دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۳ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
قرص جویدنی هپاتوهیل در چه مواردی تجویز می شود؟
1
زمان مطالعه: 6 دقیقه
هپاتوهیل جهت بهبود مشکلات : تحریک متابولیسم کبدی _ درمان کمکی اختلالات کبد مانند انواع هپاتیت بویژه هپاتیت مزمن B و فیبروز کبدی تجویز می شود.

قرص هپاتوهیل و نکات مصرف این دارو جویدنی

قرص هپاتوهیل از دیگر داروهای جویدنی است که برای درمان اختلال های کبدی بسیار مفید و موثر شناخته شده است. در ادامه به معرفی اطلاعات دارویی آن به صورت کامل و جامع پرداخته ایم.
گفتنی می باشد که قرص هپاتوهیل از دیگر داروهای جویدنی مختص به باریج اسانس می باشد که برای درمان بیماری های کبدی به مانند انواعی از هپاتیت ها به ویژه هپاتیت مزمن B و فیبروز کبدی تاثیر گذار است. گفتنی می باشد که این قرص جویدنی برای بهبود علائم اگزما، یبوست، هموروئید، واریس تنظیم متابولیسم کربوهیدرات شده از تاثیرات آنتی اکسیدانی بسیار موثر برخوردار می باشد. در ادامه این مطلب به معرفی کلی این قرص به همراه اطلاعات دارویی منحصر پرداخته ایم.

علت مصرف قرص هپاتوهیل

در ابتدا کبد را معرفی می کنیم که این عضو از بدن را از اعضای اصلی در روند سوخت و ساز انسان به شمار می آورند. این در حالی است که بسیاری از مواد مغذی قابل جذب از کبد عبور خواهند کرد. از این رو می توان چنین بیان کرد که سلامت غذایی افراد ما تا حدود به کبد وابسته است.
در عصر امروز نیز خوراکی تحت فرآیندهای بسیاری قرار خواهند گرفت و دارای ترکیبات شیمیایی بسیاری می باشند که برای کبد امری مضر به شمار می آیند. در انی شرایط می توان به برخی به مواد نگهدارنده، مواد رنگ دهنده و طعم دهنده و نیز بقایای حشره کش ها و هورمون های رشد اشاره داشت. به طور کلی این مواد می توانند در بروز عارضه های مختلف کبدی تاثیر گذار به شمار آیند و در برخی مواقع نیز به ایجاد اختلال در عملکرد های کبد که موجب احساس خستگی بیش از حد، احساس مزه بد در دهان، بی اشتهایی و نفرت از غذا می شود، باشد.

همچنین گفتنی می باشد که توت فرنگی سرشار از فلاونوئیدها و ترکیبات آنتی اکسیدان می باشد. از این رو این خوراکی را می توان به عنوان یک پاک کننده متابولیک و محرک فونکسیون کبد به شمار آورد. در این شرایط قرص هپاتوهیل باریج اسانس نیز به توانایی کبد در مواجه با عوامل آسیب رسان به کبد کمک بسیاری می کند.
به طور کلی در رابطه با معرفی خصوصیات این قرص جویدنی می توان به موارد گفته شده در ادامه این مطلب اشاره داشت و به عنوان درمان کمکی برای بیماری های کبدی به مانند انواع هپاتیت به ویژه هپاتیت مزمن B و فیبروز کبدی به شمار می آید. در درمان اگزما، یبوست، هموروئید و واریس تاثیر گذار است.به تنظیم متابولیسم کربوهیدرات منجر می شود.دارای خواص آنتی اکسیدانی است.به تحریک متابولیسم کبدی می پردازد.

قرص هپاتوهیل

چگونگی مصرف هپاتوهیل

به طور کلی هپاتوهیل را باید در طی روز ۳ – ۲ بار، هر بار ۲ – ۱ قرص پیش از غذا و یا مطابق دستور پزشک بجویید و گفتنی می باشد که طول درمان نیز چیزی در حدود ۴ هفته است.

توصیه های دارویی در زمان مصرف قرص هپاتوهیل

همچنین نکات دارویی در این رابطه شامل موارد زیر می باشد.

این قرص جهت تشخیص، درمان و یا پیشگیری از بیماری نیست.
بایستی آن را دور از نور، در دمای ۳۰ – ۱۵ درجه سانتیگراد نگهداری نمایید.
بلافاصله پس از مصرف فرآورده، در آن را به خوبی ببندید.
دور از دسترس کودکان در جای خشک نگهداری کنید.
به تاریخ انقضا مصرف آن توجه ویژه ای داشته باشید.

دارو های مشابه هپاتوهیل

همچنین قرص و داروهای مشابه ای در این رابطه وجود دارد که از نظر تاثیرات دارویی به ماند قرص هپاتوهیل است که در ادامه به معرفی آن ها همراه با توضیحات مختصری پرداخته ایم.

  • قرص لیورگل

قرص لیورگل را می توان از دیگر داروهای تاثیر گذار و مشهور برای درمان هپاتیت و دیگر بیماری های کبدی از جمله کبد چرب به شمار آورد. گفتنی است که این قرص از عصاره خارمریم تهیه شده و از این رو تاثیرات متعددی برای سلامتی کبد دارا است.

  • قرص لیورکر

قرص لیورکر هلث اید نیز از دیگر مکمل ها برای تقویت و مراقبت از سلول های کبدی به شمار می آید. لیورکر را می توانید برای بهبود کبد چرب، کنترل قند خون در افراد دیابتی و پیشگیری از تجمع چربی در کبد با توجه به تجویز پزشک مصرف نمایید. همچنین عصاره خارمریم، زردچوبه، زرشک و کنگر فرنگی نیز از دیگر ترکیبات اصلی در این قرص به شمار می آیند.

  • کپسول لیورسیل

کپسول لیورسیل رزفارمد غنی از سیلیمارین، اولئیک اسید، لینولئیک اسید و فلاونوئیدها می باشد. از این کپسول برای کنترل قند خون، کاهش تری گلیسیرید و کلسترول خون و بهبود دیابت نوع A و B و C استفاده می کنند.

نکات دارویی هپاتوهیل

در ادامه به برخی خصوصیات و ویژگی های این دارو پرداخته شده است که می تواند برای شما نیز آگاهی از آن دارای اهمیت باشد.

موارد مصرف قرص هپاتوهیل

تاثیر این قرص در بدنسازی

این طبیعی است که بدنسازان و ورزشکار های حرفه ای به طور معمول از برنامه غذایی سرشار از پروتئین و کربوهیدرات پیروی می کنند که تجزیه آن ها توسط کبد کاری سخت و دشوار است. این موضوع در طولانی مدت می تواند به بروز آسیب برای کبد به شمار بیاید. همچنین هپاتوهیل دارای خواص آنتی اکسیدانی است که می تواند از آسیب رسیدن به کبد جلوگیری کرده و در نهایت آن را پاکسازی نماید.

تاثیر هپاتوهیل برای لاغری

به طور کلی از این داروی گیاهی برای بهبود عملکرد های کبد و مراقبت از سلول های کبدی می پردازد که در نهایت برای لاغری و چربی سوزی تاثیر چندانی نخواهد داشت.

دوره درمان هپاتوهیل

برای قرص هپاتوهیل چیزی در حدود ۴ هفته طول دوره درمان در نظر گفته اند. شما نیز با توجه به شرایط خود و تشخیص پزشک در این رابطه می توانید از دوره درمان متفاوتی برخوردار باشید و آن را از پزشک خود سوال نمایید.

عوارض دارویی قرص هپاتوهیل

همچنین تا به حال عوارضی برای دوز مصرفی تحت نظر پزشک برای مصرف این قرص گزارش نشده است.

مصرف قرص هپاتوهیل در بارداری

همچنین مصرف هپاتوهیل در زمان بارداری به هیچ وجه توصیه نمی شود. همچنین به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از ایمنی این دارو در زمان حاملگی بارداری باید از مصرف آن اجتناب کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits