نهایت استفاده از رپورتاژ آگهی برای افزایش بازدید

۱,۶۴۶
۱
۰
Arad |
یکشنبه, ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۸:۵۷
همین چند سال اخیر بود که تبلیغات بنری ، برو بیایی برای خود در دنیای اینترنت به راه انداخته بود درست قبل از آنکه پدیده “کوری بنری” گریبان گیر بازرایابی و تبلیغات اینترنتی شود . هرچه زمان گذشت ، بی توجهی مخاطب به تبلیغات گران قیمت بنری ، بیشتر هویدا شد. این پدیده تا آنجا پیشروی کرد که بازده تبلیغات بنری تقریبا به صفر رسید . شاید فکر کنید این ته خط بازاریابی اینترنتی به حساب می آید اما رپورتاژ آگهی ها مانند فرشته نجات به داد بازاریابی و تبلیغات مجازی شتافتند .
نهایت استفاده از رپورتاژ آگهی برای افزایش بازدید

ماجرای تبلیغات بنری در اینترنت را می توان یک تراژدی غم انگیز نام برد ؛ همه چیز داشت خوب پیش می رفت تا پای کوری بنری به دنیای تبلیغات و بازریابی باز شد! کاربران اینترنت به نقطه ای رسیدند که ناخواسته تبلیغات بنری را نمی دیدند و هزینه های هنگفت صاحبان کسب و کار را به همین راحتی تار و مار میکردند.
البته اوضاع به همین شکل باقی نماند و رپورتاژ آگهی ها با قواعدی استاندارد و بازده ضمانت شده مثل فرشته نجات به کمک دنیای بازاریابی آمدند .

متاسفانه آنچه از شواهد امر مشخص است این است که دوران حکمرانی “تبلیغات بنری” سرآمده و مخاطبان باهوش این دوره و زمانه حتی به اندازه نیم نگاهی برای تبلیغات بنری وقت نمی گذارند .

اما قسمت مهیج ماجرا این جاست که رپورتاژ آگهی یک تنه هم بر “کوری بنری” و هم بر “تبلیغ گریزی” حریف است . فیدبک کاربران اینترنتی نشان میدهد که بازاریابی به روش رپورتاژ آگهی حسابی به مذاقشان خوش آمده و از آن استقبال می کنند . البته منکر این موضوع نمی شویم که مخاطبان و کاربران تنها 50 درصد ماجرا هستند و 50 درصد الباقی مربوط به عکس العمل گوگل است که در ادامه حسابی آن را بررسی می کنیم .

این را بدانید که مخاطبان امروزه مطالعه یک محتوای مفید و جامع را نسبت به متن های تبلیغاتی که به جز اغراق و بزرگنمایی چیزی در آن به چشم نمیخورد ارجح می دانند؛

ردپای رپورتاژ آگهی در بهبود سئو :

حالا که رابطه رپورتاژ آگهی و مخاطب به طور کامل بررسی شد نوبت به ارتباط گوگل و رپورتاژ آگهی می رسد . توضیح این تیتر با طرح یک سوال آغاز می کنیم ! چقدر با تاثیر لینک سازی در حوزه سئو آشنایی دارید ؟ اگر بخواهیم لینک سازی را به صورت مختصر و مفید تعریف کنیم ،

لینک سازی باعث تقویت قدرت دامنه و افزایش رتبه سایت در گوگل می شود .

اما رپورتاژ آگهی در این میان چه نقشی دارد ؟ رپورتاژ آگهی بهترین نوع از لینک سازی به حساب می آید که نیم خط بالا را برای کسب و کار شما به ارمغان خواهد آورد .

پس گوگل با رپورتاژ آگهی رابطه مسالمت آمیزی دارد ؟

پاسخ این وسال بی برو گرد مثبت است اما برای روشن شدن ماجرا این مثال را در نظر بگیرید .
فرض کنید قرار است یک دندانپزشک متبحر را از بین صدها پزشک متخصص در این زمینه انتخاب کنید و دندان های نازنینتان به دست های او بسپارید . در لحظه اول بدون اطلاعات زمینه ای قبلی ، کار بسیار سختی است ، شمایید و یک لیتس بلند بالا از صدها پزشک که همگی از لحاظ تخصص و مدرک پزشکی در یک رده قرار دارند ولی تجربه و تبحر آنها در کارشان زمین تا آسمان تفاوت دارد .

اولین جرقه ای که در ذهنتان زده می شود چیست ؟ بی شک تحقیق و پرس و جو را آغاز می کنید و در نهایت بیمار پزشکی می شوید که افراد مطمئن و سرشناس اطرافتان آن را معرفی و پیشنهاد داده اند .
تکنیک گوگل هم برای کشف وبسایت های کار درست دقیقا به همین صورت است . اگر سایتی توسط سایت معتبر دیگر تایید و معرفی شده باشد ، گوگل مبنا را بر این قرار میدهد که آن سایت معتبر ضمانت سایت معرفی شده را کرده است . اگر بخواهیم به زبان گوگل معرفی شدن را تعریف می کنیم می شود : بک لینک !

وقتی سایت شما از یک سایت معتبر بک لینک دریافت کند ، نظر مثبت ربات های گوگل به سایت شما جلب می شود و از نظر گوگل اعتبار سایتتان بالا رفته و با احتمال بیشتری به صدرنشینی نتایج گوگل نزدیک می شوید .
اینجاست که باید تذکر بدهم حواستان را جمع کنید ! کل داستان به همین سادگی که فکر میکنید نیست . حواستان باشد دچار خوش خیالی نشوید و از الگوریتم پنگوئن گوگل غافل نمانید چراکه ساز و کار پنگوئن هر حرکت غیرطبیعی و مشکوک از سایت شما را شناسایی کرده و بدون فوت وقت سایتتان را در معرض پنالتی شدن قرار می دهد.

نهایت استفاده از رپورتاژ آگهی برای افزایش بازدید

واقعا نظر گوگل در رابطه با رپورتاژ آگهی چیست ؟

گر صبر کنی ز غوره حلوا سازم ! هنوز برای قضاوت زود است اما همین قدر بدانید که رپورتاژ زمانی باعث پیشرفت سایت شما می شود که اصولی و قاعده مند پیاده سازی شود در غیر این صورت سخت گیری گوگل در برخورد با تخلف های صورت گرفته در رپورتاژ آگهی ردخور ندارد . در خکین راستا به اولین چیزی که نیاز دارید یک نویسنده متبحر و کار بلد است .
از این اطلاعیه گوگل غافل نمانید که اعلام کرده که با پست های تبلیغاتی که خارج از روند اصولی قصد ایجاد روند صعودی غیر استاندارد و ناحق در نتایج جست و جو را دارد حسابی برخورد می کند . این موضوع از سال 2009 مطرح شده است و روز به روز جدی تر اجرا گشته است . با تمام این اوصاف :

به رپورتاژ آگهی اعتماد کنیم یا نه ؟

تا زمانی که خط قرمز های گوگل را زیر پا نگذارید ، گوگل از گل نازکتر به شما نخواهد گفت ! خوشبختانه با وجود تمام پیشرفت های حیرت انگیز الگوریتم گوگل ، هنوز هم تشخیص یک پست رپورتاژ آگهی بین صدها پست یک سایت معتبر که بدرستی اجرا شده برای گوگل محال است! در واقع رپورتاژ آگهی (البته از نوع اصولی) هیچ تناقضی با قوانین مشتری مدارانه گوگل ندارد . واقعیت این است که گوگل روی حق و حقوق کاربران خود کمی سخت گیر است اما میتوانید با کمی تلاش دل این ربات هوشمند را به دست بیاورید .

خود را برای یک نبرد زود هنگام آماده کنید . اگر سایت تازه تاسیسی دارید ، بهتر است هرچه زودتر برای خود یک رپورتاژ آگهی درست و حسابی در یک وبسایت اسم و رسم دار دست و پا کنید . اگر سن وبسایت شما بالا برود بدون آنکه بک لینکی دریافت کنید ، سپس در یک حرکت ناگهانی تصمیم بگیرید که ناخونکی به تبلیغات رپورتاژی بزنید و از ده ها سایت بک لینک دریافت کنید اینجاست که خشم گوگل دامن گیرتان می شود و با شما مثل یک سایت متخلف و متقلب برخورد میکند. در این شرایط باید بترسید از خشم گوگل !

گوگل را دست کم نگیرید !

خوشبختانه یا متاسفانه گوگل مو را از ماست میکشد! کافیست یک حرکت غیرعادی از شما سر بزند تا در سریعترین زمان ممکن دستتان برای این موتور جست و جو رو شود . اگر سایت شما مدت ها فعالیت داشته باشد بدون آنکه لینکی دریافت کند اما به صورت ناگهانی از ده سایت معتبر بک لینک دریافت کند ، گوگل متوجه تبلیغاتی بودن این بک لینک ها و استراتژی تقلب محور سایت شما خواهد شد

با گوگل صلح کنید

اگر استراتژی درستی را پیش بگیرید و سایتتان را در برهه زمانی اندک مورد هجوم بک لینک های سایت های مختلف قرار ندهید تاثیر معجزه آسای رپورتاژ آگهی را در افزایش بازدید و قدرت دامنه خود خواهید دید .

سئو یه جنگه! بخصوص که حوزه کاری یا عبارت کلمات کلیدیت خیلی رقابتی باشن.

نهایت استفاده از رپورتاژ آگهی برای افزایش بازدید

چرا از رپورتاژ آگهی برای بهبود وضعیت وبسایتمان استفاده کنیم ؟

ارائه 7 دلیل قانع کننده از ما ، پذریش یا عدم پذیرش آن با شما .

رپورتاژ آگهی اول یک مقاله است ، بعد یک روش بازاریابی :

رپورتاژ آگهی یک مقاله است که محتوای تبلیغاتی دارد بی آنکه مخاطب را درگیر جوسازی های تبلیغاتی کند که پیاده سازی آن تنها از دست یک نویسنده ماهر و با تجربه بر می آید. این را بدانید که مخاطبان امروزه به شذت از تبلیغات متنفرند و سایه آن را با تیر میزنند.اصلا از خود شما میپرسم ، مخاطب حرف شما را با استراتژی بی طرفی راحت تر میپذیرد یا با لحن تبلیغاتی تند و تیز ؟ قطعا یک حرف بی طرف بیشتر به دل مخاطب می نشیند .

هرچه جلوتر برویم ، متوجه می شوید با یک رپورتاژ آگهی چه ها که نمیتوان کرد. کمی مطالعه کنید و سعی کنید با کمک تکنیک های نوشتاری ابتدا حس نیاز مخاطب را تحریک کرده و در ادامه به مرور ( و نه ناگهانی) کسب و کار و خدماتتان را به او معرفی کنید . باز هم تاکید می کنیم ، معرفی کنید تبلیغ نکنید. لازم نیست سیر تا پیاز کم و کاستی های کسب و کارتان را به سمع و نظر خواننده برسانید اما در مورد نقاط قوت خود نیز اغراق نکنید. درواقع خواننده یک رپورتاژ آگهی بی آنکه متوجه شود در راستای هدف تبلیغاتی شما قرار میگیرد . رپورتاژ آگهی قبل از هرچیز محتوایی مفید را در اختیار خواننده قرار می دهد که تبلیغات بخش نامحسوس از متن آن است . که آن هم به هنر نویسنده بستگی دارد که چقدر هوشمندانه و هنرمندانه آن را در متن بگنجاند بی آنکه مخاطب از هف تبلیغاتی متن برنجد یا ناراحت شود.

فرهنگ سازی مطالعه ، رپورتاژ آگهی را نیز در بر میگیرد :

مخاطبان عصر حاضر علاوه بر اینکه از تبلیغات گریزان اند ، از هر فیلد و جایگاهی که تبلیغات را به نمایش بگذارند نیز میگریزند .
یک مزیت برتر رپورتاژ آگهی این است که در جایگاهی مخصوص تبلیغات نمایش داده نمی شوند بلکه مانند بقیه مقالات مفید یک سایت دسته بندی می شوند . با این اوصاف احتمال خواندن رپورتاژ آگهی ها توسط خوانندگان همگام با دیگر مقالات و از طرفی بیشتر از متون تبلیغاتی است .

اعتبار ، اعتبار ، اعتبار :

برندسازی راز موفقیت کسب و کار شما و رپورتاژ آگهی یکی از راه های رسیدن به یک برند قدرتمند است . یکی از کلیدی ترین کارکرد های رپورتاژ اگهی ایجاد اعتبار و برندسازی برای کسب وکار شماست ، از طرف دیگر موثرترین دلیلی که باعث پیشرفت و موفقیت کسب و کار شما می شود داشتن برند معتبر و زبانزد است . این سلسله به صورت زنجیروار به یکدیگر متصل هستند و مقدمات پیشرفت کار شما را فراهم می آورند .اینکه ردپای برند شما بجز سایت خودتان در سایت های دیگری که از قضا از اعتبار بالایی برخوردارند به چشم بخورد ، روی پروسه برندسازی وبسایتتان حسابی تاثیر مثبت میگذارد و دقیقا عین مفهوم برندسازی را پیاده می کند .

رپورتاژ آگهی به جیب شما فشار نمی آورد :

با آنکه مزایای بیشماری دارد اما خوشبخانه رپورتاژ آگهی ها جزو تبلیغات گران قیمت به حساب نمی آیند . شاید برایتان جالب باشد بدانید یک بنر تبلیغاتی در یک سایت پر ترافیک ، چند میلیون ناقابل برای شما آب میخورد و البته با توجه به پدیده تازه وارد کوری بنری ، فایده چندانی هم نخواهد داشت اما در مقابل ، هزینه ثبت رپورتاژ آگهی در همان سایت به صرفه تر خواهد بود و نتیجه نهایی بهتری خواهد داشت.

با یک تیر دو نشان بزنید :

تاثیر رپورتاژ آگهی روی موفقیت کسب و کار شما دو جانبه است . بپرسید چرا ؟!
از یک طرف سئوی سایتتان را بهبود میبخشد و از سوی دیگر یک روش تبلیغاتی مطمئن و موثر به حساب می آید که موققیت در هر دو تضمینی است . وقتی سایت شما به واسطه یک وبسایت مطرح لینک دریافت می کند یک خبر با این مضمون با گوگل مکاتبه می شود : «من هم وبسایت معتبر و خوبی هستم ، من را به کاربرانت بیشتر معرفی کن»
این مزیت ، مزیتی است که علاوه بر برندسازی و افزایش بازدید و تبلیغات آیدتان می شود .

گوگل از شما حمایت خواهد کرد :

یکی از دلایلی که تاثیر سئو و تبلیغاتی رپورتاژ آگهی را ضمانت می دهد این است که رپورتاژ آگهی شما مانند تمام تیتر های خبری در صف نتایج گوگل قرار میگیرد و این برای جلب اعتماد مخاطب آپشن درجه یکی است . به طور کلی گوگل نگاه ویژه ای روی منابع خبری خود دارد که خوشبختانه رپورتاژ آگهی نیز جزو همین دسته رده بندی می شود.

تبلیغ پر بازده بدون تاریخ انقضا :

امان از هزینه های سرسام آور تبلیغات بنری که احتمالا ماهانه شما را مورد عنایت قرار میدهد!
هرچند این مورد را بعنوان آخرین مزیت تبلیغات به روش رپورتاژ آگهی ذکر می کنیم اما در واقع مزیت بزرگی به حساب می آید که کمی در حقش اجهاف شده. تصور کنید رپورتاژ آگهی وبسایت شما در گوگل جایگاه مناسبی کسب کند و از آنجا که همیشگی است و هیچوقت پاک نمی شود ، یعنی نانتان در روغن است و در سرازیری موفقیت قرار گرفته اید .

سئو یعنی تحلیل رفتار کاربران و موتورهای جستجو با هدف طراحی استراتژی مناسب برای کسب بهترین نتیجه ممکن

