دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
جام جهانی بعدی کجا برگزار میشه ؟؟!
1
جام جهانی 2026 در کدام کشور و یا کشورها برگزار خواهد شد ؟

تقریبا 4 سال تا جام‌جهانی سال ۲۰۲۶ زمان باقی مانده است. طبیعتاً در طول این 4 سال اتفاقات بسیاری در حوزه‌های سیاست، فوتبال و... رخ خواهد داد. نکته جالب توجه این بوده که از اکنون روند و شیوه برگزاری مسابقات تعین و بیان شده‌اند. یکی از تغییرات جدید در جام جهانی ۲۰۲۶ را، افزایش تعداد تیم‌های حاضر در آن می‌گویند. باید گفت که فوتبال و به طور کلی مسابقات جام‌جهانی از دسته تفریحات پرطرفدار و با علاقه‌مندی بالا محسوب می‌شود. از این رو انتقادات بسیاری به این طرح و برنامه جدید وارد خواهد شد.

تعداد کشور‌های میزبان در جام جهانی ۲۰۲۶

با توجه به اعلام رسمی فیفا، جام‌جهانی ۲۰۲۶، بیست و سومین دوره از مسابقات جام‌جهانی است. این دوره از مسابقات در شهر‌های ۳ کشور آمریکا، کانادا و مکزیک برگزار خواهد شد‌. این جام‌جهانی اولین دوره از مسابقات جهانی به شمار می‌آید که ۳ کشور میزبانی آن را بر عهده دارند. پیش از این تنها در سال‌ ۲۰۰۲ دو کشور ژاپن و کره‌ جنوبی میزبانی مسابقات را برعهده داشته‌اند. گفته می‌شود که شهر‌های کشور کانادا، تورنتو و ونکور هستند. در کشور آمریکا شهر‌های نیویورک، دالاس، کاناس سیتی، هیوستون، آتلانتا، لس آنجلس، فیلادلفیا، بوستون، سن فرانسیسکو، سیائل و میامی میزبان این مسابقات خواهند بود.

باید ذکر شود که در کشور مکزیک نیز شهر‌های مکزیکوسیتی، مونتری و گوادالاخارا برگزارکننده مسابقات جام‌جهانی 2026 هستند. به بیان کلی ۱۶ شهر میزبانی این جام جهانی را بر عهده خواهند داشت. گفته‌ها حاکی از آن بوده که میزبان اصلی مسابقات جام‌جهانی سال ۲۰۲۶ کشور آمریکا است. میزبانی کشور‌ها در جام‌‌جهانی نقش مهمی در صعود تیم ملی همان کشور با توجه به تماشاگران آن‌ها ایفا می‌کند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است