دلگرم
امروز: جمعه, ۲۲ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
هوش مصنوعی نمی‌تواند جای انسان را بگیرد....زیرا... ؟؟؟
12
در این مقاله خواهید دید که چرا انسان ها هنوز در محل کار بسیار ارزشمند هستند و نمی توانند به طور کامل با هوش مصنوعی جایگزین شوند.

هنگامی که با رشد سریع فناوری هوش مصنوعی (AI) در بازار کار امروز مواجه می‌شویم، احتمالاً کارفرمایان به فرآیندهای خودکاری فکر می‌کنند که کار را آسان‌تر، سریع‌تر و کارآمدتر می‌کنند. از سوی دیگر، احتمالاً کارمندان در هر حوزه‌ای می‌ترسند شغل خود را از دست بدهند و با ماشین جایگزین شوند.

در حالی که هوش مصنوعی برای جایگزینی کارهای دستی با روشی مؤثرتر و سریع‌تر کارآمد است، اما جایگزینی این هوش نمی‌تواند نیاز به نیروی انسانی در فضای کاری را نادیده بگیرد. در این مقاله خواهید دید که چرا انسان ها هنوز در محل کار بسیار ارزشمند هستند و نمی توانند به طور کامل با هوش مصنوعی جایگزین شوند.

هوش مصنوعی نمی‌تواند جای انسان را بگیرد....زیرا... ؟؟؟

1. هوش مصنوعی فاقد هوش احساسی است

هوش احساسی یا عاطفی یکی از عوامل متمایز کننده بین انسان و ماشین است که باعث می شود انسان برای همیشه در محل کار باقی بماند. درواقع اهمیت هوش هیجانی در فضای کاری، به ویژه در هنگام برخورد با مشتریان امری بسیار مهم برای باقی ماندن یک بیزینس است. به عنوان موجوداتی اجتماعی، یکی از نیازهای اساسی و غیرقابل انکار انسان، نیاز به ارتباط عاطفی با دیگران است. هوش مصنوعی هم اکنون فاقد چنین قدرتی است زیرا چنین هوشی نیاز به همدلی و درک عمیق از تجربه‌ی انسانی، به ویژه درد و رنج دارد.

هوش مصنوعی نمی‌تواند جای انسان را بگیرد....زیرا... ؟؟؟

2. هوش مصنوعی فقط با داده‌های ورودی کار می‌کند

هوش مصنوعی تنها بر اساس داده هایی که دریافت می‌کند می‌تواند کار کند. بنابراین هر چیزی که بیش از این باشد از توان ماشین خارج است. بنابراین، زمانی که داده‌های وارد شده به دستگاه شامل حوزه جدیدی از کار نباشد یا الگوریتم آن شرایط پیش‌بینی نشده‌ای را در بر نگیرد، هوش مصنوعی عملا بی‌استفاده می‌شود.

هوش مصنوعی نمی‌تواند جای انسان را بگیرد....زیرا... ؟؟؟

این شرایط در صنایع فناوری و تولید رایج است و سازندگان هوش مصنوعی دائماً سعی می‌کنند راه‌حل‌های موقتی برای حل آن پیدا کنند. این ایده که ابزارهای هوش مصنوعی با هر موقعیتی سازگار می‌شوند، یکی از چندین افسانه رایج در مورد هوش مصنوعی است. چراکه قدرت استدلال انسان و مغز او برای تجزیه و تحلیل، خلق، بداهه سازی، مانور و جمع آوری اطلاعات به راحتی توسط هوش مصنوعی قابل تکرار نیست.

3. هوش مصنوعی مهارت‌های نرم ندارد

مهارت های نرم برای هر کارگر و کارمندی در فضای کاری ضروری است. مهارت‌های نرم شامل کار تیمی، توجه به جزئیات، تفکر انتقادی و خلاق، ارتباط موثر و مهارت های بین فردی است که از قضا در هر صنعتی مورد تقاضا هستند و برای موفقیت حرفه‌ای باید آن‌ها را توسعه داد. این در حالی است که هوش مصنوعی هم اکنون از چنین مهارت‌هایی بهره‌مند نیست.

هوش مصنوعی نمی‌تواند جای انسان را بگیرد....زیرا... ؟؟؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (12 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits