دلگرم
امروز: جمعه, ۱۰ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۶ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۱ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
خبری مهم و فوری در مورد حقوق بازنشستگان
2
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر مهمی در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان اعلام کرد.

دلگرم به نقل از مهر: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تصویب موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی در کمیسیون متبوع خود خبر داد.

حمیدرضا حاجی‌بابایی از تصویب همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس خبر داد و گفت: بر اساس تنفیذ مواد ۱۲ و ۳۰ برنامه ششم توسعه در برنامه هفتم، دولت مکلف است بدهی‌های خود را به تأمین اجتماعی در طی برنامه هفتم پرداخت کند.

همسان سازی حقوق بازنشستگان

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد:

  • با استهلاک بدهی‌های دولت ضمن ایجاد عدالت در حقوق و مزایای کارکنان تأمین اجتماعی اعم از شاغلین و بازنشستگان، باید همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز اجرایی شود. از طرفی همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری حقی است اجتناب ناپذیر که وظیفه مجلس و دولت انقلابی است.
واقعیت آن است که در شرایط کنونی حال بازنشستگان خوب نیست و صرفاً فقط با شعار این مساله حل شدنی نیست.

  • دولت باید پیشنهاد خود را در مورد نظام هماهنگ عادلانه به صورت لایحه به مجلس ارائه کند.
  • برای توسعه عدالت اجتماعی و رفع مشکل کارکنان شاغل و بازنشسته، برنامه نظام پرداخت از وضعیت کنونی به سوی عدالت محوری هدایت خواهد شد تا بتوانیم شاهد عدالت در پرداختی‌ها باشیم. احساس تبعیض بیش از مشکلات معیشتی کارکنان دولت را رنج می‌دهد و این رویکرد درباره همسان‌سازی می‌تواند شادی و نشاط و امید آفرینی را که از تأکیدات مقام معظم رهبری است در میان کارکنان دولت و بازنشستگان جاری سازد.
  • جایگاه کارکنان دولت در جهش تولید و مهار تورم را نمی‌توان نادیده گرفت، با رضایت شغلی کارکنان شاغل و بازنشسته انگیزه آنها در انجام وظایف خطیر شغلی افزایش خواهد یافت و به یاری خدا شاهد تحقق اهداف پیش بینی شده در این حوزه خواهیم بود.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
1.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits