مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۰۵ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲ میلادی
تحصیل در خارج از کشور

ادامه تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مؤسسات اعزام دانشجو ، با بهره گیری از دانش واطلاعات ، تجربه و آشنایی به قوانین کشور مقصد ، روند تحصیل در خارج از کشور را تسهیل و تسریع می کنند .

از انواع مهاجرت های به خارج از کشور مهاجرت تحصیلی می باشد . در سالهای اخیر این امر به یک پدیده بسیار متداول تبدیل شده است . امروزه نوجوانان و جوانان پس از گذراندن دوره ابتدایی و متوسطه با قبولی در دانشگاه ها و کالج ها به دنبال ارتقاء سطح دانش و کسب تجربه های مختلف هستند .

عده ای از این سیل مشتاق به تحصیل در خارج از کشوراقدام به مهاجرت به آمریکا ، استرالیا ، کانادا و اروپا می نمایند تا از سطح بالاتری از تحصیلات برخوردار شوند و بعنوان یک دانشجو بین المللی از تجربیات بیشتر و متفاوت تری بهره مند گردند .

عده ای دیگر نیز به دلیل جلوگیری از برخورد با سد کنکور در مقاطع مختلف مهاجرت تحصیلی و اعزام به خارج از کشور را انتخاب می کنند . استرس و سختی قبولی در کنکور کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ، تحصیل رایگان در اروپا ، بورسیه های تحصیلی و ... از جمله مواردی هستند که ادامه تحصیل در خارج از کشور را به ذهن دانشجویان می اندازد .

ضمن این که می بایست اقرار کرد که تحصیل در خارج از ایران مزایای فراوانی دارد و می تواند به بالا بردن سطح علمی دانشجویان کمک کند ، اما گاهی اوقات به خاطر هزینه بالای تحصیل در بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان ، دانشجویانی که قدم در این مسیر می گذارند ممکن است دلسرد شوند و از رویاهای خود دست بکشند .

برای گمگ به این مساله نیز گاه تحصیل در خارج از کشور در کشورهای اروپایی مورد توجه قرار می گیرد . چرا که هزینه زندگی در برخی از کشورهای اروپایی مانند تحصیل در کشور آلمان ، اتریش ، تحصیل در کشور ایتالیا و تحصیل در کشور نروژ به مراتب کمتر از هزینه زندگی و تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان نظیر کشور استرالیا ، کشور آمریکا ، کشور انگلیس ، کشور کانادا می باشد .

چگونگی ادامه تحصیل در خارج از کشور

مسیر تحصیل در خارج از کشور دارای چه مراحلی است ؟ مدارک مورد نیاز برای این مهم کدام است ؟ هزینه اعزام دانشجو ، هزینه تحصیل و زندگی در خارج از کشور چقدر است ؟ چه قوانینی برای تحصیل در خارج از کشور وجود دارد ؟ و … اینها سوالاتی است که فکر علاقه مندان به این مساله را به خود مشغول می کند .

چگونگی این امر همواره پیچیدگی ها و ابهامات خاصی به همراه دارد . قوانین و مقررات موجود در کشورهای مختلف نیز با هم متفاوت است و آشنایی با این قوانین ، مستلزم صرف وقت زیادی از سوی دانشجویان است .

موسسه اعزام دانشجو Studyunique به عنوان موسسه ای خبره و مورد اعتماد با تجریه فراوان در زمینه کشورهای مختلف آماده کمک به شما متقاضیان برای تسهیل در روند این مهم و رسیدن شما به اهدافتان می باشد .

لذا در صورت تمایل به کسب اطلاعات در مورد هر یک از کشورها ، با این موسسه تماس بگیرید .این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است