دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
ژیرو با پشت سر گذاشتن تیری آنری بهترین گلزن فرانسه شد!
1
«اولیویه ژیرو» با گلی که در بازی امروز مقابل لهستان به ثمر رساند، ضمن عبور از «تیری هانری» ۵۲ گله شد و بهترین گلزن تاریخ تیم ملی فرانسه لقب گرفت.

اولیویه ژیرو با بریس مقابل استرالیا، به طور مشترک عنوان برترین گلزن تاریخ تیم ملی فرانسه را از آن خود کرد. دو گلی که ژیرو در جریان برد ۴-۱ تیمش مقابل استرالیا به ثمر رساند موجب شد تا او با ۵۱ گل زده ملی، در کنار تیری آنری بایستد. ژیرو (۳۶ سال و ۵۳ روز) همچنین در این بازی به مسن‌ترین بازیکن فرانسه در جام جهانی، مسن‌ترین گلزن فرانسه در جام جهانی و مسن‌ترین بازیکنی که موفق می‌شود در جام جهانی بریس کند (پس از روژه میلا در جام جهانی ۱۹۹۸ با ۳۸ سال و ۳۴ روز سن) تبدیل شد.

بهترین گلزن/تیم فرانسه

بهترین گلزن/تیم فرانسه

از سه گل فرانسه اولین گل در نیمه اول و توسط اولیویه ژیرو به ثمر رسید. این گل برای فرانسه و این ستاره گلزن گل ویژه‌ای بود. ژیرو با این گل از رکورد تیری آنری، اسطوره بزرگ فوتبال فرانسه، عبور کرد تا بهترین گلزن تاریخ تیم ملی کشورش باشد. ژیرو حالا با 52 گل ملی در صدر جدول گلزنان فرانسوی قرار دارد.ستاره فرانسوی میلان در پایان بازی امشب به خبرنگاران گفت:"همسرم، بچه‌هایم و دوستان دوران کودکی‌ام امشب در استادیوم بودند تا بازی را ببیند. این گل و عبور رکورد آنری واقعا ویژه است. انگار دارم در رویای کودکی‌ام زندگی می‌کنم. خیلی‌ها به من می‌گفتند حتما از رکورد آنری عبور می‌کنی و حالا که این رکورد را پشت سر گذاشته‌ام دلم می‌خواهد تا هر جا که در توان داشته باشم پیش بروم و این رکورد را بهتر و بهتر کنم. ماجراجویی ما در جام جهانی ادامه دارد. ما هم‌قسم شدیم برای رسیدن به مرحله یک‌چهارم متحد و همبسته باشیم. در این بازی با یکدلی تلاش کردیم و تیم فرانسه مزد این همه زحمت را گرفت".

بهترین گلزن/تیم فرانسهاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است