دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۵ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
کی بود میگفت زنبورها کی ها میخوابند؟!
5
اگر برای شما هم سوال است که زنبور ها کی میخوابند و یا کجا میخوابند حتما با ما در این مطلب همراه باشید.

زنبورها معمولاً نمی توانند در شب پرواز کنند، آنها از خورشید به عنوان قطب نما استفاده می کنند. حتی اگر خورشید پشت ابرها باشد، زنبورها می توانند موقعیت آن را با استفاده از الگوهای نور قطبی شده استنباط کنند. بنابراین آنها ممکن است در گل بخوابند، بسیاری از شکوفه ها در شب بسته می شوند و فضای گرمی ایجاد می کنند.در کلیپ زیر یک زنبور را در حالی که روی گل خوابیده است میتوانید ببینید.


بیشتر مواقع زنبورها در داخل کندو می خوابند، اما گاها مشاهده شده است که زنبورعسل ها در بیرون کلنی هم به خواب رفته اند . زنبورهای کارگر جوان مدت زمان کمتری می خوابند و خواب آنها زمان مشخصی ندارد . بیشتر کارگرهای جمع آوری کننده شهد و گرده در طول شب می خوابند و خواب بیشتری را نیز تجربه می کنند .

زنبورها کی ها میخوابند

مشخصات زنبورهایی که خوابیده اند طوری است که پاهایشان را در زیر بدن جمع می کنند و به کاهش انقباضات عضلات ، آویزان بودن رو به پایین شاخک ها نیز می توان اشاره نمود. روزانه برای تولید عسل مرغوب ، رفت و آمد زیادی به داخل کندو انجام می پذیرد و زنبوران کارگر بسیار خسته می شوند به همین دلیل به استراحت طولانی نیاز پیدا می کنند . زنبورعسل نیز مانند انسان ها،نیاز به استراحت طولانی دارند؛ در سال 1983 بود که خوابیدن زنبورعسل تایید شد و قبل از آن هیچ دانشمندی اطلاع نداشتند که زنبورها هم همانند انسان می خوابند و به استراحت نیاز دارند .

زنبورها کی ها میخوابند

جالب است بدانید میزان خواب زنبور بستگی به سن او دارد . زنبورهای جوان معمولا انرژی بالایی دارند و کمتر از سایر زنبورهای دیگر می خوابند . زنبور جوان در کوتاه مدت، ۳۰ ثانیه و در هر جایی که لازم بدانند ، می خوابند. زنبورهای بالغ در طول روز انرژی زیادی مصرف می کنند، بنابراین به خواب طولانی و بیشتر نیاز دارند . جمع آوری کنندگان آذوقه ها ، پیرترین زنبورها هستند که بطور ویژه به استراحت نیاز دارند. زنبورهای نظافتچی و زنبورهای پرستار معمولا در داخل کندو می خوابند و معمولا خواب کوتاه مدتی را می پسندند . زنبور های ذخیره کننده خواب بیشتری لازم دارند و معمولا داخل سلول های کندو می خوابند؛ اما زنبورهایی که در طول روز به جمع آوری شهد در بیرون از کندو می پردازند ، می توانند در بیرون از کندو بخوابند و در طول شب هم داخل کندو می خوابند تا بتوانند انرژی زیادی برای جمع آوری آذوقه کسب کنند. زنبورهای جوان ، بیشتر اوقات خود را درون کندو سپری می کنند، بنابراین خوابیدن درون سلول ها برای آن ها بهترین گزینه خواهد بود. زنبورهای پیرتر به دلیل رفت و آمدهای زیاد ترجیح می دهند که در لبه های بیرونی کندو بخوابند .

زنبورها کی ها میخوابنداین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (5 رای)  

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

. | ۱ ماه پیش
این نخوابیده سکته کرده مرده😂🙏🏻💔
0
0

hits