مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۰۵ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲ میلادی
آدم هایی که هرگز وجود نداشته اند!
6
هوش مصنوعی چهره هایی میسازه که هرگز وجود نداشته است.

ساخت صورت تصادفی (این شخص وجود ندارد) ایجاد چهره تصادفی انسان با 1 کلیک و دانلود آن! هوش مصنوعی عکس های افراد جعلی را تولید کرد: مرد، زن یا کودک

هوش مصنوعی / چهره تصادفی انسان

تولید کننده پرتره های جعلی

مردم تمایل دارند به تأثیری که شبکه‌های عصبی بر زندگی ما می‌گذارند فکر نکنند، زیرا معمولاً نتیجه کار آن را می‌بینیم نه «چهره» یک شبکه عصبی. شاید به همین دلیل است که تولید کننده عکس های جعلی برای چندین هفته به موضوع اصلی بحث در رسانه های اختصاص یافته به فناوری در پایان سال 2020 تبدیل شد. پرتره های جعلی بسیار واقع گرایانه به نظر می رسند و ترسناک هستند. اگر هوش مصنوعی بتواند برای خود چهره بسازد و بتواند مانند افراد واقعی پیامک بفرستد، پس چه اتفاقی می افتد؟

ساخت چهره های جعلی انسان های موجود

ما در مورد وب سایت thispersondoesnotexist.com ("این شخص وجود ندارد دات کام ") صحبت می کنیم و می خواهیم از تاریخچه و زمینه های کاربردی بگوییم. مولد چهره هوش مصنوعی توسط StyleGAN، یک شبکه عصبی از Nvidia که در سال 2018 توسعه یافته است، تشکیل شده است . GAN از 2 شبکه عصبی رقیب تشکیل شده است، یکی چیزی را تولید می کند، و دومی تلاش می کند تا دریابد آیا نتایج واقعی هستند یا توسط شبکه اول ایجاد شده اند. آموزش زمانی به پایان می رسد که اولین شبکه عصبی شروع به فریب دائمی دومی کند. یک نکته جالب این است که ایجاد عکس از افراد غیر موجود یک محصول جانبی بود: هدف اصلی آموزش هوش مصنوعی برای تشخیص چهره ها و چهره های جعلی به طور کلی بود. این شرکت برای بهبود عملکرد کارت‌های ویدئویی خود با تشخیص خودکار چهره‌ها و اعمال الگوریتم‌های رندر دیگر روی آن‌ها به این نیاز داشت. با این حال، از آنجایی که کد StyleGAN برای عموم در دسترس است، یک مهندس در اوبر توانست آن را بگیرد و یک مولد چهره تصادفی ایجاد کند که اینترنت را تکان داد.

هوش مصنوعی / چهره تصادفی انسان

در مورد ژنراتور

برای کاربر، همه چیز بسیار ساده کار می کند. به محض اینکه در وب سایت قرار گرفتید چهره تصادفی ایجاد می شود. در صورت تمایل می توانید عکس را دانلود کنید. اگر شخصی را که می بینید دوست ندارید، صفحه را بازخوانی کنید. اگر همان چهره را مشاهده کردید، فقط چند ثانیه صبر کنید و صفحه را دوباره رفرش کنید. وب سایت نتایج کار ژنراتور را نشان می دهد (که هر 2-3 ثانیه به روز می شود) نه خود ژنراتور.

چگونه تصویر یک فرد جعلی را تشخیص دهیم

تشخیص تصویر یک فرد جعلی تقریبا غیرممکن است. هوش مصنوعی آنقدر توسعه یافته است که 90 درصد تقلبی ها توسط یک فرد عادی و 50 درصد توسط یک عکاس با تجربه شناسایی نمی شود. هیچ خدماتی برای شناسایی وجود ندارد. گاهی اوقات، یک شبکه عصبی مرتکب اشتباه می شود، به همین دلیل است که مصنوعات ظاهر می شوند: یک الگوی خمیده نادرست، یک رنگ موی عجیب و غریب و غیره. تنها کاری که باید انجام دهید این است که نگاه دقیق‌تری داشته باشید: سیستم‌های پردازش بصری انسان‌ها به مراتب قوی‌تر از رایانه‌ها هستند، بنابراین تشخیص جعل با تشخیص امکان‌پذیر است. جوین وست و کارل برگستروم وب سایتی به نام "کدام چهره واقعی است" ایجاد کردند که بر آموزش افراد برای تحلیل بیشتر پرتره های بالقوه نادرست تمرکز دارد. قبل از ارائه پیشنهادهایی مبنی بر وجود شخصی در یک عکس، چند نکته وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. یکی از رایج ترین موارد، مشکلات متقارن، به ویژه عینک و گوشواره است.

هوش مصنوعی / چهره تصادفی انسان

همان مشکلات متقارن نبودن با دندان ها نیز بسیار رایج است. موهای تقلبی، به طور کلی، ممکن است با کمی درخشش در اطراف آن به نظر برسند یا دوباره، با عدم تقارن قابل مشاهده، بیش از حد صاف و رگه‌دار به نظر برسند. پیشینه را با دقت مطالعه کنید. اگر جعلی باشد، ممکن است شامل اعوجاج‌های غیرمعمول در شکل‌ها و خطوط باشد یا در کل ظاهری پاره داشته باشد. یکی دیگر از ویژگی های متمایز "الگوریتم StyleGAN" NVIDIA، "لکه های آب" براق است.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.2 از 5 (6 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است