دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۳ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
راه های آماده کردن کودکان برای بدون استرس به مدرسه رفتن!
16
با پایان یافتن تابستان، زمان آن فرا رسیده است که بچه ها پس از تعطیلات طولانی به مدرسه بروند و اغلب ممکن است برای کودکان در سنین مختلف اعصاب خردکن باشد. در این مطلب با ما همراه باشید تا جند راه کاربردی را به شما یاد دهیم.

در طول تعطیلات، بسیاری از بچه‌ها از پیروی از روال معمول مدرسه خودداری می‌کنند و بازگشت به آنها می‌تواند هم برای بچه‌ها و هم برای والدینشان یک مشکل بزرگ باشد. اگر در مورد فرزندان شما نیز چنین است، با ما همراه باشید تا چندین روش کارآمد را بیاموزیم تا فرزندتان را برای بازگشت آسان و بدون استرس به مدرسه آماده کنید.ما در دلگرم دستورالعمل‌های والدین پیشنهاد شده توسط کارشناسان را جمع‌آوری کردیم، و همچنین چند مورد مفید را توصیه می‌کنیم که به شما و فرزندانتان در بازگشت به مدرسه کمک می‌کند.

با فرزندتان در مورد احساسات بازگشت به مدرسه صحبت کنید:
اضطراب بازگشت به مدرسه طبیعی است و صحبت آشکار در مورد احساسات آنها می تواند به فرزندان شما کمک کند تا استرس را از بین ببرند. می توانید از فرزندتان بپرسید که از سال تحصیلی آینده چه انتظاری دارد و چه نگرانی یا ترسی دارد.همچنین خوب است که کنجکاوی و هیجان کودک خود را در مورد فرآیند یادگیری تقویت کنید.

راه های آماده کردن کودکان برای بدون استرس به مدرسه رفتن

کوله پشتی مناسبی را انتخاب کنید تا در دوران مدرسه کمتر احساس خستگی کنند:
بچه‌ها ساعت‌ها در هفته کوله پشتی حمل می‌کنند، و انتخاب کوله‌پشتی که به کمر کودک شما آسیبی نرساند و او را خسته نکند بسیار مهم است. در انتخاب کوله پشتی مواردی وجود دارد که کارشناسان توصیه می کنند به آنها توجه کنید که در اینجا به آنها اشاره می کنیم:

سگک‌ها و تسمه‌های سینه و کمر کمک می‌کنند تا بار روی بدن کودک شما متمرکز شود و باری که حمل می‌کند به طور یکنواخت توزیع شود.
پشت و تسمه های بالشتکی از کمر کودک شما در برابر آسیب دیدن اشیاء تیز در کیف محافظت می کند و از فرورفتن تسمه های صاف در شانه های کودک جلوگیری می کند.
تعداد زیادی جیب و محفظه به کودک شما این امکان را می دهد که وسایل مختلف را در مکان های مختلف قرار دهد و از جابجایی بار به یک مکان جلوگیری کند.طراحی این کوله‌پشتی گزینه‌های مختلفی برای حمل و نقل ارائه می‌دهد که به کودکان کمک می‌کند وسایل مدرسه خود را مرتب کنند. این کوله پشتی دارای سگک سینه برای حداکثر راحتی کودک شما است، سبک وزن است و از مواد مقاوم در برابر آب ساخته شده است. همچنین طرح های بسیار متنوعی ارائه شده است، بنابراین کودک شما می تواند طرحی را که بیشتر دوست دارد انتخاب کند.

راه های آماده کردن کودکان برای بدون استرس به مدرسه رفتن

به فرزندان خود کمک کنید تا سازماندهی و متمرکز شوند: قبل از شروع سال تحصیلی جدید، مطمئن شوید که فرزندتان می داند امسال به چه ابزارهای مطالعه (آفلاین و آنلاین) نیاز دارد. سعی کنید محیط کاری را ایجاد کنید که کودک شما بتواند بیشترین بهره وری و سازماندهی را داشته باشد. به عنوان مثال، فضای کاری آنها می تواند یک اتاق آرام جداگانه باشد، یا اگر این امکان وجود ندارد، می توانید به هدفون های حذف کننده نویز فکر کنید که به تمرکز آنها کمک می کند.

راه های آماده کردن کودکان برای بدون استرس به مدرسه رفتن

زمانی را برنامه ریزی کنید که بتوانید در کنار هم به عنوان یک خانواده بگذرانید: در زمانی که کودک شما در حال یادگیری نیست، برای مثال در عصرها و آخر هفته ها، فعالیت های خانوادگی سرگرم کننده را برنامه ریزی کنید. به این ترتیب می توانید آرامش لازم را برای فرزندتان فراهم کنید و به او احساس ارتباط و حمایت خانواده بدهید و زندگی خانوادگی را از مدرسه و عوامل استرس زا جدا کنید. برای بچه‌ها مهم است که بدانند با هر چالشی که در مدرسه با آن‌ها روبرو می‌شوند، با خانواده‌های مهربانشان بر آن چالش‌ها غلبه خواهند کرد.

راه های آماده کردن کودکان برای بدون استرس به مدرسه رفتن

به آنها کمک کنید تا به روال عادی خود بازگردند:
این احتمال وجود دارد که کودک شما در طول تعطیلات تابستانی از برنامه معمول خواب و بیدار شدن خود پیروی نکرده باشد. برای سهولت در بازگشت به برنامه خود، ممکن است ایده خوبی باشد که به تدریج آنها را برای روال جدید آماده کنید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید کودکان خود را زودتر به رختخواب بفرستید و چند روز قبل از شروع مدرسه آنها را در زمان لازم برای رسیدن به مدرسه به موقع بیدار کنید.برای اینکه بیدار شدن به موقع استرس زا کمتری داشته باشد، ممکن است ابزارهای بیدار شدن بدون استرس را امتحان کنید، به عنوان مثال، ساعت زنگ دار روشن. در حال حاضر تنوع زیادی از این نوع ساعت های زنگ دار در بازار وجود دارد و مزیت اصلی آنها این است که به جای صداهای بلند از نور ملایم برای بیدار کردن شما استفاده می کنند. بچه های شما ممکن است آن را دوست داشته باشند!

راه های آماده کردن کودکان برای بدون استرس به مدرسه رفتن

تغذیه سالم را فراموش نکنید: به گفته کارشناسان، خوردنی های سالم یک بچه مدرسه ای باید شامل مواد زیر باشد:میوه. بهتر است میوه های تازه را به جای خشک انتخاب کنید، زیرا میوه های خشک ممکن است حاوی مقدار زیادی قند باشند.
سبزیجات. محصولات لبنی. اینها می توانند شیر، پنیر یا ماست باشند و غلات.

راه های آماده کردن کودکان برای بدون استرس به مدرسه رفتن

قبل از اولین روز تحصیل از کلاس درس بازدید کنید: دیدن مدرسه و زمین بازی در فضایی آرام و بدون استرس می تواند به کودک شما کمک کند تا با شروع مطالعات واقعی، بهتر با محیط جدید سازگار شود. بازدید از مدرسه از قبل ممکن است برای آن دسته از کودکانی که پس از دوره های طولانی یادگیری آنلاین به مطالعات آفلاین بازمی گردند، مهم باشد.

راه های آماده کردن کودکان برای بدون استرس به مدرسه رفتناین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.7 از 5 (16 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits