مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۰۵ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲ میلادی
کشف معابد گمشده، سازه‌های بودایی و غارها در منطقه حفاظت شده جنگل بنداوگر!
8
بررسی باستان شناسی هند (ASI) معابد گمشده، سازه های بودایی و غارها را در منطقه حفاظت شده جنگل بانداوگاره، واقع در ناحیه اوماریا در مادهیا پرادش، هند کشف کرده است.

این تیم برای اولین بار از سال 1938 در حال کاوش در منطقه بودند و بررسی خود را بر روی منطقه ای به وسعت 170 کیلومتر مربع متمرکز کردند که شامل بخش هایی از ذخیره گاه ببرهای بسته بنداوگار برای محافظت از تنوع زیستی و جمعیت ببر بنگال بود. منطقه بررسی در سه فاز در حال انجام است که مرحله اول در محدوده تالا در ماه مه تا ژوئن 2022 تکمیل شد. در دو فاز بعدی، محدوده‌های Khitouli و Magadhi ذخیره‌گاه ببر کاوش خواهند شد. این بررسی غارها و معابد، بقایای سازه‌های بودایی و کتیبه‌های دیواری را نشان داد که نام شهرهایی مانند ماتورا و کاوشامبی را با خط‌های قدیمی به خط‌های براهمی، شانخالیپی و ناگاری نشان می‌دادند.

کشف معابد گمشده / منطقه حفاظت شده جنگل بنداوگر

شگفت آورترین یافته، بقایای سازه های بودایی در منطقه ای است که یک سلسله هندو در آن حکومت می کردند. این نشان دهنده هماهنگی مذهبی است، اما هنوز مشخص نیست که چه کسی این سازه های بودایی را ساخته است. 24 کتیبه ثبت شده است که مربوط به قرن دوم تا پنجم پس از میلاد است، که برخی از آنها نام های پاواتا، وجابهارادا و سپاتانایریکاآ را نیز توصیف می کنند. کتیبه‌ها همچنین از پادشاهان مهمی مانند مهاراجا شری بهیمسنا، مهاراجا پوتاسیری و مهاراجا بهاتادوا نام می‌برند.

کشف معابد گمشده / منطقه حفاظت شده جنگل بنداوگر

26 غار ثبت شده است که مربوط به قرن دوم قبل از میلاد تا قرن 5 پس از میلاد است، 26 معبد، 2 صومعه، 2 استوپای نذری و 46 مجسمه. این تیم همچنین بقایای درها و سلول‌هایی به شکل چایتیا حاوی تخت‌های سنگی یافتند که احتمالاً توسط افرادی ساخته شده بودند که فرقه بودایی ماهایانا را می پرستیدند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (8 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است