دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
سیم هندزفری رو اینجوری تعمیر کنید!
5
هندزفری از پرکاربردترین وسایل الکتریکی امروزی است که محبوبیت زیادی هم در بین جوانان دارد. هندزفری ها در اثر عوامل مختلفی ممکن است خراب شوند و کارکرد مناسبی از خود نشان ندهند.در این مقاله به روش تعمیر هندزفری می پردازیم.

جک از جمله مهم ترین اجزای هندزفری های سیم دار است که عمدتاً دلیل اول و اصلی آسیب در هندزفری خراب هم به شمار می رود. اگر روکش سیم های جک آسیب ببیند، می توان آن را تعمیر کرد. برای این کار ابتدا باید جک و سپس سیم را با قیچی جدا نمود. در ادامه هم باید با استفاده از سیم چین، روکش سیم هندزفری را جدا کرد. به این موضوع توجه داشته باشید که روکش باید در حد 5/2 سانتی متر جدا شود و رشته سیم های داخل به هیچ عنوان نباید صدمه ای ببینند.اگر به جک هندزفری دقت کنید، متوجه می شوید که یک نقطه و سه پایه اتصال در آن وجود دارد که به معنای وجود سه نوع سیم قرمز، سبز و مسی است. بعد از باز کردن روکش، در وهله اول بایستی سیم های مسی و در ادامه سیم های سبز و قرمز چیده شوند. مراقب باشید که سیم ها حتما لخت باشند.حال زمان استفاده از ابزار لحیم کاری فرا می رسد. ابتدا باید دستکش نخی مخصوص را به دست خود کنید و سپس عایق سیم ها را با استفاده از حرارت لحیم بسوزانید. انجام این کار موجب بهبود قابلیت اتصال و رسانایی می شود. زمان حرارت دهی سیم ها بسیار کوتاه و در حد چند ثانیه است. طولانی کردن زمان لحیم کاری موجب سوختن خود سیم می شود. همچنین سیم ها باید چندین بار دور پایه چرخیده شوند.

سیم هندزفری رو اینجوری تعمیر کنید

بعد از اتمام لحیم کاری، ابتدا باید سیم های مسی را به دور بلندترین پایه جک یعنی پایه وسطی آن بپیچید. در ادامه لازم است که سیم های قرمز بر پایه راست و سیم های سبز به پایه سمت چپ پیچیده شوند. در ادامه باید سیم ها را از بالا به ترتیب از قرمز، سبز و مسی با استفاده از لحیم کاری به پایه ها چسبانید. در همین حال باید جک را هم با دم باریک نگه دارید.اگر می خواهید از صحت تعمیر هندزفری مطمئن شوید، حتما قبل از لحیم کاری جک را به درگاه موبایل خود بزنید و صدای آن را چک کنید. چنانچه صدایی نشنیدید، احتمالاً سیم ها را اشتباه وصل کرده اید. پس از تصحیح اشتباه، لحیم کاری را انجام دهید.بعد از اتصال کامل سیم ها به پایه، روکش را هم بر روی پایه قرار دهید. برخی از افراد در این مرحله دچار اشتباه می شوند و به سیم ها فشار وارد می کنند. این کار موجب قطع شدن سیم ها می گردد. مراقب باشید تا سیم ها فشاری را تحمل نکنند.در برخی از هندزفری ها مانند هندزفری های سیم دار گوشی همراه و تبلت های اپل یا سامسونگ و…، به جز سه رنگ قرمز، مسی و سبز، رنگ آبی هم در سیم ها وجود دارد. در این صورت سیم آبی باید بعد از سیم های دیگر به پایه چسبانده شوند.اگر سیم هندزفری شما آسیب دیده، توی این ویدیو یاد میگیرید ک چطوری تعمیرش کنید.
این مطلب چقدر مفید بود ؟
2.8 از 5 (5 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است