دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
آب و هوای موریس در پاییز چگونه است؟
1
زمان مطالعه: 5 دقیقه
موریس کشور جزیره‌ای در جنوب آفریقا و اقیانوس هند است که در حدود ۹۰۰ کیلومتری شرق ماداگاسکار واقع شده‌است. در ادامه به آب و هوا موریس در پاییز می پردازیم.

بهترین زمان برای بازدید از موریس

بهترین زمان برای سفر به کشور موریس بستگی به کاری که میخواهید انجام دهید دارد. گرم ترین ماه ها از ماه دسامبر تا مارس (آذر تا اسفند) و خنک ترین ماه ها (که البته باز هم گرم است) از ژون تا آگوست (خرداد تا شهریور) است.

دمای دریا در تمام طول سال بالا و گرم است. دما در تابستان به 27 درجه سانتیگراد می رسد که 10 درجه گرمتر از دمای دریای بریتانیا در تابستان است.

موریس فقط دو فصل دارد تابستان (گرم و مرطوب) و زمستان (سردتر و خشک تر). آب و هوا موریس در پاییز یا بهار در حقیقت معنی ندارد. در عوض، در برخی ماه ها که به آن ها "ماه های انتقالی" می گویند، آب و هوا تغییر می یابد.

پاییز در موریس

آب و هوا موریس از ماه می (اردیبهشت، که یک ماه انتقالی است) به سمت پاییزی شدن می رود. آب و هوا موریس در پاییز، با کاهش میزان بارندگی و حداکثر دمای میانگین 27.3 درجه سانتی گراد، نوید دهنده تغییر آب و هوا است. آب و هوای موریس در ماه اکتبر به طور کلی عالی است.

در ماه اکتبر، دما در روز ها گرم است و به طور میانگین از 23 درجه سانتیگراد در Flic-en-Flac تا 29 درجه سانتیگراد در بندر لوئیس متغیر است. دمای شبانه معمولاً از 20 درجه سانتیگراد در بندر لوئیس تا 19 درجه سانتیگراد در Flic-en-Flac کاهش می یابد.

میزان بارندگی از بندر لوئیس با بارندگی کم 14 میلی متر (0.6 اینچ) تا Bel Ombre با بارش زیاد 75 میلی متر (3 اینچ) متغیر است. اکتبر معمولا خشک ترین ماه سال است.

بررسی آب و هوای 3 مقصد دلپذیر موریس در پاییز

در این بخش می خواهیم 3 شهر در موریس که بسیار آب و هوای عالی ای در فصل پاییز دارند را بررسی کنیم.

میانگین آب و هوا در Flic-en-Flac

در ماه اکتبر شهر Flic-en-Flac دارای آب و هوای گرم با حداکثر دمای 23 درجه سانتیگراد در روز و حداقل دمای 19 درجه سانتیگراد در شب و بارندگی متوسط در ماه. بنابراین به طور کلی شرایط در این ماه و این شهر عالی است.

میانگین آب و هوا در Pereybere

شهر Pereybere نیز با آب و هوای گرم با حداکثر دمای حدود 23 درجه سانتیگراد در روز و حداقل دمای حدود 20 درجه سانتیگراد و بارندگی نیز متوسط است. شرایط این شهر نیز در این فصل عالی است.

میانگین آب و هوا در La Gaulette

La Gaulette در پاییز مانند دو شهر قبل آب و هوای گرم با حداکثر دمای 26 درجه سانتیگراد روز و حداقل دمای 22 درجه سانتیگراد شب و بارندگی نیز اینجا هم متوسط است. به طور کلی مانند دو شهر قبل آب و هوای مطلوبی دارد.

باد موریس

باد در موریس معمولاً آرام و پیوسته از جهت شرقی می وزد و شدید ترین وزش باد همانطور که گفته شد، در فصل زمستان از ماه می تا سپتامبر رخ می دهد.

در طول تابستان بادها عمدتاً سواحل جنوبی و شرقی را تحت تأثیر قرار می دهند. مناطق شمالی و غربی توسط کوه ها از این بادها محافظت می شوند. به همین خاطر در فصل زمستان این مناطق بهترین آب و هوای ساحلی را دارند. اگر قصد دارید در فصل زمستان در سواحل شرقی و جنوبی بمانید، باید وزش باد شدید و سرمای هوا را در نظر بگیرید.

با این حال اگر فکر می کنید به این کشور زیبا و دیدنی علاقه مندید و دوست دارید آن را یکبار هم که شده تجربه کنید به صفحه تور موریس پاییز سر بزنید.

آب و هوای موریس در پاییز چگونه است؟

دمای و شرایط دریای موریس

دمای دریا موریس در تابستان بیشتر است و در زمستان دمای آب کمی کاهش می یابد. دمای دریا به طور کلی در طول سال دلپذیر است و از 27 تا 28 درجه سانتیگراد در تابستان و از 23 تا 25 درجه سانتیگراد در زمستان، متغیر است.

به علت موقعیت جغرافیایی و آنتی سیکلون های قوی در زمستان ممکن است گاهی اوقات باعث کاهش دمای دریا به میزان 2 یا 3 درجه سانتیگراد شود.

بارندگی موریس

نکته مهم این است که در موریس می تواند در یک منطقه باران ببارد در حالی که فقط چند کیلومتر دورتر از آن خورشید می تابد و خبری از هیچ ابری نیست. اگر صبح با آسمان ابری از خواب بیدار شدید، نگران نباشید. دوش بگیرید، صبحانه بخورید و احتمالاً تا آن موقع، دیگر آسمان صاف و روشن خواهد شد.

برخی نکات در مورد بارندگی در موریس :

  • میزان بارندگی از منطقه ای به منطقه دیگر و در طول سال به طور قابل توجهی متفاوت است.
  • بارندگی سالانه که حدود 1100 میلی متر در ساحل شمالی است در فلات مرکزی به شدت افزایش می یابد.
  • بارندگی در طول سال کاملاً نا متعادل و فقط با یک دوره مرطوب مشخص در ماه های تابستان و دوره نسبتاً خشک از ژوئن تا نوامبر است. همچنین این موضوع در تعداد روزهای بارندگی تاثیر می گذارد که برای شمال از 7 روز در ماه در مرطوب ترین ماه، تا حدود 1 روز در ماه در ماه های اکتبر و نوامبر متغیر است.

آفتاب موریس

در تابستان، خورشید از ساعت پنج صبح تا هفت شب دیده می شود. در زمستان تابش آفتاب معمولا از ساعت شش صبح تا شش بعد از ظهر کمتر است.

مناطق شمالی در بیشتر فصول سال یک ساعت بیشتر از تابش خورشید بهره می برند. در فلات مرکزی و مناطق شرقی در زمستان و در بعضی ماه ‌ها در تابستان یک ساعت کمتر آفتاب دارند.

سعی شد در این مطلب به بررسی آب و هوا موریس در پاییز و دیگر فصل ها پرداخته شود. امیدواریم مفید واقع شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
1.0 از 5 (1 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است