دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۹ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۵ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی
11 سپتامبر 2001، آمریکا، بزرگترین قدرت جهان، در اثر حملات تروریستی به لرزه درآمد !
5
سالگرد حملات 11 سپتامبر: در 11 سپتامبر 2001 چه اتفاقی افتاد؟ چه کسانی پشت پرده این اتفاق بودند و چند نفر کشته و مجروح شدند؟

حملات 11 سپتامبر آمریکا: 21 سال پیش در چنین روزی در 11 سپتامبر 2001، آمریکا، بزرگترین قدرت جهان، در اثر حملات تروریستی به لرزه درآمد. این روز سیاه هنوز در ذهن مردم تازه است و به یاد آوردن آن روز همچنان برای کسانی که آن را به خاطر دارند ، خوفناک است . آنچه در حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 اتفاق افتاد به سختی قابل فراموشی است. واقعه 11 سپتامبر که به 9/11 از آن یاد می شود ، مجموعه ای از حملات تروریستی برنامه ریزی شده توسط القاعده بود که در 11 سپتامبر 2001 در خاک ایالات متحده آمریکا رخ داد. این حادثه جان 2977 نفر را گرفت و کل مرکز تجارت جهانی (WTC) در شهر نیویورک از جمله برج های دوقلو و بخشی از ساختمان پنتاگون را ویران کرد.

حملات 11 سپتامبر آمریکا

ساعت ۷:۵۹ صبح روز 11 سپتامبر 2001 پرواز شمارهٔ ۱۱ شرکت هوایی امریکن ایرلاینز، بوئینگ ۷۶۷، از فرودگاه بوستون به مقصد لس‌آنجلس، اعلام ربوده شدن کرد ، این هواپیما با 81 مسافر در ساعت ۸:۱۴ با برج شمالی مرکز تجارت جهانی برخورد کرد. و شروع یک تراژدی وحشتناک را در خاک آمریکا رقم زد !

در این حادثه ، 19 نفر از اعضای گروی تروریستی القاعده چهار هواپیمای مسافربری تجاری را ربودند. هواپیماربایان دو هواپیما را در فواصل زمانی مختلف به برج های مرکز تجارت جهانی در نیویورک کوبیدند. در نتیجه این دو برخورد تمامی ساکنان و همچنین بسیاری از افراد حاضر در ساختمان ها کشته شدند. این دو ساختمان پس از دو ساعت به طور کامل تخریب شدند و خسارت های زیادی به ساختمان های اطراف وارد شد.

سالروز حملات 11 سپتامبر آمریکا

چند نفر کشته شدند؟

2974 نفر در حمله تروریستی 11 سپتامبر در آمریکا جان خود را از دست دادند. شهروندان بی گناه 70 کشور مختلف از جمله آمریکا قربانی خشونت خونین تروریست ها شدند. از جمله جان باختگان این حمله تروریستی 343 مامور آتش نشانی و 60 مامور پلیس بودند. در زمان حمله حدود 18000 نفر در داخل ساختمان برجهای جهانی WTC حضور داشتند. اکثر مردم به سرعت از محل تخلیه شدند، در مجموع 2753 نفر در آن روز در نیویورک جان باختند. 19 تروریست عامل این حادثه هولناک نیز پکیدند !

حملات 11 سپتامبر آمریکا: 21 سال پیش در چنین روزی در 11 سپتامبر 2001

عاملان این حمله مخوف چه کسانی بودند؟

19 هواپیماربای تحت فرمان اسامه بن لادن، رهبر القاعده که این حمله مخوف را انجام دادند ، این تروریست ها که با انجام یک حمله تروریستی در آمریکا همه جهان را مبهوت کردند، همگی آنها اعضای گروه تروریستی القاعده بودند، 15 نفر آنها تبعه سعودی بودند. به غیر از این، بقیه تروریست ها ساکن امارات متحده عربی، مصر و لبنان بودند. در گزارش رسانه ها آمده است که سرکرده این 19 تروریست محمد عطا ساکن مصر بوده که خلبان نیز بوده است. او نیز همراه با تروریست های دیگر کشته شد.

هواپیماربایان حملات 11 سپتامبر: 2001

در تحقیقات مشخص شد که مغز متفکر 11 سپتامبر خالد شیخ محمد، که از دوستان نزدیک اسامه بن لادن بود، بوده است. بعداً آمریکا در عملیاتی اسامه بن لادن را کشت.

Khalid Shaikh Mohammed

سالگ

واکنش کشور ایران

ایران از نخستین کشورهایی بود که پس از این حادثه پیام همدردی با مردم آمریکا ارسال کرد و عده‌ای از مردم ایران نیز با حضور در محل سفارت سوئیس در تهران که حافظ منافع آمریکا در ایران است، با روشن کردن شمع با مردم آمریکا ابراز همدردی کردند.

حادثه ۱۱ سپتامبر

تئوری‌های توطئه !

پس از یازده سپتامبر، نظریه‌های توطئه به بخشی از فرهنگ عمومی تبدیل شده است. بر اساس یک نظرسنجی در سال 2006، تنها 16٪ از آمریکایی ها با گزارش دولت ایالات متحده موافق هستند، 53٪ معتقدند که دولت تمام حقیقت را نمی گوید، و 28٪ معتقدند که نتایج تحقیقات اشتباه است. به گزارش دویچه وله، تعداد وب سایت هایی که محتوای آنها مربوط به حادثه تروریستی 11 سپتامبر است حدود یک میلیون تخمین زده می شود. این پایگاه‌ها همراه با کتاب‌ها، فیلم‌ها و مقالات متعدد به رویدادهای 20 شهریور از جهات مختلف پرداخته‌اند.

فیلم حادثه حملات 11 سپتامبر 2001
این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.8 از 5 (5 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits