مجله دلگرم
امروز: شنبه, ۱۲ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۰۸ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۳ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
تاثیر ذهن خوانی همسر در زندگی مشترک
3
زمان مطالعه: 4 دقیقه
برای داشتن ارتباط خوب با همسرتان بسیار مهم است که ذهن خوانی همسر را کنار بگذارید؛ چرا که هیچ کس نمی‌تواند افکار و احساسات فردی دیگر را به طور دقیق حدس بزند.

چرا از ذهن خوانی همسر باید پرهیز کرد؟

ذهن خوانی همسر : چنانچه در حال گفتگو با همسرتان متوجه منظور او نشدید یا از حرکات او چیزی نفهمیدید. با سوال کردن می توانیم به درک بیشتری پیدا کنیم. ولی اگر بدون گفتگو بخواهیم از شیوه خواندن ذهن همسر بخواهیم استفاده کنیم و در حقیقت حس او را از مشکلات با خواندن ذهن رفع کنیم به مشکل برمی خوریم.
هر کسی با ذهن خوانی نمی تواند مشکلش را برطرف کند. امکان دارد بعضی وقتها احساس طرف مقابل تغییر کند و ذهن خواندن ما را دچار اشتباه کند.

با گفتگو ساده می توان مشکل را به آسانی حل کرد پیش از آنکه بخواهد مشکل بزرگتر شود، چون خواندن ذهن یک کار تخصصی می باشد و هر شخص عادی نمی تواند این کار را انجام دهد. کسی که بخواهد برای دریافت کردن منظوری این کار را انجام دهد باید توانایی لازم را داشته باشد و خلق و خوی آن را به خوبی بشناسد و آگاه باشد یعنی به طور کامل و دقیق او را بشناسد.

ذهن خوانی یا شناخت واکنش‌ها؟

چگونه ذهن همسرم را بخوانم

مهارت دانستن واکنش فرد مورد علاقه تان در شرایط مختلف یک امتیاز است و می‌توانید با انجام دادن یا ندادن کاری در آخر سبب خوشحالی او شوید. «از کجا می‌دانستی که دلم یک پخش صوت می‌خواست؟»، «خیلی مهربانی که برای خاطر من از جلسه زود آمدی و ماشین را برایم آوردی تا عمه‌ام را در بیمارستان ببینم». زن و شوهر باید به همدیگر یاد دهند که چگونه با هم همراه باشند. این شامل ذهن خوانی، حرف زدن یا همه شیوه هایی است که اهمیت آنچه را فرد نشان می‌دهد از بین می‌برد.

حتماً بخوانید:
آموزش تکنیک های طلایی ذهن خوانی

آموزش تکنیک های طلایی ذهن خوانی

مجله دلگرم | خواندن ذهن دیگران یک مهارت خاص است که هر کسی بدان مسلط نیست. افراد موفق توانایی زیادی در خواندن ذهن بقیه دارند. البته ذهن خوانی ابدا به…

چنانچه این نگرانی‌ها، توجهات و مهربانی‌ها وجود نداشته باشد، همدلی دو فرد ضغیف می‌شود ولی عکس آن نیز خطرناک است. «اگر به راستی دوستم داری و به من اهمیت می‌دهی باید این کار یا آن کار را برایم انجام بدهی.»
مواظب این طور علت و منطق‌ها باشید!
در عوض به همسرتان بگویید: «وقتی فلان کار را انجام می‌دهی یا فلان کار را انجام نمی‌دهی حس می‌کنم دوستم نداری.» آنگاه زمانی که از همسرتان گله می‌کنید به جای اینکه بگویید چرا کاری کرد که ناراحتتان کند («تو از قصد این کار را با من کردی»)، بگویید: « وقتی... را انجام می‌دهی یا نمی‌دهی احساس می‌کنم دوستم نداری». به عنوان مثال «وقتی پیش پدر و مادرم هستم و تو خواهرم را خنگ صدا میزنی و او را کوچک می‌کنی، ناراحت می‌شوم.»

ذهن خوانی همسر

تاثیر ذهن خوانی در احساس امنیت عاطفی و روابط صمیمانه زوجین:

گاهی به دلایل خاص میان زوجین سکوت صورت میگیرد .و در این هنگام شخص مقابل شروع به ذهن خوانی میکند و با تلفیق ذهنیت های خودش پیشگویی میکند که رابطه اش در خطر افتاده و با پیش بینی روزگار تنهایی که در تمام عمر او ادامه خواهد یافت غمگین و افسرده میشود .این در تجربیات بالینی مراجعین من بطور دائم تکرار میشود .
ذهن خوانی میتواند به پیش بینی های اشتباه منجر شود و بی جهت تولید نگرانی یا احساس عدم امنیت عاطفی کند .
نتیجه گیری های اشتباه معمولا دردسر ساز است.
این گونه پیش داوری ها ،یکی از نشانه های گرفتاری میان زن و شوهر است .
اشخاص با پیش داوری های بی مورد و با تفسیر نادرست همسر خود دقیقا به موقعیتی می‌رسند که بیش از هر چیز دیگری از آن اجتناب داشتند .
نظر به اینکه آنچه اشخاص میگویند و انجام می دهند می تواند مبهم و گمراه کننده باشد .


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (3 رای)  
  • منبع
  • beytoote.com
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است