دلگرم
امروز: جمعه, ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۲ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
راهکار سفید کردن دندانها با سرکه سیب
4
زمان مطالعه: 10 دقیقه
یکی از مواد طبیعی که برای سفید کردن دندان بسیار مفید است سرکه سیب است به گونه ای که این ماده طبیعی را می توان جایگزین بسیاری از سفید کننده های شیمیایی کرد .

جرم گیری دندان ها با سرکه سیب چگونه میباشد؟

روش های بسیاری برای بهبود سلامتی مینای دندان و سفید کردن دندان ها وجود دارد. در طول سال ها و با استفاده از قهوه، سیگار وتنباکو سفیدی دندان ها کدر شده و رنگ زیبای زیبای خود را از دست می دهند. از میان روش های مختلفی که برای سفید کردن دندان وجود دارد، استفاده از سرکه سیب را به شما پیشنهاد می دهیم.
همان طور که می دانید دندان سفید و مرتب تأثیر زیادی در زیبا به نظر رسیدن چهره فرد دارد . با گذشت زمان ممکن است به دلایل مختلفی از جمله مسواک نزدن دندان ها جرم بگیرند و تغییر رنگ دهند . جرم ها در واقع پلاک های میکروبی هستند که روی دندان ها سخت و محکم می شوند.
این جرم ها را نمی توان با مسواک زدن ساده بر طرف کرد. یکی از مواد طبیعی که برای سفید کردن دندان بسیار مفید است سرکه سیب است به گونه ای که این ماده طبیعی را می توان جایگزین بسیاری از سفید کننده های شیمیایی کرد.

با سرکه سیب می توان هر لکه ای را پاک کرد و جرم گیری دندان را به خوبی انجام داد . سرکه ی سیب حاوی ترکیباتی مانند اسید استیک، پتاسیم، منیزیم، پروبیوتیک ها و آنزیم هایی است که میکروب ها (باکتری های مضر و خطرناک) و جرم ها را نابود و هم زمان رشد باکتری های مفید یعنی همان پروبیوتیک ها را تسریع می کند. از آنجا که سرکه سیب به طور طبیعی خاصیت اسیدی دارد، پلاک یا سایر مواد چسبیده به دندان ها را تجزیه می کند. PH سرکه سیب لکه های دندان را از بین می برد و آنها را سفید می کند.

راز مؤثر بودن سرکه سیب برای سفید کردن دندان ها این است که به طور مستمر از آن استفاده کنید به این شکل که باید حتما یک ماه به صورت پیوسته از آن استفاده کنید تا تأثیر آن را ببینید اما در عین حال دقت داشته باشید که زیاد از آن استفاده نکنید زیرا سرکه سیب خاصیت اسیدی دارد و اگر زیاد از آن استفاده کنید به مینای دندان آسیب وارد می کند .

جرم گیری دندان ها با سرکه سیب

نحوه جرم گیری دندان ها با سرکه سیب

روش اول : برای جرم گیری دندان با سرکه سیب باید ۱- یک قاشق آب را با نصف قاشق سرکه سیب مخلوط کنید ۲- سپس مسواک را درون این مواد زده و روی دندان های خود بکشید . ۳- بعد از این کار باید یک قاشق آب را با نصف قاشق سرکه سیب مخلوط کنید ۴- مسواک را درون این مواد بزنید و روی دندان ها بکشید . ۵- دندان خود را طبق روال همیشگی مسواک بزنید . مراحل گفته شده را به مدت ۱۵ روز قبل از خواب انجام دهید . ۱۵ روز انجام این کار را متوقف کنید و دوباره شروع کنید زیرا اگر جرم گیری دندان با سرکه سیب بیش از اندازه انجام شود ممکن است به لثه ها و مینای دندان آسیب برساند .

روش دوم : روش دیگری که برای جرم گیری دندان می توان از آن استفاده کرد استفاده از سرکه سیب و جوش شیرین است . جوش شیرین تأثیر گذاری سرکه سیب را بیشتر می کند و شما زودتر به نتیجه خواهید رسید . ابتدا نصف قاشق جوش شیرین را با نصف قاشق سرکه سیب مخلوط کنید . سپس طبق روش قبل مسواک زدن را شروع کنید .

روش سوم :یک قاشق غذاخوری از سرکه سیب را ،مانند دهان شویه در اطراف دهان خود برای ۲ دقیقه شستشو دهید، پس از آن مسواک خود را در سرکه سیب فرو کرده و برای کمک به حذف لکه ها مسواک بزنید بعد بشویید و سپس دندان های خود را با جوش شیرین و خمیر دندان مسواک بزنید تا تمام سرکه سیب حذف شود.

جرم گیری دندان

روش چهارم : سرکه سیب را حدود یک دقیقه با انگشت روی دندان ها بمالید، سپس با آب یا دهان شویه ی هیدروژن پروکسید دهان تان را آبکشی کنید. بعد از استفاده از سرکه سیب باید مجددا با خمیردندان معمولی دندان ها را مسواک بزنید و دهان تان را خوب آبکشی کنید. بهتر است از خمیردندان بدون فلوراید استفاده کنید.
بسیاری از خمیر دندان های موجود در بازار که اثر سفید کنندگی دارند از جوش شیرین و سرکه سیب در ترکیبات خود استفاده می کنند تا خاصیت جرم گیری و سفید کنندگی داشته باشند . جرم گیری دندان ها را می توان با این روش ها به خوبی انجام داد .

حتماً بخوانید:
مضرات جرم گیری دندان

مضرات جرم گیری دندان

آیا جرمگیری دندان مفید است؟مضرات جرم گیری دندان چیست؟ مقدمه ای در مورد جرم گیری دندان باورهای متفاوتی دررابطه با جرم گیری دندان وجود دارد. برخی می…

مزایای سرکه سیب برای دندان

سرکه سیب در واقع از تخمیر سیب تهیه می شود. این نوع از سرکه برای جرم گیری دندان بسیار مفید می باشد. افراد از سرکه سیب برای درمان عفونت لثه، جرم گیری دندان، دندان درد و ... استفاده می کنند. استفاده از سرکه سیب به دلیل فواید بی اندازه ی آن می باشد. به طور مثال می تواند از فواید آن به موارد زیر اشاره کرد.
سرکه سیب یک سفید کننده طبیعی و قوی می باشد. این سرکه می تواند جایگزین مناسبی برای سفید کننده های شیمیایی شود زیرا طبیعی است و ضرری برای افراد ندارد. سرکه سیب همچنین تمیز کننده قوی نیز می باشد.

سرکه سیب برای عفونت لثه

سرکه سیب علاوه بر جرم گیری دندان می تواند برای انواع عفونت لثه مورد استفاده قرار بگیرد. افراد زیادی از عفونت لثه رنج می برند. این عفونت ها بر اثر حساسیت داشتن افراد به غذاهای گرم و یا سرد به وجود می آید. این عفونت ها باید به سرعت درمان شود تا تبدیل به آسیب های جدی تر نشود. تمامی افراد ممکن است به عفونت لثه دچار شوند اما افرادی که به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت نمی دهند و همچنین افرادی که سیستم ایمنی ضعیف تری دارند بیشتر به عفونت لثه و دندان دچار می شوند. درمان عفونت لثه باید سریعا انجام شود. برای درمان آن ابتدا باید متوجه این عفونت در دهان خود شد.
نشانه های عفونت دندان و لثه شامل احساس تلخی در دهان، حساسیت به غذا های گرم و سرد، متور شدن فک بالا یا پایین، داشتن دندان درد، داشتن لثه هایی متورم و یا قرمز و ... شود.
با دیدن این نشانه ها حتما باید برای درمان آن اقدام کنید. برای درمان عفونت لثه و دندان و جرم گیری دندان روش های زیادی وجود دارد. یکی از این روش ها استفاده از سرکه سیب می باشد. سرکه سیب علاوه بر جرم گیری دندان، می تواند در موارد دیگر نیز موثر باشد. استفاده از سرکه سیب برای درمان عفونت لثه به روش های مختلفی انجام می شود. این روش ها به صورت زیر انجام می شود.

فواید سرکه سیب برای دندان

روش اول: در این روش شستن دهان را با سرکه سیب می شویند و حدود دو تا سه دقیقه درون دهان نگه داشته می شود. پس از آن مسواک زدن به صورت طبیعی انجام می شود. این عمل را باید دو تا سه بار در هفته انجام داد تا عفونت لثه و جرم گیری دندان به خوبی درمان شود. علاوه بر نگه داشتن سرکه سیب درون دهان می توان پنبه ای را آغشته به سرکه سیب کرد و روی عفونت قرار داد.

روش دوم: در روش دیگر می توان سرکه سیب را با نمک دریا مخلوط کرد. این مواد را با کمی آب مخلوط کرده و در دهان به مدت دو تا سه دقیقه نگه دارید و پس از آن بیرون بریزید. این روش می تواند درمان عفونت لثه و جرم گیری دندان شما را سریع تر درمان کند.

روش سوم: مخلوط سرکه سیب و جوش شیرین علاوه بر جرم گیری دندان، برای درمان عفونت لثه نیز کاربرد دارد. یک قاشق سرکه سیب و دو قاشق جوش شیرین را مخلوط کنید و به دندان ها بکشید. سپس دهان را شست و شو دهید و مسواک بزنید.

سرکه سیب برای دندان درد

یکی از درد هایی که همگی در طول زندگی خود تجربه می کنند، دندان درد می باشد. این درد یکی از بدترین درد ها است. دندان درد ممکن است به دلایل مختلفی به وجود آید. این دلایل می تواند شامل آسیب دیدن عصب دندان، عفونت دندان و لثه، ایجاد حفره در دندان و ... باشد. اگر این درد شدید باشد حتما باید به پزشک مراجعه کرد تا از شر آن درد خلاص شوید. اما ممکن است درد در حد کمی باشد و بتوان با روش های خانگی درد دندان را کاهش داد.
روش های زیادی برای جرم گیری دندان و کاهش دندان درد در خانه وجود دارد که به وسیله ی موادی مثل وانیل، سرکه سیب، روغن میخک، آب نمک و ... انجام می شود. یکی از موادی که می توان برای درمان دندان درد استفاده کرد، سرکه سیب می باشد. این ماده فواید بسیار زیادی دارد به همین سبب می تواند جرم گیری دندان و درد دندان را کاهش دهد. می توان پنبه ای را به سرکه سیب آغشته کرد و روی دندان گذاشت تا تاثیر درمانی و مسکن بودن خود را بگذارد. بعد از چند دقیقه باید دهان را به خوبی شست و شو داد. این کار نباید به صورت افراطی انجام شود چون سرکه سیب اسیدی می باشد و ممکن است به دندان های آسیب های دیگری وارد کند.

از بین بردن جرم دندان

سرکه سفید از طریق تخمیر الکل در آب جو و یا مالت درست می شود این تخمیر از طریق باکتری ها انجام می شود و در نهایت ماده ای سفید رنگ به نام سرکه را تولید می کند. سرکه سفید برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. یکی از مزایای سرکه سفید، شستن دندان ها و از بین بردن میکروب های موجود در دهان و دندان می باشد. سرکه سفید خاصیت ضد باکتریایی بسیار قوی دارد و از این خاصیت سرکه سفید در مکان های مختلفی استفاده می شود. سرکه به دلیل خاصیت ضد باکتری که دارد موجب از بین بردن جرم دندان می شود و در جرمگیری دندان به صورت طبیعی موثر است.

حتماً بخوانید:
سرکه سیب چه خواصی دارد؟

سرکه سیب چه خواصی دارد؟

آشنایی با خواص بی نظیر و فوق العاده ی سرکه سیب با دلگرم همراه باشید تا با خواص سرکه سیب بیشتر آشنا شوید... سالیان سال مردم معتقد بودند سرکه سیب،…

همچنین از ایجاد التهاب لثه که بر اثر عفونت ایجاد شده جلوگیری می کند. با شستن دندان با سرکه سفید می توان بوی بد دهان را نیز از بین برد و موجب سفیدی دندان شد. برای اینکه جرمگیری دندان بهتر انجام شود مسواک را در سرکه قرار دهید و سپس به دندان ها بکشید تا آلودگی های موجود روی دندان ها از بین برود. ترکیب سرکه با برخی از مواد دیگر نیز می تواند موجب جلوگیری از آلودگی ها شود . مثلا ترکیب سرکه و گلاب می تواند از بوی بد دهان که ناشی از باکتری ها می باشد جلوگیری کند. همچنین سرکه می تواند با جوش شیرین و نمک مخلوط شود و موجب تمیزی دندان ها و رفع آلودگی دهان گردد.
ولی در استفاده از آن باید مراقبت انجام شود تا حساسیتی در لثه و دهان ایجاد نگردد. محصولاتی مانند دهانشویه های صنعتی وجود دارد که محیط دهان را ضد عفونی می کند و از وجود باکتری بیماری زا پاک می گرداند در کنار این محصولات سرکه سفید به خوبی می تواند ضدعفونی دهان و شستن دندان ها را انجام دهد و این ماده به دلیل طبیعی بودن می تواند جایگزین خوبی برای این محصولات ساخته شده باشد.

سریع ترین روش سفید کردن دندان

هرچه قدر سعی کنید که دندان های خود را همیشه تمیز و سفید نگهدارید، باز هم ممکن است با خوردن برخی مواد غذایی، نوشیدن قهوه، چای و سیگار کشیدن دندان هایتان زرد شود. برای رفع این مشکل قصد داریم سریع ترین روش سفید کردن دندان را با معرفی چند روش خانگی معرفی کنیم، البته سفید شدن دندان ها به معنی سالم بودن دندان ها نیست و پوسیدگی و التهب لثه با سفید شدن دندان بهبود نمی یابد، برای درمان آن ها بهتر است که به دندان پزشک مراجعه کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.8 از 5 (4 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !