دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۰۱ ربيع الأول ۱۴۴۴ قمری و ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی
ریسک جراحی بینی و انواع روش های مختلف عمل زیبایی بینی
2
زمان مطالعه: 5 دقیقه
عمل جراحی زیبایی بینی: جراحی بینی در انواع مختلف را می توان در جامعه امروزه به خصوص در کشور ما به وفور مشاهده کرد. یکی از بیشترین عمل بینی که انجام می گیرد جراحی زیبایی بینی است که باعث زیبایی...

عمل جراحی زیبایی بینی:

ریسک جراحی بینی و انواع روش های مختلف عمل زیبایی بینی

جراحی بینی در انواع مختلف را می توان در جامعه امروزه به خصوص در کشور ما به وفور مشاهده کرد. یکی از بیشترین عمل بینی که انجام می گیرد جراحی زیبایی بینی است که باعث زیبایی چهره فرد می گردد و نیازی نیست فرد تا آخر عمر با یک بینی نازیبا زندگی خود را سر کند. عمل زیبایی بینی توسط پزشک متخصص یا فوق تخصص گوش حلق و بینی، زیبایی و جراح پلاستیک یا هر دو انجام می گیرد. عمل زیبایی بینی بین جوانان بیشتر رواج دارد و بهتر است در زمانی انجام گیرد که صورت فرد رشد خود را به اتمام رسانده است، که این سن بین دختران حدود 15-16 سالگی و در پسران حدود 18-17 سالگی می باشد. در غیر این صورت ممکن است فرم بینی پس از رشد مجدد اجزای صورت تناسب خود را از دست بدهد.

متقاضیان جراحی بینی چه افرادی هستند؟

ریسک جراحی بینی و انواع روش های مختلف عمل زیبایی بینی

بیشتر افرادی که متقاضی جراحی بینی هستند جوانان و نوجوانان می باشند، همچنین این جراحی ممکن است همراه با درمان مشکلاتی از قبیل: مشکلات تنفسی، انحراف بینی و ... باشد. اکثر افرادی که داوطلب عمل زیبایی بینی هستند به دلیل مشکلات خاصی مراجعه می کنند:

  • بلندتر بودن بینی نسبت به صورت
  • وجود پولیپ
  • وجود قوس روی بینی
  • بینی کلفت و گوشتی
  • عدم تناسب بینی با صورت

این عوامل همگی می توانند در جراحی زیبایی بینی ترمیم شوند و زیبایی بیشتری را به صورت فرد ببخشند. این امری کاملا طبیعی است که این جراحی مورد استقبال بیشتری نسبت به بقیه عمل های زیبایی قرار گیرد، زیرا بیشترین مشکلات زیبایی در صورت متعلق به بینی می باشد.

آیا ریسک جراحی بینی بالا است؟

با توجه به اینکه بسیاری از پزشکان و متخصصان ایرانی تجربه زیادی در این مورد دارند، می توانند به خوبی عمل زیبایی بینی را انجام داده و کمترین ریسک را دارد. البته باید برای انتخاب پزشک متخصص حساسیت به خرج داد و بهترین پزشک را در این مورد انتخاب کرد. که بتواند با حفظ سلامت و تعادل مناسب برای تنفس، زیبایی را نیز به وجود آورد. گاهی پزشکان زیبایی ظاهری بینی را مد نظر قرار می دهند و ممکن است فرد بعد از عمل زیبایی بینی دچار ایراداتی در تنفس مانند خرخر کردن و یا تنفس صدادار شود. اما یک پزشک با تجربه هر دو مقوله را مد نظر قرار می دهد. پزشک متخصص با توجه به خطوط صورت و تناسب بین فرم اجزای صورت می تواند یک عمل موفقیت آمیز و راضی کننده را برای شما به ارمغان بیاورد.

در اکثر مواردی که فرد از شکل بینی خود راضی نیست یا مشکلات بالا مشاهده می شود، عمل بینی ترمیمی روی بینی فرد صورت می گیرد.

روش های مختلف عمل زیبایی بینی:

ریسک جراحی بینی و انواع روش های مختلف عمل زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی به چندین نحو صورت می گیرد که طبق تشخیص پزشک بر اساس حالت بینی و گوشتی یا استخوانی بودن آن انتخاب می گردد.

  • رینوپلاستی: این جراحی بینی روی بینی های استخوانی صورت می گیرد و عضروف و استخوان قوز دار به صورتی ظریف تراش داده می شود. و همین طور ممکن است در جاهایی که گودرفتگی در بینی دیده می شود از گرافت رایدکس استفاده می شود که یک قسمت تراش خورده از بینی خود فرد است. همچنین عمل بینی های گوشتی نیز به دلیل اینکه عملیات زیادی را نمی توان روی پوست انجام داد از این روش استفاده می گردد و مناسب ترین عمل بینی برای این مدل بینی می باشد.
  • روش رینوپلاستی باز: در این روش پوست بینی با سمت بالا رانده می شود و عمل بینی انجام می گیرد. درست است که در این مدل عمل بینی بیشترین کبودی و تورم وجود دارد اما قرینگی و زیبایی بینی را بهتر می توان انجام داد.
  • عمل زیبایی بینی با لیزر: در این روش هیچ کاری روی انحراف و مقدار گوشتی بینی صورت نمی گیرد و با تاباندن لیزر به قسمت نوک بینی روی این قسمت کار می شود و بدفرمی بینی را ترمیم می کند.
  • جراحی زیبایی بینی با نخ: این روش جدید و مناسبی است که برای بالا بردن و فرم دادن به نوک بینی مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش قیمت مناسب است و نیازی به اتاق عمل نیز وجود ندارد.

ریسک جراحی بینی و انواع روش های مختلف عمل زیبایی بینی

در دو روش آخر هیچ زخم و بازشدگی روی بینی صورت نمی گیرد.

برای اینکه فرد متوجه شود که جراحی زیبایی بینی برای او مناسب است یا نه ابتدا باید در یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص، این امر را بررسی نمود. این کار به خوبی در کلینیک دکتر وقردوست انجام می گیرد، صادقانه مشاوره به افراد ارائه می شود و خطرات و عوارض کامل برای عملی زیبایی بینی آنها نیز گوشزد می گردد.

اگر این جراحی به نحوی خوب و استاندارد صورت گیرد و فرد مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی را به خوبی انجام دهد، بدون شک می تواند بسیار موفقیت آمیز باشد و زیبایی چهره فرد را به صورتی کاملا طبیعی ایجاد کند. زیرا متقاضیان بینی های عروسکی و غیرطبیعی بسیار کم است و افراد دوست دارند جراحی زیبایی روی بینی آنها به صورت طبیعی باشد و عوارض و یا مشکلات تنفسی نیز برای آنها ایجاد نگردد. قطعا هر چه تجربه پزشک بالاتر باشد و تعداد عمل جراحی موفق بیشتری داشته باشد شما راحت تر می توانید بینی خود را زیر تیغ جراحی ایشان قرار دهید و نتیجه ی بهتری می گیرید برای اطلاع از هزینه عمل بینی به سایت زیر مراجعه نمایید .

Website : https://www.dr-vaghardoost.comاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است