alexametrics
دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۰ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۱۵ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی
اسکن سه بعدی قبل از عمل بینی در مجموعه طراح طب
0
زمان مطالعه: 6 دقیقه
عمل زیبایی بینی یکی از رایج‌‌ترین جراحی‌های پلاستیک در ایران است که در میان اقشار مختلف جامعه رواج دارد. بسیاری از دختران و پسران منتظرند که به سن مناسب برای عمل بینی برسند، تا این جراحی را انجام...

عمل زیبایی بینی یکی از رایج‌‌ترین جراحی‌های پلاستیک در ایران است که در میان اقشار مختلف جامعه رواج دارد. بسیاری از دختران و پسران منتظرند که به سن مناسب برای عمل بینی برسند، تا این جراحی را انجام دهند. اما گاهی پیش می‌آید که افراد از ظاهر بینی خود بعد از جراحی رضایت ندارند. این موضوع می‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود که گاهی حتی منجر به انجام جراحی ثانویه بینی می‌شود.

به منظور برطرف کردن مشکلاتی از این قبیل، مجموعه طراح طب خدمات اسکن سه بعدی و قالب کنترلی را قبل از جراحی بینی ارائه می‌دهد که به کمک آن سلیقه متقاضی بیش از قبل در نتیجه جراحی تاثیرگذار خواهد بود.

جلسه مشاوره عمل بینی

برای انتخاب جراح، غالبا فرد متقاضی با پزشکان مختلف مشاوره انجام می‌دهد. در جلسه مشاوره عمل بینی، پزشک بینی فرد را از نظر ضخامت پوست و آناتومی بررسی می‌کند و از او در خصوص سابقه پزشکی، مشکلات تنفسی و داروهایی که مصرف می‌کند، سوال می‌پرسد. در ادامه متقاضی در مورد خواسته‌ها و نیازهای خود صحبت می‌کند و پزشک بعد از امکان سنجی به او می‌گوید که چه میزان از خواسته‌های او قابل اجراست. در صورتی که همه چیز به خوبی پیش برود، متقاضی وقت عمل می‌گیرید و از او درخواست می‌شود که یکسری اقدامات نظیر گرفتن عکس آتلیه و آزمایش‌های لازم را انجام دهد.

در این روش ممکن است پزشک به طور کامل خواسته متقاضی را درک نکند و متقاضی نیز متوجه نشود که چه میزان از خواسته‌های او قابل اجراست. در حالتی دیگر ممکن است که متقاضی و پزشک به درک متقابل برسند، اما با توجه به این که معمولا جراحان روزانه چندین عمل انجام می‌دهند، پزشک در حین جراحی به یاد نیاورد که خواسته متقاضی دقیقا چه بوده است یا برای رسیدن به آن فرم دقیقا چه تغییراتی باید اعمال کند؟

بعضی از جراحان برای حل این مشکل با استفاده از فتوشاپ تغییرات بینی را بر عکس متقاضی اعمال می‌کنند تا او بتواند درک بهتری نسبت به تغییرات بینی خود پیدا کند، اما این روش نیز نمی‌تواند مشکلات گفته شده را به صورت کامل برطرف کند.

طراحی سه بعدی بینی قبل از جراحی

در روش جدید جراحی بینی با قالب کنترلی، متقاضی قبل از جلسه مشاوره با پزشک اسکن سه بعدی می‌شود. دستگاه اسکنر سه بعدی هیچ اشعه‌ای تولید نکرده و با استفاده از نور طبیعی عکس برداری می‌کند. در مرحله بعد مدل سه بعدی چهره متقاضی ساخته می‌شود. در جلسه مشاوره، پزشک بعد از معاینه بینی متقاضی و شنیدن خواسته‌های او، تغییرات مورد نظر را بر مدل سه بعدی بینی اعمال می‌کند و متقاضی می‌تواند از زوایای مختلف بینی بعد از عمل خود را مشاهده کند. به منظور طراحی فرم ایده‌آل بینی، نسبت‌های طلایی صورت نیز در نظر گرفته می‌شود تا بینی بعد از عمل در تناسب با سایر اجزای چهره باشد.

اسکن سه بعدی قبل از عمل بینی در مجموعه طراح طب

در صورتی که طراحی بینی مورد قبول متقاضی باشد، با استفاده از نرم افزار با مقایسه بینی اولیه و طراحی نهایی، تغییرات بینی آنالیز می‌شود. به طور مثال مشخص می‌شود که نوک بینی چند درجه باید بالا رود یا پل بینی به چه میزان باید قوس داده شود. در مرحله بعد بر اساس مدل سه بعدی فرم ایده‌آل بینی، توسط پرینترهای سه بعدی یکسری قالب‌های کنترلی ساخته می‌شود. این قالب‌ها انواع مختلفی داشته که هر کدام از آن‌ها برای بررسی درستی تغییرات ناحیه خاصی از بینی به کار می‌آید. در واقع با استفاده از آنالیزهای نرم افزار و قالب‌های کنترلی، از تصمیمات لحظه‌ای جراح جلوگیری به عمل آمده و دقت جراحی افزایش پیدا می‌کند.

آیا بینی بعد از عمل دقیقا شبیه به طراحی بینی خواهد شد؟

بسیاری از افراد بر این باور هستند که قبل از عمل نمی‌توان مشخص کرد که بینی چه شکل خواهد شد. در پاسخ به این موضوع باید گفت که با استفاده از تکنولوژی اسکن سه بعدی و قالب‌های کنترلی که در سایر کشورهای پیشرفته نیز استفاده می‌شود، می‌توان اطمینان حاصل کرد که در صورت امکان بینی شبیه به طراحی انجام شده خواهد شد. در واقع در عمل بینی با استفاده از این روش جراحی تنها زمانی به پایان می‌رسد که بینی تطبیق لازم را با قالب‌های کنترلی پیدا کند.

اسکن سه بعدی قبل از عمل بینی در مجموعه طراح طب

نسبت‌های طلایی صورت چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که چهره بعضی از افراد به نظرتان جذاب بیاید، ولی زمانی که به صورت مجزا به اجزای چهره آن‌ها نگاه کنید، متوجه زیبایی خاصی نشوید. در پاسخ به این موضوع باید گفت که اجزای چهره این افراد در تناسب با یکدیگر هستند و فواصل و اندازه آن‌ها از نسبت‌های خاصی پیروی می‌کند. به طور مثال برای شخصی که صورت کشیده‌ای دارد یک بینی عروسکی کوچک و کوتاه زیبا نیست. در مجموعه طراح طب بینی فرد به گونه‌ای طراحی می‌شود که تا حد امکان در تناسب با سایر اجزای چهره باشد و از نسبت‌های طلایی پیروی کند.

هزینه عمل بینی با قالب کنترلی

هزینه اسکن سه بعدی و قالب‌های کنترلی در مقایسه با هزینه جراحی بسیار ناچیز است و هزینه عمل بینی را در واقع عوامل دیگری تعیین می‌کند. فاکتورهای موثر در هزینه عمل بینی شامل موارد زیر است:

مهارت و شهرت جراح: غالبا جراحان بر اساس توانایی و شهرت خود هزینه خاصی برای عمل بینی در نظر می‌گیرند. اما این موضوع به این معنی نیست که هر پزشکی که هزینه بالایی برای عمل بینی بگیرد، بهتر است یا بلعکس.

کلینیک و بیمارستان: مکانی که در آن جراحی انجام می‌شود، از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار در هزینه عمل بینی است. به طبع اگر کلینیک یا بیمارستان مربوطه در منطقه خوبی بوده و امکانات بالایی داشته باشد، هزینه بیشتری نیز برای جراحی دریافت می‌کند.

میزان تغییرات بینی: از دیگر عوامل می‌توان به میزان تغییرات بینی اشاره کرد. در صورتی که میزان تغییرات بینی زیاد باشد و لازم باشد که جراح زمان زیادی را به جراحی اختصاص دهد، هزینه بیشتری نیز درخواست می‌شود. به طور مثال اگر فردی علاوه بر ایرادات ظاهری بینی، مشکلات تنفسی نیز داشته باشد، هزینه بیشتری باید پرداخت کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص عمل بینی با قالب کنترلی و مشاهده نمونه‌ طراحی انجام شده و مقایسه با نتیجه جراحی به سایت طراح طب (tarahteb.com) مراجعه فرمایید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits