دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۱ برابر با ۲۷ ذو القعدة ۱۴۴۳ قمری و ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲ میلادی
رژیم پل مکنا راه حل مناسب برای کاهش وزن
0
زمان مطالعه: 14 دقیقه
برنامه اصلی و جزئیات کامل رژیم پل مکنا : امروزه افراد زیادی از مشکل چاقی رنج می برند و به دنبال روشی برای کاهش وزن سریع و سالم هستند. راه های موثری وجود دارد که می توانید فقط در یک هفته 8 کیلو لاغر کنید.

رژیم پل مکنا چگونه است؟

برای آنهایی که برایشان بسیار سخت است که در مقابل شکلات و کیک و چیزهای خوشمزه دیگر مقاومت کنند، کسی نیست که به این میزان ارزش شنیدن حرف هایش باشد؛ پل مکنا هیپنوتیزم کننده ای که بسیاری از ما را لاغرتر، هوشیارتر و خوشحال تر کرده است و به افراد مختلفی کمک کرده دست از دخانیات بکشند، به ترس از پرواز غلبه کنند و حتی شنا کردن را بیاموزند.

separator line

برنامه کامل و راهنمایی های پل مکنا برای شکست دادن اشتهای شما

فکر کنید که یک غذای شیرین و نوشیدنی دلخواه شما بدون هیچ کنترلی در اطراف شماست. آن خوراکی می تواند یک شکلات بزرگ یا یک نوار شکلاتی باشد زمانی که شما در یک بعدازظهر مشغول تماشای تلویزیون هستید. میزان اشتهای خود را مقیاس دهی کنید از شماره یک (میتوانم بخورمش یا کنار بگذارمش) تا شماره ده (آن نوار شکلاتی را همین الان به من بده)

به خوراکی فکر کنید که حال شما را بهم میزند، چیزی که باعث ایجاد حالت تهوع در شما می شود.تصور کنید، تا جایی که می توانید از آن غذای منزجر کننده بخورید. طعمش را بچشید، احساس کنید که عطر و طعم آن را در حین بلعیدن حس کنید.

تصور کنید که غذایی که بسیار عاشقش هستید در کنار غذای منزجر کننده است. با اضافه کردن مو و کثیفی آن را چندش آورتر کنید.درباره غذایی که بسیار دوستش دارید فکر کنید و میل خود را برای خوردن دوباره اش، مانند راهکار اول از شماره یک تا ده درجه بندی کنید. این بار باید عدد کاملا کاهش یافته باشد.زمانی که الان به غذای مورد علاقه خود فکر می کنید در واقع به کنترل کردن خود برگشتید.

پائول می گوید 4 قانون طلایی وجود دارند که او کشف کرده است تا افراد به به لاغری برسند:

اول؛ هر وقت که گرسنه هستید بخورید

این یک سفارش عالی است که افت ناگهانی قند خون را متوقف می کند و همچنین وحشت بدن را متوقف کرده و نیازی به ذخیره چربی نیز وجود ندارد. گرسنگی صدا زدن عادی بدن برای غذاست که من فکر میکنم واژه ی مناسبی برای آن است.

دوم؛ هر چه خوردید، خوردید نه اینکه فکر کنید چه باید بخورید

این قسمت عالی بود و با آزمایش های جالبی روی کودکان نوپا پوشش داده شده بود که به بدن اطمینان می داد که هر چه که نیاز است را طلب می کرد و اگر نیازی نداشت آن را محدود می کرد.

سوم؛ آگاهانه بخورید و از هر لقمه لذت ببرید

در اینجا پائول می گوید که وی توجه کرده است که افراد دارای اضافه وزن زمان زیادی را برای فکر به غذا صرف می کنند به جز زمانی که در حال خوردن هستند و مشغول لذت بردن از آن هستند.

چهارم؛ زمانی که احساس می کنید سیر شدید، خوردن را متوقف کنید

این قضیه بسیار واضح است اما گواهی وجود دارد که معده زمان می برد تا تشخیص دهد که ظرفیتش پر شده است. پس شما می توانید مقدار زیادی غذا بیش از نیاز خود در آن زمان بخورید. به همین خاطر قانون سوم خوب است. با آهسته کردن خوردن غذا این فرصت را به معده می دهید که تشخیص دهد اشباع شده است.

لاغری و کاهش وزن به سبک پل مکنا

لاغری و کاهش وزن به سبک پل مکنا ؛ مراحلی که باید برای گرفتن رژیم رعایت کنید

روز اول؛ رژیم ها را فراموش کنید... برای همیشه!

من میخواهم شما این موضوع را در روز اول روابط کاملا جدید خود با غذا، بدانید. چه اینکه شما ده پوند وزن اضافی برای از دست دادن داشته باشید یا اینکه اصافه وزن کمی داشته باشید؛

دنبال کردن راهنمایی های من در هفت روز بعدی به شما کمک خواهد کرد که به هدف خود برسید. اما قبل از آن که سفر از دست دادن وزن شما را شروع کنیم، اجازه دهید توقفی داشته باشیم تا نگاهی به سه مانع اصلی که مردم را از وضع ایده آلشان راضی نگه میدارد داشته باشیم.

همانطور که شما این توصیف ها را می خوانید، دقت کنید که کدام یک از این موارد مورد نظر شماست. سپس زمانی است که ما برنامه ریزی بر روی ذهن شما را از روز سوم شروع می کنیم.

الگوی اول: وسواس رژیمی

علت واقعی شکست برنامه های کاهش وزن نبود اراده ی واقعی نیست بلکه این زیست (طبیعت) انسان است. محروم کردن خود از غذا بدترین روش برای کاهش وزن است.

گرسنگی دادن به خود پایه بسیاری از رژیم هاست. شما در کوتاه مدت وزن خود را کاهش می دهید اما همین که از رژیم غذایی کناره بگیرید وزن شما همانند توده ای باز می گردد. اگر به خودتان گرسنگی بدهید شما از بین بردن خود را آغاز کرده اید و به همین خاطر بدن شما از تعادل خارج می شود.

سوخت و ساز شما کاهش می یابد و بدن شروع به ذخیره چربی می کند. نتیجه اخلاقی این داستان این است که رژیم ها تمرین های ضروری هستند که چگونه چاق شویم و احساس شکست داشته باشیم!

الگوی دوم: خوردن احساسی

ما همه در خوردن های احساسی گناهکار بوده ایم. این نوع خوردن غذا، خوردن ناشی از کوفتگی و بیچارگی و خستگی است. گرسنه احساسی هیچ چیزی در قبال گرسنه فیزیکی ندارد و به همین دلیل است که بسیاری از افراد فکر می کنند که هیچگاه حس سیری نداشته اند.

آنها هیچ وقت نشانه توقف خوردن را دریافت نمی کنند چرا که هیچگاه واقعا احساس گرسنگی نمی کنند. خبر خوب این است که نباید خود را قربانی کنید و من به شما نشان خواهم داد که چگونه خوردن احساسی را کاهش دهید یا حتی کنار بگذارید.

الگوی سوم: برنامه ناقص

اگر شما اضافه وزن دارید به علت برنامه ریزی ذهنی حال حاضر شماست و هیچ قرض رژیمی آن را هوشیار نخواهد کرد. اگر شما اضافه وزن دارید و این متن را می خوانید، راحت باشید.

شما شخص بدی نیستید، شما صرفا به صورت ساده ای عادات بی نتیجه ای را انتخاب کرده اید. اما از همین الان شروع کنید، شما یاد خواهی گرفت که ذهن خود را برای ارتقای عادات جدید دوباره برنامه ریزی کنید و این موفقیت را ضمانت خواهد کرد.

روز دوم، زمانی که گرسنه اید.... بخورید!

ما اکنون به الگوهایی بین شما و سلامتتان ایستاده اند و وزن سالم آگاه هستیم، ما می خواهیم تغییرات ساده ای را به شما معرفی می کنیم که باعث می شود بازگردید تا غذای خود را کنترل کنید.

چهار قانون طلایی برای تصمیم گیری وجود دارند؛ چه زمانی بخورید، چگونه بخورید، چه مقدار بخورید!این اصول راهنما به انتخاب بهترین غذا در هر شرایطی کمک می کند.چرا هر کسی باید بخورد در حالیکه گرسنه نیست؟ جواب ساده است، این یک عادت شده است.

در جهت مقابل این حالت، گرسنگی دادن به خود است زمانی که احساس گرسنگی می کنید، چرا که در یک رژیم سخت کنترل کالری قرار داربد که شما را در یک حالت ذخیره چربی دائمی رها می کند و سوخت و ساز بدن شما آهسته می کند بنابراین بدن شما می تواند انرژی را ذخیره می کند در حالیکه نمی داند زمان وعده غذایی بعدی چه وقتی است.

مسئله دیگر تشخیص دادن بین گرسنگی کاذب (احساسی) و واقعی (فیزیکی) است.چیزی که ما با جزئیات بیشتر آن در بحث های بعدی در ارتباط خواهیم بود. اما خبر خوب این است که به زودی زود که شما شروع به گوش دادن به بدن خود کردید، شما قادر خواهی بود تا علائم واقعی گرسنگی را شناسایی کنید.

روز سوم: خوردن بیش از حد احساسی را متوقف کنید

من میدانم بارها در گذشته اتفاق افتاده است شما تلاش خود را کرده اید که به طور حساسی غذا بخورید اما نتوانستید آن را اجرا کنید.و احتمالا فکر کرده اید که این شکست شما بوده است که اگر اراده بیشتری داشتید اضافه وزن نصیبتان نمی شد. احمقانه است! حقیقت اسن است تقریبا شکستن یک عادت صرفا تنها با اراده غیر ممکن است، شما باید ذهن خود را برنامه ریزی کنید. با برنامه ریزی درست، درست انجام دادن کارها آسان است.

بعد از سالها من به افراد کمک کرده ام تا از شر زندگی اجباری در عرض چند دقیقه با برنامه موثر راحت شوند. هنوز تا جایی که برای خود تجربه نکردید، ممکن است کمی متفاوت به نظر برسد.بلاخره، تغییرات به پایان رسیده می تواند در این مورد سریع و آسان اتفاق بیفتد.

همه اینها در یک قانون ساده روانی جرقه می زند:

رژیم غذایی بر اراده و توانایی شما برای انکار خود متکی است. اما تصورات از قدرت شما فاصله بیشتری دارد. بگذارید مثالی بزنم. تصور کنید غذای مورد علاقه شما در یک بشقاب جلوی شما قرار دارد. سپس، به خودتان بگوئید که با تمام اراده ی خود آن را نخواهید خورد.

سپس طعم آن را بر روی زبان خود تصور کنید. آیا حس ضعف خود را حس می کنید؟

حالا دوباره آن غذا را تصور کنید، این بار سرشار از کرم حشره!! آیا مقداری از اشتها را از دست دادید؟

این قدرت تصور شما در عمل است. در حقیقت در این بین شما باید بهترین تصمیم ها درباره آنچه میخواهید بخورید بگیرید.

روز چهارم: بدن رویایی خود را پیش بینی کنید

یکی از رایج ترین اشتباهات افراد احساس گیجی درباره گرسنگی کاذب و واقعی است. این به همین خاطر است که دو احساس بسیار شبیه به هم هستند. در حقیقت، دلیل اول اینکه مردم غذا می خورند اما گرسنه نیستند، سرپوش گذاشتن به حس منفی است.

شاید شما یک نزاع با خود داشتید که به یک شکلات برسید؛ یا شاید هم وسوسه یک کاسه پر از پاستا در مقابل تلویزیون بعد از یک روز طولانی در اداره شما را به غذا خوردن کشانده است.

روز پنجم: خودتان به صورت تمرینی معتاد کنید!

اکنون که شما یاد گرفتید چگونه ذهن خود را برای آنچه که می خواهید باشید برنامه ریزی کردید، اجازه دهید توجه شما را به تمرین خارج شدن از رژیم غذایی چه کنم.

سوخت و ساز سرعتی که است بدن شما در تولید انرژی دارد. با سریع تر شدن متابولیسم (سوخت و ساز) بدن شما نیز چربی اضافی را سریعتر می سوزاند. برای سال ها، گیرندگان رژیم غذایی فهمیده اند که با گذر زمان کاهش وزن بسیار سخت خواهد بود چرا که آنها به صورت ارثی متابولیسم آهسته ای داشته اند.

گرچه آخرین تحقیقات علمی نشان می دهند که اگر درجه متابولیسمی شما سیال باشد این نشان دهنده آن است که متابولیسم شما منظم نیست و تغییرات به آنچه که می خورید بستگی دارد. رژیم گرفتن در واقع سرعت متابولیسم را کاهش می دهد.

در یک تلاش برای صرفه جویی انرژی زمانی که در حال رژیم گرفتن هستید، بدن شما سیستم انرژی خود را به حداقل کاهش می دهد. این موضوع شما را تنبل خواهد کرد و به طور کامل شما را به فعالیت های فیزیکی بی علاقه می کند.

لاغری و کاهش وزن به سبک پل مکنا

چگونه با رژیم پل مکنا وزن کم کنیم؟

روز ششم: توقف کنترل اشتهای شما

همانطور که شما در این هفته یاد گرفته اید، هیچ غذای ممنوعه ای برای استفاده در سیستم ارائه شده من نیست. صرفا 4 قانون طلایی خوردن وجود دارد و انواعی از فنونی که به شما در برنامه ریزی ذهنتان کمک می کند تا وزن خود را کاهش دهید.

گرچه همه ما انسان هستیم و هر از گاهی لغزش داریم. اما به محض اینکه فهمیدید نمی توانید آن را متوقف کنید، پس شما در آن لحظه خارج از کنترل هستید.تکنیک هایی که میخواهم امروز به شما معرفی کنم، به شما کمک خواهد کرد تا بدن خود را شارژ کنید.

همه ما احساسات التماسی خود را می دانیم مانند میل به غذاهای خاصی مانند؛ شکلات، پیتزا یا چیز کیک که با گرسنگی بیشتر مقابله می کند. اما وسوسه ها رفتارهایی هستند که می توانند شکسته شوند همانطور که تمریناتی که به شما کمک می کند را اجرا کنید.

روز هفتم: خرابکاری را متوقف کنید و ضمانت موفقیت

قوانین طلایی را به یاد آورید و از هر لقمه لذت ببرید. انتخاب برای شما امروز و هر روز دیگر ساده است. چه اینکه سیستم ارائه شده من را دنبال کنید و وزن را به راحتی کم کنید و اینکه دنبال رژیم های غذایی بی شمار در کتاب خود باشید.شاید دفعاتی بوده است که شما می خواستید تسلیم شوید.

ممکن است اشتباه کنید و زیاد بخورید یا موقتا قوانین را فراموش کنید یا اینکه با حقیقت زندگی با چاقی کنار بیایید.یک قدم به عقب برگردید، در هر لحظه ای شما می توانید کاهش وزن خود را به راحتی شروع کنید توجه کنید در چه حسی از گرسنگی قرار دارید و 4 قانون طلایی را روز به روز دنبال کنید.

زمانی که با مردمی که نمی توانند با سیستم من کار کنند صحبت می کنم، فقط یک موضوع به ذهنم می آید؛ آنها سیستم من را به خوبی دنبال نکرده اند. در بعضی موارد، به صورت واضحی آن ها مشغول شده اند اما در عمل آنها عقاید مخفی خود را دنبال می کنند که مانع از موفقیت آنها شده است.

او نشان داد که چگونه 20 نوع قطع عضو از دیابت به مصرف روز شکر بستگی دارد و همچنین 500 حمله قلبی و 400 مرگ و میر از بیماری قلبی عروقی نیز به دیابت بستگی دارد. تصور کنید که یک نوشابه، آب میوه می خواهید. توجه به احساسی کنید که میل داشتن را تسریع می کند.

متوقف کنید! دستتان را بر روی قلب خود بگذارید اگر سالم است، چشمتان را ببندید، یک نفس عمیق، آرام برای سه ثانیه بکشید سپس به همین کیفیت بازدم کنید این به مغز شما هشدار شیمیایی می دهد تا اندروفین و سروتونین آزاده شده افزایش یابد.

همانطور که به تغییر احساس خود توجه می کنید، نقاشی کنید تا حس خوبی داشته باشید. به نقاشی خود نگاه کنید تا لبخند بزنید. زمانی که لبخند می زنید تصور کنید نقاشی که کشیدید را به یاد می سپارید که این می تواند بر روی شما تا سطح نامشخصی تاثیر بگذارد.

separator line

آیا دوست دارید هر آنچه میخواهید و در هر زمان هوس کردید بخورید ولی وزن بدن شما کم شود؟

میدانم به نظر شما این ادعا عجیب و نامعقول می باشد. ولی حقیقت دارد. این سامانه به قدری ساده است که در ابتدای کار باور کارایی آن ناممکن به نظر می رسد. زیرا مغز شما با رژیم های غذایی متعددی شسته شده است و کاهش وزن برای شما امری مشکل گردیده است. اما این طور نیست. در حقیقت انجام تحقیقات بی طرفانه بر روی کارایی سامانه ی من نشان می دهد که شانس موفقیت در این سامانه هفت برابر از هر رژیم غذایی دیگر است!

بانویی ملاقات کردم که در یکی از همایش های من شرکت کرده بود و بعد از آن مقدار قابل توجهی از وزن بدن او کم شده بود. او به من گفت عصبانی است وقتی علتش را سوال کردم در جوابم گفت: سال ها خود را با انواع رژیم های غذایی رنج داده است و حالا احساس اشتباه می کند. او معتقد بود اگر میدانست وزن کم کردن چقدر راحت است هرگز این قدر پول خرج نمی کرد.

چیزهایی که من درباره آن صحبت می کنم برخلاف آن آموزه هایی است که شما در گذشته انجام می دادید و فکر می کردید درست است. روش های قبلی شما برای ماهش وزن روش هایی ناموفق بوده اند یا تاثیراتی موقتی ایجاد می کردند.دیگر مهم نیست در گذشته چه کارهایی انجام می دادید اکنون وقت آن است که کاری کاملا متفاوت انجام دهید.

روشی که من با شما در میان می گذارم به هزاران نفر از مردم دنیا کمک کرده است تا وزن بدن خود را به راحتی کاهش دهند و احساس بهتری به خود داشته باشند. بنابر این حالا نوبت شماست!

همچنین بخوانید:

لاغری در ۱۴ روز با رژیم غذایی کمبریج

16 غذای چربی سوز بر اساس رژیم غذایی کتوژنیک

نحوه گرفتن رژیم Sirtfood رژیم لاغری ادل (Adele)این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است