دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
شما چقدر همراه و همدل دیگران هستید؟!
3
همدلی و همراهی با دیگران به برقراری ارتباط بهتر، صمیمیت بیشتر و تعامل سازنده تر با دیگران کمک می کند.وقتی با دیگران همراه و همدل می شویم، احساس خوبی را در آن ها ایجاد می کنیم، در موقعیت های مختلف از آن ها حمایت کرده و به آن ها برای مقابله موثرتر با...

اغلب ما به دنبال انسان‌هایی همدل برای رفاقت می‌گردیم. در فرهنگ ما همدلی معادل سنگ صبور بودن است. اما کم پیش می‌آید که خود افراد همدل از داشتن چنین صفتی خوشحال باشند! چرا؟اصلا همدلی یعنی چه؟ خود شما چقدر همدل هستید؟ آیا همه افرادی که همدلی نمی‌کنند سنگدل هستند؟

شما چقدر همراه و همدل دیگران هستید

همدلی کردن به معنای توجه و علاقه داشتن به دیگران است، که در اوایل زندگی به شکل تقلید در انسان شکل می‌گیرد. طفل در دوماهگی تبسم دیگران را تقلید می‌کند و به تدریج دامنه تقلید او بیشتر می‌شود. عمق همدلی ما به این بستگی دارد که وقتی بزرگ می‌شویم تا چه اندازه همدلی دریافت کرده‌ایم. با این حال همدلی در دوران کودکی به اوج نمی‌رسد. توانایی درک احساس دیگران با سن و تجربه افزایش می‌یابد. همدلی کردن با دیگران برای بقای تمام فرهنگ‌ها لازم است. آلفرد آدلر، یکی از پیروان فروید همدلی را «احساس دیگران را داشتن» معنی کرده است. بدون همدلی تمام همکاری‌های اجتماع از میان می‌رود.

شما چقدر همراه و همدل دیگران هستید

همدلی یکی از خصوصیات روبرو شدن با دیگران است که درباره‌اش بررسی‌های مفصلی انجام گرفته است.

شما چقدر همراه و همدل دیگران هستید



این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.7 از 5 (3 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است