alexametrics
دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ برابر با ۱۸ رجب ۱۴۴۲ قمری و ۰۲ مارس ۲۰۲۱ میلادی
12 بهمن سال 1357 چند شنبه بود ؟
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
12 بهمن 57 چند شنبه و چه روزی بود ؟ آیا 12 بهمن 57 تعطیل اعلام شده بود ؟ در ادامه به پاسخ تمامی این سوالات درباره 12 بهمن خواهید رسید .

12 بهمن 57 چند شنبه بود ؟

12 بهمن ماه 1357 مصادف با ورود تاریخی امام (ره) میباشد. بازگشت امام خمینی (ره) به ایران واقعه‌ای در جریان انقلاب ۱۳۵۷ است که طی آن در ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ امام خمینی (ره) پس از ۱۴ سال تبعید به ایران بازگشت و در تهران مورد استقبال قریب به سه میلیون ایرانی قرار گرفت. این روز در تقویم رسمی با عنوان روز آغاز دهه فجر، مشخص شده‌ است.

سال 57 دوازده بهمن چند شنبه بود ؟

12 بهمن در سال 57 مصادف بود با پنج شنبه، ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ .

۱۳۵۷/۱۱/۱۲

12 بهمن سال 57 به تقویم قمری چند شنبه بود ؟

12 بهمن در تقویم قمری سال 57 مصادف بود با الخمیس‬، ٣ ربیع الاول ١٣٩٩

۱۳۹۹/۰۳/۰۳

12 بهمن سال 57 به تقویم میلادی چند شنبه بود ؟

12 بهمن در تقویم میلادی 57 مصادف بود با Thursday, February 1, 1979 .

1979-02-01

12 بهمن 57 چند شنبه بود

هدف انقلاب اسلامی چه بود ؟

هدف انقلاب اسلامی حاکمیت ارزشهای دینی بود.حجت الاسلام مصطفی فرمود:

دهه فجر نقطه اوج انقلابی بود که ملت ایران رقم زد، اما هدف ملت ایران از پدید آوردن انقلاب اسلامی باید واکاوی( تجزیه و تحلیل ) شود.

مهم‌ترین هدف انقلاب اسلامی حاکمیت دین و ارزش‌های اخلاقی در جامعه بوده است، هدفی که موجب می‌شد خود مردم حق تعیین سرنوشت خود داشته باشند که در قبال این هدف از نفوذ و تأثیرپذیری ستمگران رهایی می‌یابند.

هدف دیگر تشکیل این انقلاب استقلال سیاسی و مقابله با نفوذ بیگانگان است که ملت در انتصاب‌ها و انتخاب‌های کشور تاثیر داشته باشند و شاید در این زمینه بتوان گفت که تنها ملتی که در جهان اسلام می‌تواند به طور مستقل و فارغ از نفوذ بیگانگان تصمیم بگیرد، ایران است.

حجت الاسلام رضا غلامی با بیان اینکه انقلابیون، شاگردان و اصحاب امام زندان رفتند تبعید و شکنجه شدند و به شهادت رسیدند، ابراز داشت: خود امام عزیز 15 سال تبعید را تحمل کردند، امروز هم حفظ و بقای انقلاب و ارزش‌های آن نیازمند کار و تلاش جهادگونه است و نباید لحظه‌ای غفلت کرد.

12 بهمن چند شنبه بود

وقایع 12 بهمن 1357

  1. فرار شاه از ایران
  2. بازگشت امام خمینی(ره) به ایران در 12 بهمن 1357
  3. به تعویق افتادن بازگشت امام خمینی(ره) به ایران
  4. اعتراض مردم به بسته شدن فرودگاه ها
  5. عقب نشینی دولت بختیار

12 چه روزی بود

پرشکوه ترین استقبال تاریخ در 12 بهمن 1357

در دوازدهم بهمن 1357، پرشکوه ترین استقبال تاریخ جلوه گر شد. این روز یکی از ماندگارترین روزهای تاریخ معاصر ایران است و شور و شوق مردم در آن وصف ناپذیر بود. عده زیادی از مردم، خود را به تهران رسانده بودند تا در مراسم استقبال از امام شرکت کنند.

تقریبا در ساعت شش صبح، خیابان ها سرشار از جمعیت بود. اول صبح، میلیون ها نفر در دو طرف خیابان های مسیر امام خمینی رحمه الله ایستاده بودند و پنجاه هزار نیروی انتظامی مردمی مشغول منظم کردن آنها بودند.

مردم با تاق نصرت و گل، خیابان ها را تزیین کردند و در قلب استقبال کنندگان، دریایی از اضطراب و شادی موج می زد. در ساعت نه و سی دقیقه صبح، محبوب ملت و پرچم دار آزادی به وطن برگشت.

چند لحظه پس از گشوده شدن در خروجی هواپیما، امام در حالی که دستشان در دست مهماندار فرانسوی بود، در مقابل دیدگان مشتاقان ظاهر شد. همه اشک شادی می ریختند. فریاد «اللّه اکبر» به هوا برخاست.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits