دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۶ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
آشنا شوید با ۱۰ نژاد برتر سگ نگهبان و گارد + تصاویر
15
زمان مطالعه: 8 دقیقه
یک سگ محافظ ایده آل معمولاً بزرگ ، نترس و پاسخگو به آموزش است. اگر قصد تهیه سگ محافظ را دارید، نگاهی به 10 نژاد سگ بیندازید که به طور کلی به عنوان همراه و محافظ عمل می کنند.

کدام سگ نگهبان برای من انتخاب بهتری است

اگر به دنبال سگ مناسب برای محافظت از خود ، خانواده یا دارایی خود هستید ، برخی از سگها با این غریزه متولد می شوند که به عنوان سگ نگهبان عمل کنند. سگ های محافظ معمولاً نسبت به شما و خانواده شما احساس وفاداری شدیدی دارند ، بسیار هوشیار و مراقب هستند و مطیعانه رفتار می کنند

1- مالینویز بلژیکی

عکس سگ مالینویز بلژیکی

مالینویز بلژیکی نژاد مورد علاقه پلیس و ارتش واحد K-9 به دلیل چابکی ، توانایی جستجو و نجات و قابلیت آموزش است. این سگ از سطح انرژی بالایی برخوردار است ، بنابراین این نژاد از انجام یک کار قدردانی می کند. این سگ باید آموزش های تخصصی و معاشرت مناسب را ببیند تا بتواند در شرایط جدید یا ناآشنا راحت باشد. هر روز ورزش زیاد نیز ضروری است.

مالینویز یک نژاد وفادار و بسیار باهوش است.از نظر ابعادی بزرگ با ساختاری کاملاً کارآمد و ورزشی ، این نژاد هم قوی و هم چابک است. Malinois اغلب در عملیات های پلیس و نظامی بکار گرفته می شود. مالینویز ها شباهت زیادی به سگ های ژرمن شپرد دارند، اما جمجمه Malinois ها متفاوت است و نسبت به همتای آلمانی و مشهورتر خود، استخوان بندی ظریف تری دارند.

2- کن کورسو

عکس سگ کن کورسو

کن کورسو (با نام "KAH-nay KOR-so") نژادی از سگهای ایتالیا است که در طول تاریخ به عنوان سگ نگهبان ، سگ جنگی و شکارچی مورد استفاده قرار می گرفت. اندازه بزرگ ، ساختار سنگین و پوست دارای تناژ عمیق در دفع متجاوزین مفید است. این نژاد غریزه ای برای محافظت از خانواده خود دارد. آموزش آن باید بر اطاعت و اصلاح مهارتهای طبیعی آن باشد.
سگ کانه کورسو بدون شک یک نژاد جذاب و با ابهت است. این نژاد در دسته سگ های بزرگ و قدرتمند قرار می گیرد ، سگ های Cane Corso به عنوان سگ کار شناخته می شوند. این نژاد قدیمی ایتالیایی برای محافظت از اموال و شکار، پرورش یافته اند.
این نژاد نیاز به تحرکت و فعالیت زیاد احتیاج دارد. انها ها باید بسیار جدی آموزش ببیند و از همان کودکی اجتماعی شود.
در صورت عدم آموزش کافی و معاشرت ، می تواند در برابر افراد و سگهای دیگر پرخاشگر و حتی خطرناک شود.

3- ژرمن شپرد

ژرمن شپرد

سگ چوپان آلمانی از نظر ظاهری و مزاجی شبیه مالینوی بلژیکی است ، نژاد سگ فعال و فعال دیگری است که به عنوان سگ کارگر پلیس یا ارتش مورد علاقه قرار می گیرد. این نژاد احساس وفاداری عمیقی نسبت به اعضای خانواده خود دارد. درست مانند سایر سگهای محافظ ، آموزش برای تمرکز این سگها بر روی نگه داشتن سگ بسیار مهم است. برای جلوگیری از ترس و عصبی شدن به درستی ، باید با چوپان آلمانی خود معاشرت کنید. این سگ همچنین روزانه به حدود دو ساعت ورزش نیاز دارد.
سگهای چوپان آلمانی سگهایی نجیب ، کوشا ، وفادار و بسیار باهوش هستند. اندازه آنها نسبتا بزرگ است و دارای ساختاری کاملاً کارآمد، که باعث می شود هم قدرتمند و هم چابک باشد.
اگرچه آنها سگ های گله بسیار خوبی هستند ، اما چوپانان آلمانی بسیار مناسب برای کار به عنوان حیوانات خدماتی مانند سگهای راهنما برای نابینایان هستند. آنها به عنوان سگ کار بسیار عالی عمل می کنند ، به ویژه در عملیات پلیس و ارتش.

4- دوبرمن

دوبرمن

از نظر تاریخی ، پینچر دوبرمن به عنوان یک نژاد تهاجمی شناخته می شد. که با خانواده انسانی اش ، مهربان و مطیع است. اکثر آنها حتی نسبت به غریبه ها مردد نیستند مگر اینکه احساس خطر کنند. دوبرمن ها اغلب می توانند یک سگ عالی در محافظت باشند (در صورت اموزش صحیح). با یک برنامه آموزش ساختار یافته ، می توانید مهارت های محافظت از سگ خود را تقویت کرده و سگ خود را به یک سگ محافظ عالی تبدیل کنید.
این نژاد عضلانی با اسکلت بندی درشت است ، از قدرت و مقاومت زیادی برخوردار است – به حدی که در طول جنگ جهانی دوم به عنوان سگ رسمی تفنگداران دریایی خدمت می کرد.
دوبرمن ها (که به آنها “دوبس” یا “دوبی” نیز گفته می شود) نترس ، وفادار و بسیار باهوش هستند.
این ویژگی ها آنها را به سگ های پلیس ، جنگ و نگهبان ایده آل تبدیل کرده است ، اما آنها همچنین همراهان برجسته ای نیز هستند.
دوبرمن های کاملاً آموزش دیده اغلب در موقعیت های مختلف اجتماعی ، بسیار خوب رفتار می کنند.
به طور کلی خلق و خوی این نژاد مطیع و در عین حال محافظ شناخته می شود. دوبرمن ، که برای اولین بار در آلمان پرورش یافته است ، به عنوان یک سگ محافظ خشن شهرت پیدا کرده است (که مطمئناً می تواند چنین باشد). با این حال ، نژاد معمولاً ملایم است و ذاتاً تهاجمی نیست.

5- روتوایلر

سگ روتوایلر

این نژاد شجاع و دوست داشتنی است. از دیگر ویژگی های روتوایلر این است که با افراد جدید به سختی ارتباط برقرار می‌کند.و زمان نیاز دارد تا به غریبه ها اطمینان حاصل کند.
روتوایلر بسیار باهوش هستند و قابلیت تطابق با شرایط مختلفی را دارد. در کل به خوبی آموزش می بینند و تربیت او سخت نیست. روتوایلرها سگ هایی فعال و پر جنب و جوش هستند و به فعالیت فیزیکی و ذهنی بالایی در طول روز نیاز دارند.ویژگی ها اخلاقی روتوایلر تحت تاثیر فاکتورهای زیادی مانند: وراثت، آموزش و اجتماع قرار خواهد گرفت.

6- سگ سرابی

سگ سرابی

سگ های سرابی یکی از شناخته شده ترین سگ های نگهبان دام در ایران هستند. یک سرابی می تواند یک گرگ را برای دفع حمله و خنثی کردن آن کیلومترها تعقیب کند ، که یکی از ویژگی های سگ سرابی است که ان را از دیگر سگ ها متمایز می کند.
سگ های سرابی جزء گونه سگ‌های ماستیف محسوب می‌شود. به همین خاطر بعضی ها سگ های سرابی را به اسم پرشین ماستیف یا سگ ماستیف ایرانی هم می‌شناسند.
پرشین ماستیف ها همیشه هوشیار هستند و همچنین شجاع و دارای قدرت بالایی برای ایجاد امنیت در برابر شکارچیان بزرگ را دارند.
منشاء اصلی سگ های سرابی، سراب آذربایجان است که از ان منطقه به اقصی نقاظ ایران و جهان رفته و پرورش داده می شود. آنها جزوه قوی ترین سگ های جهان هستند و یکی از قویترین فک ها را در میان دیگر سگ ها دارند.

7- سگ قفقازی

عکس سگ قفقازی

سگ های قفقازی برای مراقبت از گله ها و در برابر شکارچیان وحشی در مناطق تاهمواره کوه های قفقاز پرورش داده شده اند.این نژاد غول پیکر و درشت اندام برای مبارزه ، حتی در برابر خرس ها و گرگ ها ، عقب نشینی نخواهد کرد.
سگ قفقازی در دسته سگ های ماستیف قرار دارند .و به علت سازگاری در مناطق جغرافیایی مختلف کشورهای زیادی دیده می شود.
سگ چوپان قفقازی یک نژاد نگهبان فوق العادی جدی هستند و هرگز نباید آن را دسته کم بگیرید. قفقازی در صورت بروز تهدید جسور ، نترس ، با اعتماد به نفس شدید است ، اما نسبت به خانواده خود از فداکار ، مهربان و دوست داشتنی است.
سگ های قفقازی که در بازار خرید و فروش سگ های گله و نگهبان طالب و مشتریان خاص خود را داردند، عمدتا در ایران به عنوان سگ گله و سگ نگهبان نگهداری می شوند.

8- پیت بول

 پیت بول

پیت بول تریر آمریکایی یکی از نژادهای به اصطلاح قلدر است که اغلب به عنوان پیت بول شناخته می شود. در حقیقت ، “پیت بول” یک نژاد نیست ، بلکه اصطلاحی است که برای توصیف پیت بول تریر آمریکایی ، بول تریر ، استافوردشایر تریر آمریکایی و استافوردشایر بول تریر استفاده می شود.
در گذشته مردم قاره آمریکا از سگ پیت بول به عنوان یک طعمه برای گاو‌بازی استفاده می‌کردند.سگ‌های پیت‌بول توسط مزرعه ‌داران به مرور زمان، به سگ‌ خانگی تبدیل شدند. مزرعه‌دارها از این سگ برای محافظت از مزرعه و اموالشان استفاده می‌کردند.
قدرت و شجاعت آنها باعث می شود که در مسابقات وزنه برداری ، ورزش های قدرتی جزو رقبای سرسخت باشند.

9- داگو ارژانتینو

داگو ارژانتینو

داگو آرژانتینی یک سگ بسیار باهوش و قدرتمند است ، اگر با ثبات و مداوم اموزش دهید ، آسان تربیت می شود. دوگو آرژانتینی نژادی است که برای همه مناسب نیست. داگو ارژانتینو به صاحبان با تجربه نیاز دارد ؛ این نژاد به کسی نیاز دارد که از محکم ، مطمئن و ثابت قدم باشد. این نژاد به قوانینی احتیاج دارد که باید رعایت کند.
این ماستیف ارژانتینی به معاشرت اولیه با سایر حیوانات نیاز دارد. همچنین به آموزش در سنین پایین نیاز دارد.
داگو ارژانتینو سگی بسیار قوی و پرانرژی بوده و به شدت به خانواده انسانی خود وفادار است. این نژاد به یک مربی قدرتمند و فعال نیاز دارد که توانایی نگه داشتن سگهای بزرگ را داشته باشد.

10- سگ الابای

سگ الابای

لابای بسیار شجاع ، بی باک ، نترس و جنگنده در برابر تهدید ها نسبت به صاحب خود است.این نژاد در مقابل اعضای خانواده خود بسیار مهربان و مطیع است.
این نژاد به خاطر نترس بودن نسبت به شکارچیان بزرگ معروف است.
اغلب یک سگ بسیار آرام قلمداد می شود ،در صورتی که با نزدیک شدن غریبه ها حالت تهاجمی به خود می گیرد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (15 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !