دلگرم
امروز: جمعه, ۱۰ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۶ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۱ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
سیم کارت بین المللی چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سیم کارت های بین المللی به سیم کارت هایی گفته می شود که امکاناتی نظیر مکالمه و سایر امکانات سیم کارت های معمولی را در اکثر کشور‌های جهان فراهم می‌کند و آنتن دهی آن در نقاط مختلف فراهم است.

آشنایی با سیم کارت بین المللی

سیم کارت بین المللی ، یکی از روش‌های برقراری تماس با کشورهای مختلف است، یکی از مشکلات و نگرانی‌های اصلی در سفرهای خارجی مسئله ارتباط و مکالمه است. این که در کشور خارجی به چه شکل و از چه طریقی با دوستان و آشنایان صحبت کنیم و مکالمه پایدار برقرار کنیم همواره یکی از سوال‌های اساسی و مهم در زمان مسافرت بوده است.

با گسترش شبکه های اینترنت و مکالمه از طریق برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف پیام رسان، تا حد زیادی این دغدغه رفع شد اما وجود این امکانات نیز نیازمند مسائل گوناگونی مثل هزینه و آنتن دهی موجب شده که استفاده از اینترنت و پیام رسان ها با مشکلات متعددی روبرو باشد.

مسئله رومینگ بین الملل شاید اصلی ترین روشی باشد که به ذهن اغلب مردم برسد، این که بدون تغییر سیم کارت در کشورهای متفاوت از مکالمه استفاده کنید می تواند کاربران را به استفاده از سرویس رومینگ بین الملل ترغیب کند.

اما رومینگ نیز مشکلات خود را دارد، مثلا هزینه بالایی که ممکن است بر کاربر تحمیل شود می تواند از جذابیت رومینگ بین الملل بکاهد. سیم کارت های بین المللی یکی از اصلی ترین جایگزین‌های استفاده از سرویس بین الملل است که توانسته تعداد زیادی از افراد را راضی به استفاده از سیم کارت های بین الملل به جای رومینگ بین الملل کند.

آشنایی با سیم کارت بین المللی

سیم کارت بین المللی چیست؟

سیم کارت های بین المللی به سیم کارت هایی گفته می شود که امکاناتی نظیر مکالمه و سایر امکانات سیم کارت های معمولی را در اکثر کشور‌های جهان فراهم می‌کند و آنتن دهی آن در نقاط مختلف فراهم است. این سیم کارت ها اساسا از طریق آنتن‌های کشور های مقصد برای برقراری مکالمه بهره می‌برند که از این نظر عملکردی شبیه رومینگ بین الملل دارند.

نکته اساسی در مورد سیم کارت های بین المللی این است که این سیم کارت ها می‌توانند تا 85 درصد از هزینه های رومینگ بین الملل را حذف کنند. سیم کارت های بین المللی در حال حاضر در حدود 200 کشور جهان در دسترس هستند و البته در 85 کشور نیز به صورت رایگان اقدام به ارائه خدمات می‌کنند.

این نوع سیم کارت ها در کشور هایی نظیر ایران، عربستان، روسیه، ژاپن، آمریکا، ترکیه و... هزینه ای در پی ندارد و می توان به صورت رایگان از آن استفاده کرد در سایر کشور ها نیز این سیم کارت ها، مکالمات ارزان قیمت با نرخ پایینی دارند.

separator line

حتماً بخوانید:
معرفی سیم کارت رایگان امارات در فرودگاه دبی

معرفی سیم کارت رایگان امارات در فرودگاه دبی

امارات متحده عربی، بخصوص دبی، قطب تجاری و توریستی منطقه خلیج فارس است، به همین دلیل بی شمارند ایرانیانی که به قصد بیزینس و فعالیت تجاری یا تفریح و…


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (3 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits