دلگرم
امروز: شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰ برابر با ۱۶ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۲۳ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
6 دلیل اصلی قهر کردن گربه خانگی و راهکارهای آن
29
زمان مطالعه: 5 دقیقه
آیا تا به حال متوجه قهر کردن گربه خانگی خود شده اید ؟ این قهر کردن ها دلایلی دارد که باید از آن ها مطلع باشید. در ادامه شما را با اصلی ترین دلایل قهر کردن گربه آشنا خواهیم کرد. با ما باشید.

چرا گربه قهر می کند ؟

حیوانات نیز همانند انسان ها گاهی قهر می کنند. در واقع رفتارهایی از جانب انسان ها و یا دلایل دیگر موجب قهر کردن آن ها می شود. یکی از حیوانات خانگی که نسبت به رفتارهای انسان های اطرافش حساسیت زیادی دارد، گربه است.

گربه ها روحیه حساسی دارند و ممکن است گاهی شما ناخواسته کاری انجام دهید که موجب استرس گربه خانگی تان شوید. همچنین اگر باعث قهر گربه شوید، او دچار افسردگی و ریزش مو می شود.

پس باید بدانید که چه عواملی موجب قهر کردن گربه می شود تا از انجام آن کارها اجتناب نموده و از قهر کردن گربه خود جلوگیری کنید.

دلایل قهر کردن گربه چیست ؟

1. کم خوابی گربه های خانگی دلیل قهر کردن

گربه های خانگی روی خواب خود حساسیت بسیاری دارند و اگر کسی مزاحم خواب آن ها شود، قهر می کنند. در واقع گربه های خانگی بسیار تنبل هستند و حدود 16 تا 18 ساعت در روز می خوابند.

اگر عاملی مانع خوابیدن آن ها در این ساعات شود، آن ها ناراحت و بداخلاق می شوند و ممکن است با شما قهر کنند. شما به راحتی می توانید قهر گربه تان را تشخیص دهید. او رفتارهایی از خود بروز می دهد که متوجه قهرش خواهید شد.

علت قهر گربه

علل قهر گربه

2. توجه به گربه دیگر سبب قهر کردن گربه خانگی می شود

گربه ها بسیار حسودند و اگر شما به گربه ی دیگری توجه کنید، با شما قهر می کنند. به طور مثال اگر یک گربه جدید به خانه شما بیاید و شما آن را در آغوش بگیرید، گربه خانگی تان دم خود را سیخ می کند و حرکات تهاجمی از خود نشان می دهد.

این رفتارها تا زمانی که آن گربه در منزل شماست ادامه دارد و نشان دهنده حسادت و قهر گربه خانگی تان است.

3. دلیل قهر کردن گربه شما می تواند تنبیه آن باشد

گربه ها حیوانات بازیگوشی هستند و در زمان هایی که بیدار هستند، به شیطنت می پردازند. ممکن است آن ها با وسایل مختلف مثل بند کفش، بند کیف، سیم، توپ و ... بازی کنند.

حتی وقتی شما در حال راه رفتن در خانه هستید، به پاهای شما آویزان شوند و چنگ بزنند. این رفتارها نشان دهنده علاقه گربه به شماست. پس نباید وقتی این شیطنت ها را می کند، عصبانی شوید و او را تنبیه کنید.

همانطور که گفتیم، گربه روحیه حساسی دارد و اگر او را تنبیه کنید و یا هنگام نزدیک شدن به شما او را پس بزنید، قهر می کند و گوشه گیر می شود.

قهر گربه

گربه ها چگونه قهر می کنند ؟

4. آب پاشیدن به گربه خانگی علت قهر کردن

همانطور که می دانید گربه از آب بدش می آید و نمی تواند آن را تحمل کند. علت این امر آن است که لایه فوقانی پوشش گربه کمی حفاظت برای او ایجاد می‌کند، اما کاملاً ضد آب نیست و در صورت رسیدن آب به او، اذیت می شود.

در واقع هنگامی که گربه خیس می شود احساس آسیب پذیری پیدا می کند و این حس برای او آزار دهنده است. مخصوصا اگر خیس شدن گربه به صورت ناگهانی باشد.

به طور کلی گربه از حرکات سریع و ناگهانی بدش می آید و نسبت به آن واکنش نشان می دهد. اگر شما به طور ناگهانی او را با یک لگن آب و یک اسفنج مرطوب مواجه کنید، غافلگیر می شود و چون نمی تواند فرار کند، ترسو و گوشه گیر می شود و در نتیجه با شما قهر می کند.

5. علت قهر گربه: تهیه غذای نامناسب برای گربه

یکی دیگر از دلایل قهر کردن گربه های خانگی این است که نظم عادات غذای شان را به هم بزنید. گربه ها روی غذاهای خود خیلی حساس هستند و اگر آن ها را مجبور کنید که غذایی را که دوست ندارند بخورند، ناراحت می شوند.

همچنین گربه ها لجباز و مغرور هستند و همان غذایی را که دوست دارند می خواهند. پس اگر غذایی بر خلاف میلشان به آن ها بدهید، قهر می کنند.

گربه قهر کرده

چرا گربه ها قهر می کنند ؟

6. تعویض صاحب گربه دلیل قهر کردن گربه

گربه ها حیوانات وابسته ای هستند و با وجود اینکه بازیگوش و شیطون هستند، باز هم به صاحب خود وابسته می شوند. اگر توانایی نگهداری گربه نزد خود را ندارید، آن ها را حتی برای مدت کوتاه به منزل خود نیاورید چون پس از اینکه آن ها را می فروشید، گوشه گیر و افسرده می شوند.

این حالت در گربه های بالغ بیشتر از گربه های نوزاد دیده می شود. اگر گربه های بالغ را خریداری کنید، زمان زیادی طول می کشد تا به شما عادت کنند. پس بهتر از گربه های یک تا دو ماهه را خریداری کنید چون آن ها وابستگی کمتری دارند.

با گربه قهر کرده خود چه کنیم ؟

حالا که با علل قهر کردن گربه آشنا شدید، می توانید کارهایی که موجب قهر گربه می شود را انجام ندهید. با وجود تمام مراقبت ها، ممکن است گاهی ناخواسته موجب ناراحتی و قهر گربه خود شوید. در این صورت راه حل چیست ؟

راهکار برای قهر گربه، توجه کردن به اوست. همانطور که گفتیم، گربه ها بسیار بازیگوش هستند و مدام در حال شیطنت می باشند. اگر دیدید گربه شما آرام و ساکت در گوشه ای نسته است و رفتارهای سابق را از خود نشان نمی دهد، بدانید که قهر کرده است.

در این موقعیت او را در آغوش بگیرید و ناز و نوازش کنید. رفتارهایی که دوست دارد را انجام دهید و به او توجه کنید. همچنین غذای مورد علاقه اش را برایش فراهم کنید تا با شما آشتی کند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (29 رای)  
۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
محیا | ۲ ماه پیش
ای خداااا دور همه گربه ها بگردم من عشقای ناز
0
1