دلگرم
امروز: شنبه, ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۵ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۰۶ ژوئن ۲۰۲۰ میلادی
استفاده از تلفن همراه در هواپیما
0
زمان مطالعه: 5 دقیقه
طی دوره سفرهای نوروزی، تعداد زیادی از مردم ایران برای لذت بردن از نوروز با خانواده و دوستان دور قصد دارند پرواز کنند. افزایش عظیمی در مسافران هوایی و همیشه و فروش هیجانی باعث شده است که استفاده از...

طی دوره سفرهای نوروزی، تعداد زیادی از مردم ایران برای لذت بردن از نوروز با خانواده و دوستان دور قصد دارند پرواز کنند. افزایش عظیمی در مسافران هوایی و همیشه و فروش هیجانی باعث شده است که استفاده از گوشی موبایل بیشتر شود و از یک جنبه بهتر شده است که بیشتر ما در بین معتادان به گوشی‌های هوشمند قدردانی می‌کنیم: استفاده از تلفن همراه دیگر در هواپیماها کاملاً ممنوع نیست.

ما قبلاً مجبور بودیم تلفن‌هایمان را خاموش کنیم و هنگام پرواز آنها را ذخیره کنیم، اما اکنون می‌تواند آنها را تا زمانی که در حالت هواپیما قرار دارند نگه داشته شود. چرا؟ چه چیزی تغییر کرده است؟ آیا قرار نیست هواپیماهایی از آسمان سقوط کنند و واقعاً اگر همه در طول پروازها شروع به لرزیدن کنند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

برقراری تماس از طریق برج‌های سلولی

استفاده از تلفن همراه در هواپیما

ابتدا چند مبانی در مورد نحوه کار سیستم‌های تلفن همراه ارائه می‌شود. هنگام برقراری تماس یا دریافت، تلفن شما به دنبال نزدیکترین برج سلولی برای اتصال است. هر برج مساحتی را پشتیبانی می‌کند که شعاع آن به اندازه 50 مایل از زمین مسطح و یا کوچکتر از یک مایل در شعاع در مناطق تپه‌ای یا مناطق متراکم شهری است.

هنگام حرکت از طریق منظره، تماس شما از برج به برج دیگر منتقل می‌شود. وقتی از یک سلول به سلول دیگر حرکت می‌کنید،تماس تلفنی شما از یک برج به برج دیگر منتقل می‌شود. این کار مستلزم کار نسبتاً خوبی از طرف سیستم کلی است تا این انتقال برای شما یکپارچه به نظر برسد. همچنین انتظارات داخلی در مورد اینکه چند بار باید این کارها انجام شود (نه خیلی زیاد) ، سرعت کاربر (حداکثر سرعت در بزرگراه) و ارتفاع شما (جایی در نزدیکی زمین) اتفاق می‌افتد.

استفاده از سلولی در هواپیما در سفر با ارتفاع، هر سه انتظار را از بین می‌برد. به عبارت ساده‌تر، تماس‌های موجود در آسمان ممکن است در عملکرد صحیح این سیستم پیچیده - به ویژه اگر یکصد مسافر همه رادیوهای سلولی خود را داشته باشند - دخیل باشد، به گونه‌ای که کاربران در زمین تحت تأثیر قرار بگیرند. بنابراین، در حال حاضر، کمیسیون ارتباطات استفاده سلول از هواپیماها را محدود می‌کند.

اما خطر چیست؟

این مسئله به نظر می‌رسد مانند یک سرویس خدماتی است، نه یک موضوع ایمنی. چه اتفاقی می‌افتد اگر کسی عملکرد تلفن همراه خود را در حالی که از دیدن 30،000 پا لذت می‌برد روشن نگه داشته باشد؟ به احتمال زیاد، هیچ چیز. و این یک چیز خوب است، زیرا حتی زمانی که استفاده از آنها کاملاً ممنوع شده بود، مردم همیشه آنها را ترک می‌کردند، حتی اگر عمداً نخواهند. پس تصمیم به خرید بلیط هواپیما می‌توانید به دنبال بلیط هواپیما ارزان باشید و برای این کار می‌توانید ارزانترین نرخ بلیط چارتر را در https://www.alibaba.ir/charter-ticket جستجو کنید.

اما یک خطر غیر قابل اغماض وجود دارد که استفاده از تلفن شما می‌تواند در سیستم‌های بحرانی هواپیما اختلال ایجاد کند.

استفاده از تلفن همراه در هواپیما

اگرچه بیشتر تلفن‌های مدرن دیگر این کار را نمی‌کنند ، تلفن‌های GSM 2G به دلیل تداخل با سایر سیستم‌های الکترونیکی بدنام شدند. صاحبان سابق هنگام برقراری تماس " وزوز " را که در استریو یا بلندگو شنیده‌اید به یاد خواهند آورد. حال تصور کنید که این وزوز توسط یک سیستم حساس ناوبری انتخاب شده است. برای درک اینکه ممکن است خوب نباشد نیازی به ذهنیت فنی ندارید.

محققان دریافتند که انتشار الکترومغناطیسی از دستگاه‌های الکترونیکی شخصی می‌تواند در سیستم‌های هواپیما اختلال ایجاد کند. به طور خاص ، افراد در محدوده 800-900 مگاهرتز می‌توانند با ابزار دقیق کابین خلبان مخلوط شوند. این موضوع مخصوص هواپیماهای قدیمی است. هواپیماهای جدیدتر برای مقابله با مقادیر زیادی الکترونیکی طراحی شده‌اند که عموم پرواز در هواپیماها می‌گیرد.

هواپیماها ماشین‌های فوق العاده پیچیده‌ای هستند، پر از وسایل الکترونیکی و سیستم‌های حساس مورد نیاز برای انجام معجزه مدرن که پرواز است. نکته در مورد سیستم‌های پیچیده این است که معمولاً آزمایش کردن چگونگی امنیت آنها در هر شرایط احتمالی قابل تصور غیرممکن است. با توجه به تعداد تلفن‌های جدید هر ساله در بازار، آزمایش این که چگونه هر مدل ممکن است با سیستم‌های موجود در هر هواپیما در ناوگان تجاری در سراسر جهان دخالت کند، چالش برانگیز است. بنابراین تولیدکنندگان هواپیما سیستم‌های بحرانی در هواپیما خود را کمتر مستعد ابتلا به دخالت از الکترونیک می‌کنند.

برای خرید بلیط هواپیما می‌توانید بلیط هواپیما ارزان را تهیه کنید و حتی می‌توانید ارزانترین نرخ بلیط چارتر را جستجو کنید.

تلفن خود را به حالت هواپیما تغییر دهید

تلفن‌های همراه فقط یک تلفن بودند. شما از آن برای تماس و متن استفاده می‌کنید. به احتمال زیاد ، "تلفن" اکنون کمترین کارکردی است که یک موبایل دارد. در مورد زمانی که صرف برقراری تماس با سایر کارهایی که با آن انجام می دهید فکر کنید. بنابراین مأمورین مرتباً مجبور شدند ساعتها تلفن خود را کنار بگذارند.

منبع: www.forbes.com


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter