دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۵ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
راه حل باورنکردنی برای محاسبه درصد!
4
یه نفر تو توییتر یه راه واسه محاسبه درصد گذاشته، تمام اساتید علم ریاضی سر به بیابون گذاشتن. چرا هیچ جا اینو بهمون یاد نداده بودن؟

یکی از دغدغه های داوطلبان کنکور، محاسبه درصد یا همان درصدگیری سریع از تست هایشان است. این موضوع در زمان تمرین های سریع یا حل تست های آموزشی از این لحاظ بسیار مهم است که از طرفی بایستی سریع و در کمترین زمان ممکن انجام شود و از طرف دیگر دقت در محاسبه صحیح آن ضروری است.

محاسبه درصد

درصد یا Percent یک روش برای نشان دادن نسبت بدون بعد بین دو عدد است. درصد در ریاضیات با علامت % نشان داده می‌شود. استفاده از درصد در رشته‌های مختلف بسیار کاربرد دارد چرا که به وسیله آن می‌توان خیلی راحت و قابل فهم مقدار فراگیری یک پارامتر را در مجموعه نشان داد.

محاسبه درصد

میگه وقتی میخواید ۴درصد ۷۵ رو حساب کنید اینو برعکس کنید و ۷۵ درصد ۴ رو حساب کنید که راحت تره و نتیجه ‌های نهایی هم با هم برابرن.

محاسبه درصد

از درصد معمولا به تنهایی استفاده نمی‌شود. به عبارت دیگر درصد بیشتر زمانی به کار می‌رود که بخواهیم پاسخ سوال «یک عدد نسبت به عدد دیگر چقدر بزرگ است؟» را بدهیم. یک مقدار موضوع را راحت‌تر و قابل لمس کنیم. چیزی را تجسم کنید که همه دوست دارند، مثلا یک بسته بزرگ شکلات. حالا می‌خواهیم جواب این سوال را پیدا کنیم: %40 از 20 چند می‌شود؟ 40 صدم 20 می‌شود پاسخ این سوال، پس اگر ما 20 شکلات را به 100 قسمت مساوی تقسیم کنیم، 40 قسمت از آن‌ها برابر است با %40 از 20 شکلات. محاسبات ریاضی آن هم به این شکل است: 20 * 40/100 = 8. بنابراین 40 درصد از 20 شکلات برابر است با 8. اگر همین مقادیر را در محاسبه‌گر ما وارد کنید نیز به همین پاسخ می‌رسید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.8 از 5 (4 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits