمات این سامانه مثل استعلام اصالت گوشی و فعال سازی گوشی نیازی به ثبت نام ندارید . اما برای خدماتی مثل انتقال مالکیت گوشی حتما باید در سامانه همتا ثبت نام کنید . که در بخش های بعدی توضیح داده خواهد شد .

سامانه همتا

نحوه ورود به سامانه همتا

برای ورود به سامانه همتا ابتدا باید وارد وب سایت این سامانه به آدرس https://hamta.ntsw.ir شوید . همانطور که در صفحه ای که برای شما باز می شود مشاهده می کنید تنها امکاناتی که بدون ثبت نام در سامانه همتا می توانید از آن ها استفاده کنید استعلام اصالت گوشی و فعال سازی گوشی است .

استعلام اصالت : برای استعلام اصالت گوشی گزینه استعلام اصالت را انتخاب کنید .

سامانه همتا

در صفحه ای که برای شما باز می شود شناسه دستگاه خود یعنی IMEI گوشی خود را وارد کرده عبارت امنیتی را وارد کرده و گزینه جستجو را انتخاب کنید . ( برای پیدا کردن شناسه دستگاه خود می توانید از قسمت تنظیمات گوشی وارد about شده ، اسکرول کرده و کد IMEI گوشی خود را بیابید . همچنین می توانید از کد دستوری #06#* برای پیدا کردن شناسه دستگاه خود استفاده کنید . در خصوص سریال گوشی یا IMEI در مقالات بعدی مفصلا صحبت خواهیم کرد )

ورود به سامانه همتا

نحوه عضویت در سامانه همتا

برای عضویت در سامانه همتا وارد وب سایت همتا https://hamta.ntsw.ir شوید . در صفحه ای که باز می شود گزینه ثبت نام را انتخاب کنید . شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و گزینه ادامه را انتخاب کنید .

حال یک رمز عبور موقت به شماره ای که وارد کرده بودید ارسال می شود . این کد را در قسمت مربوطه وارد کرده و گزینه ادامه را انتخاب کنید . بخشی با عنوان مشخصات فردی برای شما باز می شود که به ترتیب شامل : شماره ملی ، تلفن همراه ، نام ، نام خانوادگی ، نام پدر ، شماره شناسنامه ، جنسیت و تاریخ تولد است . بعد از وارد کردن این قسمت ها گزینه تایید اطلاعات را انتخاب کنید .

حال در قسمت پایین که با عنوان رمز عبور مشخص شده یک رمز عبور مناسب انتخاب کنید و همچنین یک شماره پشتیبان و یک ایمیل معتبر برای بازیابی رمز عبور خود انتخاب کنید و سپس دکمه ثبت نام را بزنید . به این ترتیب شما توانستید ثبت نام در سامانه همتا را انحام دهید .این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است