دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۵ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
نحوه استفاده از کرم ضد چروک پیشانی و مزیت آن
1
زمان مطالعه: 8 دقیقه
کرم ضد چروک - اگر چروک‌‌ های پیشانی شما ظاهر شده باشد یا مستعد چروک پیشانی باشید، این مطلب را بخوانید؛ زیرا قصد داریم خواص شگفت انگیز کرم ضد چروک و تأثیر آن بر درمان چروک پیشانی را بررسی ‌‌کنیم.

درمان چروک پیشانی

چروک پیشانی از جمله چین و چروک‌‌هایی است که معمولا در ابتدای سنین جوانی ایجاد می‌‌شود. این چروک‌‌ها بعد از عمیق شدن به صورت خطوط عمودی، بین ابروها و خطوط افقی جلوی پیشانی دیده می‌‌شوند. اگر هنوز این چروک‌‌ها روی پوستتان ظاهر نشده، جلوی آینه قرار بگیرید و هنگام اخم کردن و تعجب کردن به پیشانی خود نگاه کنید؛ اگر پیشانی شما چروک افتاد، چند سال آینده چروک‌‌های شما عمیق‌‌تر خواهد شد.

چین و چروک پیشانی، ممکن است از سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی شکل بگیرد و در سال‌‌های بعد از آن عمیق تر و ماندگارتر شود. به طور کلی یکی از عوامل اصلی ایجاد کننده چین و چروک پیشانی، می‌‌تواند حرکت مکرر عضله پیشانی باشد. برخی از عوامل دیگر به صورت زیر است :

 • قرار گرفتن در معرض نور خورشید بدون استفاده از کرم ضد آفتاب
 • مصرف سیگار
 • کسانی که شغل آن‌‌ها کارگری، کشاورزی و … است.
 • استرس و اضطراب
 • افرادی که پوست روشنی دارند.
 • خشکی پوست

انتخاب کرم ضد چروک پیشانی بر اساس نوع پوست

قبل از استفاده از کرم‌‌های ضد‌‌چروک پیشانی، موضوع مهمی که باید در نظر گرفته شود، نوع پوست افراد است.
برای مثال، افرادی که دارای پوست چرب هستند باید متناسب با نوع پوست خود، از کرم ضد‌‌چروک پیشانی استفاده کنند. هم‌‌چنین به این افراد، استفاده از کرم‌‌های ضد‌‌چروکی که در ساخت آن‌‌ها از روغن استفاده شده، توصیه نمی‌‌شود، زیرا روغن باعث تحریک پوست این افراد می‌‌شود.

کرم ضد چروک

افرادی که پوست خشک دارند، می‌‌توانند از کرم‌‌های ضد‌‌چروکی استفاده کنند که برپایه روغن هستند. هم‌‌چنین افرادی که پوست حساس دارند برای کاهش چروک پیشانی، بهتر است از کرم ضد‌‌چروکی استفاده کنند که فاقد عطر و مواد حساسیت‌‌زا باشد؛ تا حساسیت پوستی ایجاد نکند.
بنابراین هنگام خرید کرم‌‌های ضد چروک پیشانی، توجه به مواد تشکیل دهنده و سازگاری با نوع پوست بسیار مهم است.

فواید کرم ضد چروک پیشانی

استفاده از کرم برای چروک پیشانی، سبب افزایش گردش خون در سلول‌‌های پوستی می‌‌شود. از آن جایی که چین و چروک، دیر یا زود ایجاد می‌‌شود استفاده از کرم‌‌های ضد‌‌چروک هرگز زود نیست.

در ساخت کرم برای برای درمان چین و چروک پیشانی از ترکیباتی مانند روغن، آب و سایر مواد مانند موم، پروتئین، اوره، گلیسیرین، لاکتات و … استفاده می‌‌شود. این کرم‌‌ها علاوه بر داشتن خاصیت مرطوب‌‌کنندگی، فواید دیگری نیز دارند. در حقیقت مواد تشکیل‌‌دهنده کرم‌‌های ضد‌‌چروک پیشانی باعث بهبود بافت، رنگ پوست، خطوط ریز و چین و چروک‌‌های پوست می‌‌شود.

همچنین ترکیبات روشن کننده موجود در کرم های ضد چروک پیشانی، علاوه بر کاهش و رفع چین و چروک های پیشانی، موجب روشنی و شادابی پوست می شوند.

انواع کرم ضدچروک پیشانی

همان‌‌طور که گفته شد برای درمان چروک پیشانی، باید به نوع پوست توجه کرد این کرم‌‌ها انواع مختلفی دارند که در تهیه آن‌ها از مواد مختلفی استفاده می‌‌شود. در ادامه به توضیح مختصری درباره این کرم‌‌ها می پردازیم.

۱. کرم ضد چروک پیشانی حاوی اسید هیالورونیک

در کرم‌‌های ضد چروک ماده‌‌ای به نام هیالورونیک اسید وجود دارد که این ماده به عنوان یک آبرسان طبیعی برای پوست بوده و در جذب رطوبت کمک زیادی می‌‌کند. هیالورونیک اسید باعث می‌‌شود که پوست جوان‌‌تر نشان داده شود و چین و چروک‌‌ها محو شوند. هم‌‌چنین این ماده به افزایش استحکام و قابلیت ارتجاعی پوست کمک زیادی می‌‌کند که در نتیجه باعث کاهش چین چروک‌‌های پیشانی می‌‌شود.

۲. کرم ضد چروک پیشانی حاوی رتینول

رتینول ماده‌‌ای ضد پیری به حساب می‌‌آید که مشتق ویتامین A است. این ماده باعث تحریک کلاژن‌‌سازی می‌‌شود و در حقیقت گردش خون سلول‌‌ها را تسریع می‌‌کند. در بیشتر کرم‌‌های ضد‌‌چروک از این ماده استفاده می‌‌شود.

۳. کرم ضد چروک پیشانی حاوی کوآنزیم Q10

اگر کرمی که برای از بین‌‌بردن چین و چروک‌‌ها استفاده می‌‌کنید، دارای کوآنزیم Q10 باشد، می‌‌تواند در کاهش چین و چروک به ویژه چروک‌‌های پیشانی بسیار موثر واقع شود. هم‌‌چنین استفاده از این کرم، به محافظت از پوست در برابر نور خورشید کمک زیادی خواهد کرد.

بهترین کرم ضد چروک

۴. کرم ضد چروک پیشانی حاوی اسید اسکوربیک ( ویتامین سی)

از آن جایی که ویتامین C، آنتی‌‌اکسیدانی قوی به شمار می‌‌آید بنابراین استفاده از کرم‌‌ حاوی ویتامین C می‌‌تواند در محافظت از پوست در مقابل رادیکال‌‌های آزاد بسیار موثر باشد. ویتامین سی در کاهش چین و چروک کمک زیادی می‌‌کند. هم‌‌چنین این ویتامین باعث درخشندگی پوست و محو شدن لکه‌‌های تیره پوست می‌‌شود.

۵. کرم ضد چروک پیشانی حاوی نیاسین آمید

در بهترین کرم‌‌های ضدچروک پیشانی از نیاسین آمید استفاده شده است. نیاسین آمید آنتی‌‌اکسیدانی قوی است که در کاهش چین و چروک پیشانی بسیار موثر است.

۶. کرم ضد چروک پیشانی حاوی پیتیدها

تحقیقات نشان داده است که بعضی از پیتیدها توانایی تحریک تولید کلاژن را دارند، بنابراین استفاده از محصولات دارای پیتیدها، در کاهش چین و چروک و بافت پوست، بسیار مفید هستند.

۷. کرم ضد چروک پیشانی با خاصیت لایه برداری

سلول‌‌های جدید پوستی که تولید می‌‌شوند در واقع در پایین‌‌ترین لایه پوست قرار می‌‌گیرند در حالی که با افزایش سن، سلول‌‌های پوستی در لایه بالایی قرار می‌‌گیرند. با استفاده از کرم ضد‌‌چروک با خاصیت لایه‌‌برداری می‌‌توان جای این دو را تغییر داد که این امر باعث از بین‌‌بردن چین و چروک‌‌ها می‌‌شود.

ویژگی‌های کرم ضد چروک

کرم ضد‌‌چروک دارای ویژگی‌‌های مراقبتی خاصی است که می‌‌توان به شرح زیر بیان کرد نمود:

رفع چروک پیشانی

محافظت از پوست در برابر آلودگی، خشکی هوا و عوامل مخرب محیطی
جلوگیری از تخریب کلاژن پوست و افزایش طول عمر سلول‌‌های پوست
حاوی کوآنزیم Q10 و ویتامین E جهت حذف رادیکال‌‌های آزاد
رفع چروک‌‌های سطحی و کاهش عمق چین و چروک‌‌ها
جلوگیری از ایجاد چین و چروک
رفع سریع چین و چروک، خطوط اخم و خنده و چروک‌‌های پنجه کلاغی
بهره‌‌گیری از جدیدترین و مؤثرترین پپتیدها در رفع سریع چین و چروک و احیای پوست
ترمیم لایه لیپیدیک و جلوگیری از نازک شدن پوست
رفع سریع خطوط اخم، خنده و چروک‌‌های پنجه کلاغی
سرشار از روغن‌‌های گیاهی امگا ۳ و امگا ۶ جهت حفظ پوست از آثار سوء رادیکال‌‌های آزاد
افزایش مقاومت پوست صورت در برابر تاثیر جاذبه و پیشگیری از افتادگی پوست
بدون انجام تست حیوانی یا کرولتی فری

حتماً بخوانید:
کاهش چین‌ و چروک صورت با 11 روش

کاهش چین‌ و چروک صورت با 11 روش

کاهش چین‌ و چروک صورت با 11 روش خوشبختانه یا متاسفانه اولین و پررنگ ترین عامل ایجاد چین و چروک ها، ریشه در ژنتیک دارد و اولین نشانه های این چروک ها…

نحوه استفاده از کرم ضد چروک

برای استفاده از کرم ضد‌‌چروک هر صبح و شب ابتدا پوست خود را با میسلار واتر صورت تمیز کنید سپس مقداری از کرم ضد‌‌چروک را با سر انگشتان، روی پوست صورت و گردن ماساژ دهید.

نکته: اگر از کرم‌‌های دیگر برای مراقبت از پوست خود استفاده می‌‌کنید، حداقل نیم ساعت بین آن‌ها فاصله بگذارید.

نکات جلوگیری و درمان کرم ضدچروک

علاوه بر استفاده از کرم‌‌های ضد‌‌چروک پیشانی که باعث کاهش و حتی از بین بردن چین و چروک‌‌ها می‌‌شوند، توجه به سبک زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی از مواردی که در سبک زندگی موجب کاهش چروک‌‌های پوست می‌‌شوند، شامل موارد زیر هستند:

 • پرهیز از مصرف سیگار
 • استفاده از کرم‌‌های ضد آفتاب مناسب
 • خوردن غذای سالم
 • نوشیدن آب به مقدار زیاد
 • خواب کافی
 • مصرف مولتی‌‌ویتامین‌‌ها

رعایت این موارد ساده به عملکرد بهتر کرم چروک پیشانی هم کمک زیادی می‌‌کند.

منبع : وبلاگ آرایشی سینرهاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits