دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۱۶ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۲۷ فوریه ۲۰۲۴ میلادی
راهنمای جامع خرید فرش کودک
0
زمان مطالعه: 8 دقیقه
ما در ادامه به شما کمک می‌کنیم که یک فرش ایده‌آل برای اتاق‌خواب کودک خود خریداری کنید.

خرید فرش کودک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. دیزاین و طراحی هر بخش از منازل ایرانی با به‌کاربردن یک فرش تکمیل می‌شود. به همین خاطر به همه زمینه‌ها برای خرید یک فرش استاندارد توجه می‌شود.

فرش اتاق‌خواب کودک یکی از لوازم حساس منزل است که والدین در خصوص خرید آن به برخی نکات توجه می‌کنند اما آیا تمامی نکات مهم را می‌دانند و در نظر می‌گیرند؟ فرش‌ها باید مطابق بارده سنی کودکان انتخاب و خریداری شوند و نکات مهمی را در هنگام خرید باید در اولویت قرار داد. ما در ادامه به شما کمک می‌کنیم که یک فرش ایده‌آل برای اتاق‌خواب کودک خود خریداری کنید.

ویژگی‌های مهم یک فرش کودک استاندارد

خرید فرش کودک با درنظرگرفتن برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصولات کاربردی انتخاب می‌گیرد. در این زمینه به موارد زیر توجه می‌شود:

  • این فرش‌ها باید باخاصیت ضدباکتری و ضد حساسیت همراه باشند تا سلامت کودکان را در محیط اتاق‌خواب به خطر نیندازند. به‌این‌ترتیب در حین خرید حتماً به جنس الیاف سازنده فرش انتخابی خود دقت کنید که حتما ضدباکتری و ضدحساسیت باشد.
  • در بخش بعدی نرمی فرش موردتوجه قرار می‌گیرد. کودکان در طول روز دائماً در حال بازی و جنب‌وجوش هستند. ازاین‌رو زمین‌خوردن آن‌ها امری طبیعی است. یک فرش استاندارد باید به‌قدری نرم باشد که از بدن کودک در حین زمین‌خوردن او محافظت کند و سبب آسیب به کودک نشود.
  • قابلیت شست‌وشوی فرش موردنظر نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این مسئله برای اتاق‌خواب آقاپسرهای بازیگوش مهم‌تر خواهد بود.
  • خرید فرش کودک با درنظرگرفتن میزان پرز به‌کاررفته در فرش انتخابی انجام می‌گیرد. برخی از فرش‌های موجود در بازار پرزدهی بسیار زیادی دارند که برای سیستم تنفسی بچه‌ها مشکل‌ساز می‌شود. در حین خرید فرش اتاق کودک به بلندی این پرزها نیز توجه داشته باشید.
  • در حین خرید به میزان ماندگاری فرش انتخابی خود نیز دقت داشته باشید. اگر فرشی ماندگاری نداشته باشد درنتیجه کیفیتی خوبی ندارد و تمامی موارد بالا را نقض می‌کند.

نکات مهم خرید فرش کودک

همانطور که میدانید خرید فرش کودک خیلی مهم است و شما در هنگام خرید باید توجه داشته باشید و نکاتی را مد نظر قرار دهید تا بتوانید برای فرزند دلبندتان بهترین فرش را تهیه کنید، فرشی که هم از نظر زیبایی و هم از نظر سلامت و ایمنی کودک مناسب باشد. اما آیا شما این نکات را میدانید؟ اگر جواب شما به این سوال منفی است با ما همراه باشید تا در ادامه این نکات مهم را به صورت کامل برای شما ذکر کنیم تا در هنگام خرید فرش اتاق کودک گمراه نشوید و بتوانید بهترین خرید را انجام دهید.

توجه به دیزاین فرش کودک

خرید فرش کودک گاها باهدف افزایش شادابی اتاق‌خواب او انجام می‌شود. به همین خاطر انتخاب رنگ‌های شاداب و سرزنده برای این فضا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. روحیه کودکان هر رنگ و طرحی را نمی‌پذیرد.

در انتخاب هر یک از اجزای به‌کاررفته در اتاق‌خواب او باید به روحیه شاداب و لطیف بچه‌ها توجه داشته باشید. بی شک فرش‌ها نیز از این قاعده مستثنی نخواهند بود. برای این که کودک در محیط اتاق‌خواب احساس امنیت بیشتری داشته باشد، لازم است که به این مؤلفه بیشتر توجه کنید.

درصورتی‌که در اتاق‌خواب او دائماً از لوازم رنگ‌ورورفته و ساده استفاده شود، روحیه کودک شما چندان بانشاط نخواهد بود. در حین خرید فرش کودک به ویژگی‌های روان‌شناسی هر یک از رنگ‌ها نیز دقت داشته باشید. به‌ویژه اگر از فرش‌های تک‌رنگ برای این محیط استفاده می‌کنید. بهترین فرش تخفیفی با رنگ‌های آبی، صورتی، زرد، سبز و... آماده شده و به فروش می‌رسد.

راهنمای جامع خرید فرش کودک

مطالعه برچسب پشت فرش‌ها

در حین خرید فرش کودک باید به برچسب‌های درج شده بر روی این محصولات نیز دقت داشته باشید. در قسمت پشتی انواع فرش‌های امروزی برچسب‌هایی وجود دارند که نشان‌دهنده میزان کیفیت الیاف، ویژگی‌ها، سایر مشخصه‌های این محصولات هستند.

ازاین‌رو با مطالعه آن‌ها در حین خرید اطلاعات بیشتری در خصوص این محصولات به دست می‌آورید. بر روی هر یک از آن‌ها در خصوص قابلیت‌های شست‌وشوی فرش نیز اطلاعاتی وجود دارد. در مرکز خرید فرش کودک می‌توانید سوالاتی از فروشندگان بپرسید و از این طریق نیز به اطلاعات موردنیاز دررابطه‌با محصول انتخابی برسید.

اما این برچسب‌ها در حقیقت شناسنامه فرش پیش رو هستند.

بر روی برخی از آن‌ها میزان مقاومت فرش در برابر لکه‌ها نیز ذکر شده است. بهتر است از فرش‌هایی استفاده کنید که لکه‌ها را به‌سادگی بر روی خودنمایان نکرده و پس از لکه‌شدن به‌سهولت تمیز شوند. بر روی برخی از این برچسب‌ها اطلاعاتی دررابطه‌با مواد شوینده و روش شست‌وشوی محصول نیز وجود دارد که کمک بسیار زیادی به مادران می‌کند.

توجه به محیط اتاق‌خواب برای خرید فرش

خرید فرش کودک با درنظرگرفتن بسیاری از ویژگی‌های این محصولات انجام می‌گیرد. در این زمینه به فضای اتاق‌خواب بچه‌ها نیز توجه شده و برخی از مشخصه‌های اتاق‌خواب بررسی می‌شود. ابعاد اتاق یکی از پارامترهای اساسی انتخاب فرش است.

در آپارتمان‌های امروزی بسیاری از اتاق‌خواب‌ها متراژ کمی دارند و به همین خاطر فرش انتخابی برای آن‌ها کوچک‌تر خواهد بود. مدل فرش اتاق کودک نیز تا حدودی بر اساس فضای اتاق‌خواب انتخاب می‌شود. بهتر است به همخوانی فرش انتخابی خود با محیط اتاق دقت داشته باشید و برای این مسئله کمی وقت صرف کنید.

تأثیری که فرش بر روی دکوراسیون فضا بر جای می‌گذارد، در هیچ یک از لوازم ریزودرشت اتاق‌خواب کودک مشاهده نمی‌شود. فرش‌ها بخش مهمی از کف اتاق‌خواب را پوشش می‌دهند و نمای قابل‌توجهی دارند. ازاین‌رو انتخاب اصولی آن‌ها حائز اهمیت است.

توجه به سلیقه کودک

خرید فرش کودک باید با درنظرگرفتن سلایق و ایده‌های فرزندان انجام شود. کودکان امروزی در انتخاب وسایل خود مشارکت می‌کنند. به همین خاطر نظرات آن‌ها در خرید وسایلی که متعلق به فضای بازی آن‌ها است از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای انتخابی بهتر در میان این اقلام بهتر است کودک خود را در حین خرید به همراه خود ببرید.

راهنمای جامع خرید فرش کودک

به‌این‌ترتیب رضایت کودکان نیز بیشتر جلب می‌شود. بهتر است ابتدا در خصوص جنس فرش با فرزند خود به توافق برسید! برخی از بچه‌ها دوست دارند بر روی یک فرش بسیار نرم و مخملی بازی کنند؛ برخی نیز از فرش‌هایی با الیاف ساده‌تر لذت می‌برند.

ازاین‌رو انتخاب جنس فرش نیز باید با درنظرگرفتن سلیقه کودک انجام شود. در مرحله بعدی به طراحی و رنگ‌آمیزی این محصولات بپردازید که بی شک انتخاب کودک شما در این جا مدل‌های کارتونی و فانتزی فرش‌ها است.

درنظرگرفتن تم رنگی اتاق‌خواب

برای انتخاب بهتر فرش باید به تم رنگی به‌کاررفته در محیط اتاق‌خواب نیز دقت داشته باشید. به‌این‌ترتیب از تناژ رنگی به‌کاررفته در محیط در انتخاب فرش نیز استفاده می‌شود. با این روش فرش اتاق‌خواب همخوانی بیشتری با سایر بخش‌های اتاق خواهد داشت. این فرش‌ها هر یک با طرح‌های به خصوصی دیزاین می‌شوند.

برای انتخاب طرح به‌کاررفته بر روی هر یک از آن‌ها نیز باید به تم اتاق‌خواب و طرح هر یک از اجزا دقت داشته باشید. برای داشتن یک دکوراسیون زیبا و اصولی درنظرگرفتن همه این موارد حائز اهمیت است. اتاق‌خواب کودکان با طرح‌هایی مانند گل، خرگوش، پروانه و... دیزاین می‌شود. برخی از این اشکال بر روی فرش‌های مخصوص کودک مشاهده می‌شوند که می‌توانید از آن‌ها در محیط اتاق‌خواب استفاده کنید.

راهنمای جامع خرید فرش کودک

معرفی سایت شهر فرش

خرید فرش کودک از سایت معتبر شهر فرش به‌سادگی انجام می‌گیرد. مجموعه شهر فرش بهترین مدل‌های این محصولات را در دسترس مشتریان قرار می‌دهد. هر یک از این فرش‌ها با طرح‌های زیبا و کودکانه دیزاین شده‌اند و برای استفاده در خانه‌های مدرن امروزی بهترین انتخاب هستند. قیمت‌های به‌صرفه این محصولات نیز از مهم‌ترین مزایای خرید آن‌ها از شهر فرش به شمار می‌رود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits