دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۶ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
کاخ فردیناند شوال در فرانسه با سازه زیبا و خلاقانه
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کاخ فردیناند شوال یک کاخ باشکوه در فرانسه بوده که جذابیت های زیادی دارد. این کاخ توسط یک پستچی و همسرش ساخته شده که بسیار عظیم است.

معرفی کاخ ایده آل فرانسه

کاخ زیبا اپیک یک نمونه بی همتا از معماری ساده است که یک هنرمند فرانسوی به نام فردیناند شوال، در مدت حدود 33 سال کار بی وقفه آن را ساخته است. فردیناند شوال یک پستچی فرانسوی بود که در روستا هاتیرویس در جنوب شرقی فرانسه ساکن بود.
او با هدف این که بتواند روزی کاخ ایده آل خود را بسازد، هر روز در مسیری که برای رفتن به سرکار می پیمود، سنگ ها را در مکانی جمع آوری می کرد.

این کاخ دارای سبک های متفاوت معماری می باشد و جالب است بدانید که تمامی سبک های مذکور از کتاب مقدس و منابع مذهبی الگو برداری شده.

ماجرای ساخت کاخ فردیناند شوال

فردیناند شوال در تاریخ آوریل 1879 عملیات ساخت این کاخ را شروع کرد. بعد از این که یکی از دوستانش تکه سنگی حکاکی شده را برایش هدیه آورد، شوال شروع به جمع کردن سنگ ها و صخره های دیگر کرد و بعد از مدتی شغل خود را رها کرده به صورت جدی به حکاکی روی سنگ ها پرداخت.

کاخ فردیناند شوال

فردیناند شوال هیچ گونه تخصصی در زمینه معماری نداشت و برای ساخت کاخ ایده آل فرانسه تنها به ذوق و استعداد درونی خود اتکا کرد و در طی مدت زمان نسبتا طولانی با سختی فراوان، به جمع آوری صخره ها و سنگ ها و حکاکی روی آن ها و وصل کردن سنگ ها به یکدیگر پرداخت و به این روش نمای بیرونی کاخ سنگی خود را ساخت.
او این سنگ ها را با همت فراوان و به شکلی عجیب حفاری کرده و این سازه فوق العاده را بنا نموده است. وی همیشه دوست داشت زمانی که فوت می کند در کاخی که خودش ساخته دفن شود ولی دولت وقت فرانسه این اجازه را نداد و او را در مکانی اطراف کاخش به خاک سپردند.

این هنرمند سال های پایانی عمر خود را در این کاخ سپری کرد و به تکمیل کار خود پرداخت تا کاخ ایده آل فرانسه به عنوان اثری تاریخی و فرهنگی در فرانسه به ثبت برسد.

هم اکنون این کاخ یکی از جاذبه های مورد استقبال گردشگران تور فرانسه حسوب می شود. بازدید این کاخ در تمام طول سال برای عموم مردم آزاد بوده و معمولا کنسرت ها و نمایشگاه ها در این مکان برگزار می شود و گردشگران تور فرانسه می توانند از تماشای آن لذت ببرند.

منبع : لحظه آخراین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !