مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۰۵ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲ میلادی
کشف مجسمه ۲۰۰۰ ساله هرکول در شهر باستانی فیلیپی!
29
باستان شناسان دانشگاه ارسطو تسالونیکی (AuTH) مجسمه 2000 ساله ای را کشف کردند که قهرمان افسانه ای هرکول را در حین کاوش در شهر باستانی فیلیپی نشان می دهد.

در حفاری‌های دانشگاه ارسطو تسالونیکی، محققان مجسمه‌ای را کشف کردند که در قرن دوم پس از میلاد، قهرمان افسانه‌ای هرکول را به تصویر می‌کشد. هرکول معادل رومی قهرمان الهی یونانی هراکلس، پسر مشتری و آلکمن فانی است. در اساطیر کلاسیک، هرکول به دلیل قدرت فوق بشری خود مشهور است و به عنوان قهرمان ضعیفان و یک محافظ بزرگ دیده می شد. مجسمه در ضلع شرقی یکی از خیابان های اصلی شهر که در این نقطه به محور اصلی دیگری که بیشتر از شمال می گذرد، پیدا شده است.

کشف مجسمه / هرکول

نقطه تلاقی این دو خیابان توسط یک گشاد (یک میدان) تشکیل شده است که توسط یک ساختمان بسیار تزئین شده، احتمالاً یک فواره، تشکیل شده است. اگرچه این مجسمه تکه تکه شده است، اما محققان بر این باورند که این مجسمه زمانی یک ساختمان متعلق به اواخر دوره بیزانس در قرن هشتم یا نهم پس از میلاد را تزئین کرده است. وزارت فرهنگ یونان اظهار می دارد که در قسطنطنیه، مجسمه های دوره کلاسیک و رومی اغلب ساختمان ها و فضاهای عمومی را تا اواخر دوره بیزانس تزئین می کردند. این مجسمه دست نخورده اشیاء مختلفی را در خود جای داده است: یک تاج گل، پوست شیر و یک چماق، که همگی نشانه‌های سنتی مرتبط با قهرمان یونانی-رومی هستند.

کشف مجسمه / هرکولاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.7 از 5 (29 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است