دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
ربات های شگفت انگیز در انبار آمازون!
2
سایت آمازون،شرکتی است که در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت می کند. جف بزوس در سال 1994 در شهر سیاتل این سایت را راه اندازی کرد. آمازون در ابتدا یک سایت کوچک بود اما با توسعه و پیشرفت به شرکتی بزرگ تبدیل شده است.

شرکت آمازون در سال 1995 با عنوان فروشگاه آنلاین کتاب فعالیت رسمی خود را آغاز نمود. پس از مدتی فعالیت خود را در زمینه فروش اینترنتی محصولات نو و دست دوم گسترش داد. هم اکنون آمازون به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی دنیا شناخته شده است.

ربات های شگفت انگیز در انبار آمازون!

تعداد زیاد انبارهای آمازون، گستردگی آن ها و شیوه انبارداری شرکت آمازون، یکی از رازهای موفقیت این شرکت است. شرکت آمازون بیش از 80 انباری بزرگ دارد که خدمات و کالاهای مورد نیاز بیش از 30 میلیون مشتری در نقاط مختلف دنیا را تأمین می کند.
تا مدتی قبل شیوه انبارداری این شرکت به صورت سنتی انجام می گرفت. یعنی از بسته بندی محصولات و الصاق بارکد روی آن ها تا تحویل محصولات به مشتری توسط کارگران این شرکت انجام می گرفت. اما اکنون شما رباتهای شرکت آمازون را در نقاط مختلف انبارهای آن می بینید که فعالیت های زیادی را انجام می دهند.

ربات های شگفت انگیز در انبار آمازون!

ربات های شرکت آمازون با همکاری کارگرها در انباری های این شرکت فعالیت می کنند. شرکت آمازون در سال 2012 برای تغییر روند انبارداری یک شرکت رباتیک به نام کیوا (kiva) را خرید و برای خرید آن ها 775 میلیون دلار پرداخت کرد. این مبلغ اگرچه زیاد و هنگفت به نظر می رسد، اما برای شرکت آمازون ارزش داشت؛ چرا که جف بزوس توانست با خرید این رباتها رهبری خرید و فروش آنلاین در دنیا را در اختیار بگیرد. جف بزوس می خواست ربات های کیوا تنها برای شرکت آمازون و در راستای تحقق اهداف آن فعالیت کنند و در واقع فروش ربات های کیوا به سایر انبارها و خرده فروشان متوقف شد. بنابراین سایر شرکت های مشابه آمازون که از مشتریان سابق کیوا بودند، باید برای سرعت بخشیدن به فعالیت شرکت خود و تحویل به موقع محصولات مورد نیاز مشتریان باید ربات های دیگری برای این کار پیدا می کردند و مشکل اینجا بود که کیوا برای این کار بهترین ربات ها را می ساخت و ربات های مشابه کیفیت کافی نداشتند. ربات های کیوا می توانند محصولات را به صورت اتوماتیک برداشته و بسته بندی کنند. این ربات ها هنوز در تمام مراکز انباری شرکت آمازون فعالیت خود را آغاز نکرده اند. فعالیت این ربات ها در انبارهای شرکت آمازون علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، باعث افزایش سرعت و دقت کار شده است.

ربات های شگفت انگیز در انبار آمازون!

ویدئوی زیر چند دقیقه از کار ربات های شرکت آمازون را در انبارهای این شرکت، نمایش می دهد.
این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (2 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است