یک توصیه : ایا دوست دارید اطلاعات کامل تری درباره رپورتاژ اگهی بدانید؟

خواندن این مقاله را به شما به شدت توصیه میکنیم: رپورتاژ آگهی چیست؟

آیا روی کسب درآمد حاصل از رپورتاژ اگهی حساب باز کنیم ؟

چرا که نه!
وقتی پکیج بزرگی از مقالات شما روزانه با ارائه لینک منتشر میشود و هیچ فیدبک منفی برای سایت شما به همراه ندارد ، چرا مقاله های مفیدی را تحت عنوان رپورتاژ آگهی قبول نکنیم! حقیقت این است که در حال حاضر مدیریت و نگهداری سایت بصورت قاعده مند و اصولی هزینه قابل توجهی برای مدیریت سایت ها دارد. گذشت آن دورانی که هزینه های طراحی و هاست جزو هزینه اصلی و چشمگیر سایت محسوب میشدند . در حال حاضر بیشتر بودجه شما به عنوان مدیر سایت صرف تولید محتوا و سئو و پاسخگویی به نیاز مخاطب می شود که ایده ای کاملا مشتری مدارانه است . هرچند روش های بی شماری برای جبران این هزینه ها برای شما وجود دارد اما یکی از روش های کاملا بی ضرر و پرسود فروش رپرتاژ آگهی به حساب می آید.

منتهی لازم است مسائلی را رعایت بفرمائید. برای مثال:

به گنجاندن سه الی پنج لینک در رپورتاژ آگهی رضایت دهید . قرار دادن لینک بیشتر میتواند برای سایت سفارش دهنده و هم سفارش گیرنده غیر مفید باشد. اما شما با اعمال این محدودیت نسبت به اسپم شدن سایت خود اطمینان حاصل کنید.

عنوان و مطلب سفارشی را فراموش نکنید . اگر مطلب و تیتر رپورتاژ آگهی بصورت اختصاصی و غیرکپی برای سایت شما نوشته شده باشد تاثیر خارق العاده ای برای سایت سفارش دهنده دارد و همچنین برای سایت شما نیز متقابلا تاثیر مثبتی به همراه خواهد داشت.

توصیه می کنیم همه رپورتاژ ها را در یک دسته بندی خاص در سایتتان منتشر کنید. این تکنیک به شدت از جانب گوگل مورد پسند واقع شده است . معمولا سایت های معتبر و پر مخاطب تمامی رپورتاژ آگهی ها را تحت دسته بندی خاصی با نام تبلیغات یا رپرتاژ آگهی به اشتراک می گذارند .

با این توصیف اگر به درآمد از رپورتاژ آگهی علاقه مند شده اید بهتر است از مسیر درستی برای فروش رپورتاژ آگهی اقدام کنید تا دچار مشکل نشوید .

یکی از این گزینه ها را در این لینک میتوانید بررسی کنید: فروش رپورتاژ آگهی

نهایت استفاده از رپورتاژ آگهی برای افزایش بازدید

از کجا رپورتاژ آگهی بخریم؟

مختصر و مفید : سایت های مرتبط ، قدرتمند و واقعی !
در حقیقت ، یافتن این مدل از سایتها به سادگی نگارش این یک جمله نیست. میخواهیم مرجعی به شما معرفی کنیم که بدون دردسر بتوانید رپورتاژ آگهی خود را از بین بهترین سایت های ایرانی انتخاب کنید.

سایت لینکدون مرجع قابل اعتماد خرید و فروش رپورتاژ آگهی به شمار میرود. از حالا به بعد نیاز به خرید رپورتاژ آگهی یک نیاز همیشگی برای سایت ها به حساب می آید . این را بدانید که رقیب های شما هر روزه چنین تکنیکی را پیاده می کنند و هر روز غفلت شما یعنی یک قدم عقب گرد و فاصله از پیشرفت . با مراجعه به لینکدون میتوانید از بهترین سایت های ایرانی با بهترین قیمت رپورتاژ آگهی بخرید.

سئو یه جنگه! بخصوص که حوزه کاری یا عبارت کلمات کلیدیت خیلی رقابتی باشن.

توصیه میکنیم نگاهی به لیست سایتهای موجود در لینکدون برای خرید رپورتاژ آگهی بیاندازید. مطمئنا سایت های مرتبط خوبی میتوانید پیدا کنید که با بهترین قیمت میتوانند رپورتاژ آگهی شما را بصورت دائمی منتشر نمایند.

اطلاعات بیشتر در لینک روبرو: خرید رپورتاژ آگهی

بالاخره با تمام این توضیحات، رپورتاژ آگهی ، آری یا خیر ؟

حق دارید اگر هنوز هم از آثار مثبت رپورتاژ آگهی اطمینان نداشته باشید. این همه قابلیت در یک متن تقریبا باورنکردنی است . حتی ممکن است نسبت به اثار منفی آن نیز مشکوک باشید. شاید از نظرتان این همه مزیت در یک مقاله ناقابل غیرممکن است. اگر کوچکترین تردیدی در رابطه با استفاده از این روش تبلیغاتی دارید ، با خواندن این پاراگراف فاتحه اش خوانده می شود . به طور کلی اگر از موارد زیر دوری کنید ، رپورتاژ آگهی برای وبسایت شما چیزی جز منفعت خالص نخواهد بود :

اول اینکه رفتار غیرطبیعی نداشته باشید . این قاعده نه برای رپرتاژ آگهی بلکه برای تمام فعالیت هایتان در سطح وب موثر است. لطفا به یکباره بعد از فعالیت 2 ساله وبسایتتان همزمان به 20 وبسایت معتبر و نامعتبر سفارش رپورتاژ آگهی ندهید . این حرکت غیر اصولی خرس خفته را بیدار می کند چراکه ربات های گوگل تیزبین و نکته سنج هستند؛ چه بخواهید چه نخواهید ، هیچ راهی برای دور زدن گوگل وجود ندارد. راه حل درست فقط رفتار طبیعی و مطابق قوانین گوگل است !

دوم ، تعداد استاندارد لینک هایی که در محتوای رپورتاژ آگهی قرار میگیرد 3 تاست اما در برخی منابع تا 5 لینک هم استاندارد معرفی شده . اما ما توصیه می کنیم ریسک نکنید و به همان 3 لینک اکتفا کنید .

راه آخر و سوم ، اگر کماکان در مورد تاثیر مثبت یا منفی رپورتاژ آگهی تردید دارید با استفاده از تگ Nofollow در لینک های موجود خیال خودتان ، وبسایتتان و گوگل را راحت کنید . (البته مشتری را از چند و چون این قضیه باخبر کنید )

چرا نوفالو ؟
1- به هیچ عنوان خطر جریمه توسط گوگل شمارا تهدید نخواهد کرد
2- مستقیما میتوانید ترافیک حاصل از رپورتاژ آگهی خود را استفاده کرده و نرخ تبدیل خود را افزایش بدهید .

اشتباهات رایج در رپورتاژ آگهی

مطمئنم باور نخواهید کرد که بنیان گذار گوگل هم سر و سری با رپورتاژ آگهی دارد. آنچه از شواهد ماجرا برمی آید این است که ایده گوگل از یک بک لینک آغاز شده و حالا به جایگاه غوغایی کنونی رسیده است. البته حواستان باشد گوگل امروزه به صاف و سادگی گوگل دیروز نیست و رفتارش با بک لینک ها زمین تا آسمان تغییر کرده و شدیدا هوشمندانه شده است اما در نهایت بهترین راه برای گرفتن بک لینک رپورتاژ آگهی هست و خواهد بود .

شاید وقتی میگوییم رپورتاژ آگهی ، یک ساز و کار ساده و پیش پا افتاده در ذهنمان تداعی شود که قرار است در جذب مخاطب غوغا کند . این بخشی از ماجرا است

 • آسیاب به نوبت !
 • کپی کاری ممنوع
 • ارتباط محتوایی فراموش نشود
 • پرچانگی نکنید
 • در استفاده از لینک ها زیادروی نکنید
 • برای انتخاب عنوان عجول نباشید و حساسیت به خرج دهید
 • رپورتاژ آگهی ، نه معجزه قرن !
 • اغراق ممنوع !
 • در نوع نگارش رپورتاژ آگهی کمی دقت کنید
 • گزارشی مملو از چاشنی تبلیغاتی
 • همه لینک ها را خرج صفحه اصلی نکنید
 • رپورتاژ آگهی را با صفحه “درباره ما” وبسایت اشتباه نگیرید
 • برای سفارش رپورتاژ آگهی گول ایندکس بالا را نخورید
 • آتوریتی چیزی به جز بازارگرمی نیست


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  
 • برچسب ها:
 • سئو
 • طراحی سایت
 • افزایش بازدید سایت
 • تبلیغات اینترنتی

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter