مجله دلگرم
امروز: جمعه, ۰۴ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۱ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۲۴ مارس ۲۰۲۳ میلادی
چهره جدید هند جگر خوار در فیلم محمدرسول الله در سن 96 سالگی!
13
جدیدترین عکس از بازیگر هند جگرخوار در فیلم سینمایی محمدرسول الله در ۹۶ سالگی

ایرنه پاپاس، بازیگر مشهور یونانی را ایرانی‌ها با نقش‌آفرینی‌اش در فیلم «پیام» یا «رسالت» می‌شناسند. فیلمی که در ایران با نام «محمد رسوال‌الله» نمایش داده و بسیار مشهور شد.

ایرنه پاپاس در این فیلم در نقش هند جگرخوار بازی می‌کند. هند در تاریخ اسلام فردی شناخته شده است و به همین خاطر نقش‌آفرینی ایرنه پاپاس از یاد ایرانی‌ها نخواهد رفت. هِند دختر عُتْبَه مشهور به هند جگرخوار، همسر ابوسفیان و مادر معاویه بود. او در جنگ احد، مشرکان را برای نبرد با مسلمانان تشویق می‌کرد و در پایان جنگ، سینه و شکم حمزة بن عبدالمطلب را پاره کرد و جگر او را به دندان گرفت.

ایرنه پاپاس

همچنین از گوش و بینی مسلمانان کشته‌شده، گردنبند و دستبند ساخت. برخی منابع می‌گویند پس از اینکه مسلمانان مکه را فتح کردند و ابوسفیان مسلمان شد، هند هم به تبعیت از او اسلام را پذیرفت. به همین دلیل او را از صحابه می‌دانستند. البته به نقل از برخی منابع، هند هیچ گاه اسلام را نپذیرفته بود. ابن جوزی، مرگ هند را در سال چهاردهم قمری در زمان خلیفه دوم دانسته و ابن حجر عسقلانی، وفات او را در زمان حکومت عثمان دانسته است.

ایرنه پاپاس

ایرنه پاپاس

ایرنه پاپاس

بد نیست بدانید نام اصلی خانم پاپاس «ایرن للکو» است. او متولد ۳ سپتامبر ۱۹۲۶ است و امروز ۹۶ ساله می‌شود. بازیگری که گاهی نیز به خوانندگی می‌پرداخته‌است. وی در طول حدود ۵۰ سال فعالیت هنری‌اش در بیش از ۷۰ فیلم سینمایی بازی کرده است. برخی از فیلم‌هایی که وی در آن‌ها حضور داشته‌است از ماندگارترین آثار تاریخ سینما هستند. در ایران وی را بیشتر با نقش هند در فیلم محمد رسول‌الله (فیلم ۱۹۷۶) می‌شناسند. وی در آن فیلم نقش یک زن لجوج و کینه‌توز را به خوبی ایفا کرد.از دیگر فیلم‌های ایرنه پاپاس می‌توان به بازی در فیلم ماندولین کاپیتان کارولی اشاره کرد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (13 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است