دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
رنگ سال ۲۰۲۳ به صورت رسمی معرفی شد!
1
مرجع جهانی رنگ سال 2023 را به صورت رسمی پنتون Viva Magenta معرفی کرد نه صورتی ٬قرمزِ پرشین در مجموعه رنگ پنتون؛ برگرفته از خاک قرمز خلیج فارس است.

رنگ ویوا مگنتو رنگی قاطع اما غیرزننده است. قرمز کارمینی با رویکرد «مشت در دستکش مخملی» است. خوش بینی و شادی را ترویج می کند.موسسه رنگ اشاره کرد که این یک سایه قوی و جسورانه است که چیزی زنده و واقعی را به دنیای فناوری می آورد.‌‌

رنگ سال 2023

رنگ سال 2023-1402 توسط شرکت پنتون رنگ ویوا مگنتو ( Viva Magenta ) معرفی شد. این رنگ شجاع و نترس و رنگی تپنده است که شور و نشاط آن جشنی شاد و خوش بینانه را ترویج می کند.

رنگ سال 2023

چرا رنگ سال 2023 پنتون یک "سایه غیر متعارف برای زمان غیر متعارف" است؟من در لحظه ای فرهنگی که توسط چالش های بی شماری شکل گرفته است، رنگ سال پنتون برای سال 2023-1402، سایه ای از قرمز پررنگ است که بیانگر قدرت و سرزندگی مورد نیاز برای ایجاد آینده‌ای مثبت‌تر است. PANTONE 18-1750 Viva Magenta، سایه‌ای پر جنب و جوش و ظریف از قرمز زرشکی، مطالعه ای در تعادل است: با استفاده از رنگ های گرم و سرد، منشأ رنگ در طبیعت با رنگی برق آمیز است که می توان آن را هم در رنگ های فیزیکی و هم در رنگ های سرد یافت. حوزه های مجازی، که از تنوع دنیای معاصر ما صحبت می کند.

رنگ سال 2023

اکنون در بیست و سومین سال انتخاب رنگ سالانه، مؤسسه پنتون، هجوم چالش هایی را که مردم در سال های اخیر با آن ها مواجه بوده اند، مانند همه گیری کووید-19 ، و چگونگی شکل دهی دیدگاه، برای سال 2023 ارزش ها و نگرش ها در یافتن رنگ مورد بررسی قرار داده است.

رنگ سال 2023

VIVA MAGENTA چیست؟رنگ سال پنتون، Viva Magenta 18-1750، با قدرت و نشاط می لرزد. این سایه ای است که ریشه در طبیعت دارد که از خانواده قرمز نشات می گیرد و بیانگر سیگنال جدیدی از قدرت است. Viva Magenta شجاع و نترس و رنگی تپنده است که شور و نشاط آن جشنی شاد و خوش بینانه را ترویج می کند و روایتی جدید می نویسد.رنگ سال امسال قدرتمند است. این یک قرمز متحرک جدید است که در شادی خالص، تشویق به آزمایش و ابراز وجود بدون محدودیت، یک سایه برق آور و بدون مرز است که به عنوان یک بیانیه برجسته ظاهر می شود. PANTONE 18-1750 Viva Magenta از هر کس و هرکسی با همان شور زندگی و روحیه سرکش استقبال می کند. این رنگی است جسورانه، پر از شوخ طبعی و همه چیز را شامل می شود.

رنگ سال 2023

در این عصر تکنولوژی، ما به دنبال الهام گرفتن از طبیعت و آنچه واقعی است هستیم. PANTONE 18-1750 Viva Magenta از خانواده قرمز می‌آید و از رنگ قرمز کوشینال الهام گرفته شده است، یکی از با ارزش‌ترین رنگ‌های متعلق به خانواده رنگ‌های طبیعی و همچنین یکی از قوی‌ترین و درخشان‌ترین رنگ‌هایی که جهان شناخته شده است.PANTONE 18-1750 Viva Magenta که ریشه در امر اولیه دارد، ما را دوباره به ماده اصلی متصل می کند. PANTONE 18-1750 Viva Magenta با فراخوانی نیروهای طبیعت، روح ما را تقویت می کند و به ما کمک می کند تا قدرت درونی خود را بسازیم.Leatrice Eiseman، مدیر اجرایی مؤسسه، به TIME می‌گوید: «ما این رنگ را انتخاب کردیم زیرا احساس می کردیم که یک سایه غیر متعارف برای یک زمان غیر متعارف است، چیزی که می تواند چشم انداز جدیدی را به ما ارائه دهد. ایسیمن خاطرنشان می کند که Viva Magenta قدرت را منتقل می کند - اما به روشی قاطعانه و نه تهاجمی. "این رنگی است که واقعاً با نشاط می لرزد، که سیگنال جدیدی از قدرت را نشان می دهد، چیزی که همه ما برای آینده ای خوش بینانه تر به آن نیاز داریم."

رنگ سال 2023

آیزمن، که Viva Magenta را به عنوان "قرمز متحرک، تپنده با حرکت" توصیف کرد، به طبیعت به عنوان یکی از الهام بخش های اصلی انتخاب رنگ در سال جاری اشاره می کند، یعنی رنگ های کوشینال مشتق شده از حشرات، که از همان اوایل سال 2018 مورد استفاده قرار می گرفتند. قرن دوم قبل از میلاد برای آغشته کردن رنگ های قرمز غنی بر روی پارچه و کاغذ. با نفوذ روزافزون فناوری در دنیای معاصر ما ، که به شدت در سایه الهام گرفته از صفحه نمایش لمسی رنگ سال گذشته منعکس شد، رنگ آبی پرموی پویا، Very Peri ، یادآور دنیای اولیه با سایه ای مانند Viva Magenta است. فرصتی برای بازنگری، احترام و ارتباط مجدد با تاریخ و در عین حال تصور آینده ای روشن تر است.ایزمن می گوید: «ما امیدواریم که نمادگرایی در این رنگ دنیایی پویا ایجاد کند که آزمایش را تشویق می کند. "یکی که از فضای مجازی در قلمرو فیزیکی استفاده می کند و روح ما را برای کشف احتمالات پیشگامانه جسور می کند."در حالی که این رنگ پیوندهای عمیقی با گذشته و حال دارد، مؤسسه می خواهد روشن کند که رنگی است که به طور غیرقابل انکاری برای زمان حال مناسب است، سایه ای که همه مردم را تشویق می کند تا زندگی جسورانه را در لحظه زندگی کنند.

رنگ سال 2023

ایزمن گفت: «نام رنگ به خودی خود به شما می گوید که این رنگی است که باید با آن جشن بگیرید، رنگی شاداب که خوش بینی و شادی را تقویت می کند.» این چیزی است که ما آن را سایه بی حد و حصر می نامیم، یک بیانیه برجسته واقعی. اگر این رنگ را می پوشید و توجهی به شما نمی شود، هیچ راهی وجود ندارد که وارد اتاقی شوید. این جسارت است. این شوخ و فراگیر است - از هر کسی با همان روحیه سرکش استقبال می کند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (1 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است