دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۰۱ جمادى الأول ۱۴۴۳ قمری و ۰۶ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
نحوه ورود و ثبت نام در سامانه رصد اشتغال / rasad-eshteghal.ir
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سامانه رصد ،سامانه رصد اشتغال ،نحوه ورود به سامانه رصد، سامانه رصد شغلی،ثبت نام در سامانه رصد اشتغال / ورود به rasad-eshteghal.ir ،آموزش سامانه رصد.

ورود به سامانه رصد

سامانه رصد اشتغال به منظور کسب اطلاعات دقیق از ورودی وخروجی های بازارکار ومیزان اشتغال ایجاد و طراحی شده که در چند سال گذشته نیز دستگاه های اجرایی از طریق این سامانه اطلاعات خود را وارد می کردند .

برای ورود به سامانه رصد اشتغال روی گزینه زیر کلیک کنید .

ورود به سامانه رصد اشتغال

سامانه رصد ثبت اشتغال چیست ؟

سامانه رصد ثبت اشتغال یکی از راهکارهایی است که دولت برای ساماندهی اشتغال ایجاد کرده است بر این اساس که افراد جویای کار می توانند با ثبت نام در سامانه؛ درخواست خود را برای دریافت شغل مناسب و یا همان درخواست استخدامی اعلام نمایند.

با توجه به اهمیت موضوع و مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی وکارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان مبنی برتجمیع آمار و اطلاعات به کار گمارده شدگان استان، تمامی دستگاه های اجرایی ملزم هستند اطلاعات مربوط به پرداخت تسهیلات خود اشتغالی و اشتغالزایی به بنگاه ها و صدور مجوز هایی که منجر به ایجاد اشتغال می شود را در سامانه رصد اشتغال به آدرس www.rasad.eshteghal.ir که یک سامانه ملی است، وارد کنند.

ثبت نام آنلاین در سامانه رصد ثبت اشتغال

مدیر‌کل امور اجتماعی وزارت تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد:
اطلاعات شاغلان در این سامانه براساس خوداشتغالی، اشتغال‌ زایی حقیقی و حقوقی، اشتغال دولتی و غیردولتی و در بخش‌ های مختلف صنعت، خدمات و کشاورزی ثبت می‌ شود.

بستان‌ منش بیان کرد: در حال حاضر تعداد 27 دفتر مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی داخلی دارای مجوز از این اداره‌کل در استان فعال است که از این تعداد کاریابی، 15 کاریابی در شهرستان یزد و12 کاریابی در سایر شهرستان‌ها مستقر است.

وی افزود: این دفاتر برای راهنمایی و مشاوره شغلی به جویندگان کار و کارفرمایان، شناسایی فرصت‌های شغلی در داخل استان و به‌ کارگماری جویندگان کار راه‌ اندازی شده است.

بستان‌ منش ادامه داد: این دفاتر در زمینه رسالت خود مبنی بر راهنمایی و مشاوره شغلی با تکیه بر شناخت خصوصیات فردی، استعدادها و رغبت‌ های کارجو و وضعیت بازار به او کمک می‌ کنند تا شغل مناسبی را انتخاب و یا با شغل خود سازگاری پیدا کند.

مدیرکل امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: خدمات راهنمایی و مشاوره شغلی کاریابی‌ ها به‌ صورت مشاوره عمومی و تخصصی انجام می‌ پذیرد و فرایند مشاوره شغلی برای آقایان توسط کارشناس مرد کاریابی و برای خانم‌ ها توسط کارشناس زن کاریابی صورت می‌ پذیرد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
1.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

شما اجازه ارسال کامنت ندارید