دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
با عجیب ترین نوع مرگ معروف به نفرین اودین آشنا شوید!
14
عجیب ترین نوع مرگ The Curse of Odin "نفرین اودین" نام دارد. در این نوع مرگ، وقتی فرد به خواب میرود مغزش فراموش میکند ریه ها را به تنفس وا دارد و فرد در اثر غفلت مغز میمیرد.

نفرین اودین نام عجیبی است ، برای یک مشکل نامطبوع. نفرین اودین نوعی اختلال خواب است که ناشی از اختلال دستگاه عصبی خودکار است. مبتلایان به این بیماری نمی‌توانند خودبخود نفس بکشند ، آنها برای نفس کشیدن مجبورند که هر دم و بازدم را بطور ارادی و آگاهانه انجام دهند ، بنابراین اگر آنها بخوابند ، خفه خواهند شد.

عجیب ترین مرگ/نفرین اودین

دستگاههای رسپیراتور می‌تواند به این بیماران کمک کند. نام دیگر این سندرم هایپوونتیلاسیون آلوئولار مرکزی ارثی است. نفرین اودین نامش را از افسانه پری دریایی گرفته است. در این افسانه پری دریایی عاشق یک انسان می‌شود و در ازای این عشق جاودانگیش را از دست می‌دهد . اما اودین ، روزی عشقش را در آغوش زنی دیگر می‌یابد و مرد را نفرین می‌کند که وقتی به خواب فرو رود ، بمیرد.

عجیب ترین مرگ/نفرین اودین

عجیب ترین مرگ/نفرین اودین

این نفرین بر روی مغز انسان ها تاثیر میگذارد و باعث میشود که مغز فرد نفرین شده یکباره دچار غفلت بشود. زمانی که این اتفاق رخ دهد مغز دیگر دستور تنفس اجباری به ریه ها نمیتواند بدهد و بعد از گذشت مدت زمان کمی فرد جان خود را از دست میدهد. به عبارتی دیگر فرد در خواب نفس کشیدن را فراموش میکند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (14 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است