علت تب داغ این روزهای مهاجرت به کانادا

۱,۱۹۵
۰
۰
Arad |
یکشنبه, ۱۵ دی ۱۳۹۸ ۲۱:۲۳

در این مطلب به مواردی اشاره می شود که شاید علت تب داغ این روزهای مهاجرت به کانادا و ترند شدن جستجوی ویزای کانادا تضمینی توسط ایرانیان شده است. کشور کانادا که در قاره آمریکای شمالی واقع شده است حدود ۹میلیون کیلومتر مربع خشکی و ۸۹۱هزار کیلومتر مربع از آب‌های زمین را در اختیار خود دارد.

این کشور دومین کشور بزرگ و پهناور دنیا پس از روسیه محسوب می‌شود و حدود دو پنجم قاره آمریکای شمالی را در بر می‌گیرد. کشور کانادا که دارای منابع طبیعی بسیاری بوده، آب و هوای سرد و در بیشتر نقاط قطبی دارد.

از میان مناطق دیدنی و طبیعت بکر این کشور می‌توان به آبشار زیبا و معروف نیاگارا اشاره کرد که در مرز این کشور با ایالات متحده آمریکا قرار دارد. شاید برایتان عجیب باشد ولی الیزابت دوم که ملکه بریتانیا است، ملکه کشور کانادا نیز محسوب می‌شود و قانون به امضاء و به نام او رسمیت و ضمانت اجرایی پیدا می‌کند.

با اینکه کانادا دومین کشور بزرگ دنیاست، نسبت به وسعت پهناور خود جمعیت نسبتاً کمی دارد. با در نظر گرفتن این موضوع که گستردگی کانادا از همسایه‌اش آمریکا بیشتر است، اما جمعیتی برابر با ۱۱ درصد کل جمعیت آمریکا را دارد.

این کشور دارای منابع معدنی غنی، صنایع پیشرفته و همچنین محصولات فراوان کشاورزی است. این کشور از نظر صنعت و فناوری، جزو کشورهای پیشرفته‌ بوده و سیستم اقتصادی آن به شدت ( به خصوص در بخش بازرگانی و داد و ستد ) به ایالات متّحده آمریکا وابسته است، به نحوی که این کشور رابطه اقتصادی پیچیده و بلندمدتی را با این کشور دارد.

علت تب داغ این روزهای مهاجرت به کانادا

کانادا یکی از بهترین مقاصد مهاجران

جالب است بدانید امید به زندگی در این کشور ۸۱ سال است و بیش از ۶۷ درصد مردم این کشور به دولتشان اعتماد دارند. همچنین بیش از ۸۰ درصد مردم این کشور معتقدند لحظات خوب و مثبت زندگی ‌شان در روز بیشتر از لحظات منفی آنهاست. با وجود اینکه کشور کانادا به لحاظ جمعیت در رده 38 کشورهای جهان قرار دارد، رتبه دهیمن اقتصاد برتر دنیا را از آن خود کرده است.

طبق داده‌های رسمی کشور کانادا، حدود 163,290 ایرانی در این کشور زندگی می‌کرده‌اند که این رقم در سرشماری سال 2006 برابر با 121,505 نفر بوده است. این دو رقم حاکی از رشد 34 درصدی جامعه ایرانیان کانادا را طی 5 سال نشان می‌دهد.

کشوری که بیش از 82 درصد از شهروندان آن از شرایط زندگی خود رضایت کامل دارند، و همچنین شنیدن آماری مثل کمترین میزان گزارش جرم و جنایت در دنیا، شاید کانادا ( کشوری که سیاست‌های جمعیتی خود را بر اساس مهاجرت نیروی انسانی متخصص و کارآمد چیده است ) را به بهترین مقصد برای زندگی، کار و تحصیل تبدیل کرده است.

علت تب داغ این روزهای مهاجرت به کانادا

شما برای اخذ ویزای اقامت کانادا راه‌های مختلفی پیش رو دارید یکی از بهترین راه‌های اخذ اقامت کانادا ویزای اسکیل وورکر یا ویزای کاری است.

ویزای اسکیل وورکر

اقامت کاندا از طریق اخذ ویزای اسکیل وورکر کانادا یکی از محبوب ترین و مطرح ترین روش های مهاجرت به کشور کانادا در چند سال اخیر بوده است. اخذ این ویزا شرایط خاصی دارد که تحت سیستم امتیاز دهی صورت می‌پذیرد. طبق این سیستم متقاضیان اخذ ویزای اقامت اسکیل وورکر کانادا باید از مجموع 100 امتیاز، حداقل موفق به کسب 67 امتیاز شوند. در صورتی که متقاضیان موفق به کسب 67 امتیاز شوند وارد مرحله دوم می‌شوند و در صورتی که در مرحله دوم نیز امتیازات لازم را کسب کنند اقامت دائم کانادا به این افراد اعطا می‌شوند.

کشور کانادا با جمعیت کم و مساحت بالای خود نیاز به نیروی کار متخصص زیادی دارد از همین رو افرادی که دارای تخصص در زمینه خاصی می باشند مشکلی در یافتن کار در کشور کانادا ندارند. لازم به ذکر است آمار و نرخ بیکاری در کانادا در سالهای اخیر چیزی حدود ۶ درصد بوده است که این آمار سبب شده افراد زیادی اقدام به اخذ ویزای کاری در این کشور پهناور کرده و در این کشور زیبا زندگی کنند.

برخی از معیار های امتیاز دهی در ویزای اسکیل ورکر (Skilled Worker ) کانادا عبارتند از: تحصیلات، مهارت زبانی، سن، سابقه کاری و... . به عنوان سخن آخر می توان گفت که اقدام برای اخذ اقامت کانادا از طریق اخذ ویزای اسکیل ورکر این کشور یکی از روش های کم هزینه و مناسب برای مهاجرت به این کشور مهاجر پذیر است و افرادی که میتوانند امتیازات لازم در برنامه های اعلام شده را کسب کنند شانس بالایی برای دریافت اقامت دائم این کشور خواهند داشت

علت تب داغ این روزهای مهاجرت به کانادا

ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتی کانادا به ویزایی گفته می‌شود که اداره مهاجرت کانادا از سال ۲۰۱۵ تا کنون برای بیشتر درخواست‌ کنندگان ویزای توریستی کانادا صادر می‌کند که طول مدت آن معمولاً بر اساس اعتبار باقی مانده از پاسپورت شخص درخواست کننده صادر می‌شود و از آنجاییکه پاسپورت ایرانیان ٥ ساله می‌باشد،این ویزا بیشتر به نام ویزای ٥ ساله مولتیپل در بین ایرانیان شناخته شده است.کسانی که موفق به اخذ ویزای مولتیپل می‌شوند می توانند بدون محدودیت وارد خاک کانادا شوند. دارندگان ویزای توریستی کانادا در هر بار ورود می توانند تا ۶ ماه در کانادا اقامت داشته باشند. بعد از ۶ ماه باید ۱ بار حتی برای چندین ساعت از خاک کانادا خارج شوند و دوباره به کانادا بازگردند تا بتوانند ۶ ماه دیگر در کانادا اقامت داشته باشند.

شرکت خدمات مهاجرتی مهاجران و اقامتی مهاجران که یکی از با سایقه‌ترین و معتبرترین موسسات مهاجرتی است مفتخر است به لطف تیم مجرب و قدرتمند خود هموطنان و فارسی زبانان سراسر دنیا را در انجام امور مربوط به مسائل اقامت، سرمایه گذاری، اخذ ویزا و پاسپورت یاری و همراهی کند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم