دلگرم
امروز: جمعه, ۱۷ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۳ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۸ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
منظور از نیم شارژ هتل چیست و چه مزایایی دارد ؟!
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نیم شارژ، نصف هزینه یک شب اتاق بدون تخفیف‌های مختلفی است که اعمال می‌شود. اگر هزینه یک شب اقامت در هتل ۷۰۰ تومان است اما با تخفیف این هزینه به ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد، شما برای نیم شارژ باید نصف هزینه بدون تخفیف را بپردازید؛ یعنی ۳۵۰ هزار تومان.

نیم شارژ هتل چیست و آشنایی با برخی از قوانین مرتبط با آن

هزینه اقامت در هتل ها یکی از بزرگترین دغدغه ها در سفرهای توریستی و کاری است و می تواند تاثیرات فراوانی بر تصمیم گیری ها داشته باشد. با ما در این مقاله مفید و خواندنی همراه باشید تا بدانید نیم شارژ هتل چیست و از قوانین مربوط به نیم شارژ هتل آگاهی یابید.

دردسر ساعت تحویل و ساعت تخلیه در هتل ها

تقریبا تمامی هتل ها در سراسر جهان برای ساعت تحویل و تخلیه اتاق هایشان از یک روال و قاعده تبعیت می کنند؛ اتاق را ساعت 2 عصر تحویل بگیرید و ساعت 12 ظهر تحویل دهید. دلیل این 2 ساعت اختلاف هم نظافت و به حالت اولیه درآوردن اتاق است. اگر اتاق را دیرتر تحویل بگیرید، هزینه ای به شما عودت داده نمی شود ضمن اینکه در صورت تاخیر در تخلیه اتاق، کل هزینه یک روز از شما گرفته می شود. آیا این قانون کمی بی رحمانه و ناعادلانه نیست؟

نیم شارژ هتل

در دورانی که گردشگری و سفرهای متعدد کاری افزایش یافته اند و گاهی چاره ای جز اقامت در یک هتل ندارید، پرداخت هزینه یک روز اقامت برای یک استراحت چند ساعته منصفانه است؟ امروزه، برخی هتل ها با تعدیل برخی قوانین و با پیوستن به قوانین مربوط به نیم شارژ مزایایی را ارائه داده اند تا با استفاده از آنها، کمی ازران و شاید عادلانه تر سفر کنید.

فرض کنید در یک سفر قصد اقامت در یک هتل لاکچری با هزینه اقامت شبانه بالا را دارید ولی پرواز شما ساعت 10 صبح به زمین می نشیند.
برای فرار از هزینه یک روز کامل ناچار هستید که تا ساعت 14 در خیابان ها، کافه ها یا محل انتظار فرودگاه سرگردان باشید تا کمی ارزان تر سفر کنید یا ممکن است پرواز برگشت شما ساعت 16 باشد و شما ناچارید طبق قانون، ساعت 12 اتاق خود را تحویل دهید و با بار و بنه 4 ساعت در هوای گرم، سرد یا بارانی بی جهت وقت بگذرانید. در این مواقع، قوانین به داد شما می رسند و می توانید از فواید آنها بهره مند شوید.

نیم شارژ هتل چیست؟

مزایا و فواید این قانون

امروزه، بسیاری از هتل های جهان با گذاشتن این قانون در هتل های خود اقامت ارزانتری را به شما ارزانی می دارند. در صورتی که پرواز شما مانند مثال قبل با ساعت اقامت هتل ها همخوانی ندارد، از هتل سوال کنید که تابع این قانون عادلانه در پرداخت هزینه هست یا نه تا بتوانید از فواید و مزایای آن بهره مند شوید.

براساس مقاله نیم شارژ هتل چیست باید بدانید که در هتل هایی که دارای قانون نیم شارژ هتل هستند، شما برای استفاده چند ساعت بیشتر از یک واحد می توانید نصف هزینه یک روز را داده و از آوارگی چند ساعته نجات پیدا کنید. ضمن اینکه با این پرداخت، اقامت یک روز شما ارزان تر می شود.

مزایای نیم شارژ هتل

اگر هتلی که قصد اقامت در آن را دارید به این سیستم جدید پایبند است، باید حتما سوال کنید که مدت زمان تعیین شده برای استفاده از این قانون تا چه زمانی است. بیشتر هتل ها برای استفاده از مزایا و فواید نیم شارژ هتل بازه زمانی 7 صبح برای تحویل و 18 برای تخلیه را در نظر گرفته اند، ولی بهتر است قبل از اقامت، در این مورد مطمئن شوید.

منبع : همگردیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits