دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۷ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۳ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی
باز شدن بخت با خواندن نماز بسیار مجرب هفت بانو
8
زمان مطالعه: 6 دقیقه
خواص نماز هفت بانو را به همراه نحوه خواندن آن و نیتی که باید داشته باشید برایتان بررسی می کنیم. همراه دلگرم باشید تا با نکاتی در مورد این نماز آشنا گردید.

یکی از روش هایی که شما می توانید با استفاده از آن بخت خود را باز کرده و ازدواج کنید خواندن نماز هفت بانو می باشد. خواص نماز هفت بانو را در ادامه برای شما بررسی می کنیم تا بتوانید با نحوه خواندن این نماز نیز آشنا شوید.

خواص نماز هفت بانو برای بخت گشایی

این نماز باید به وسیله مادران خوانده شود تا در امر ازدواج دخترها و پسرهایشان تعجیل شود و کارهای ازدواج آن ها آسان گردد.

نیت نماز

برای این که نماز بخوانید باید سعی کنید یک نیت برای آن در نظر بگیرید. خواندن این نماز باید به نیت ایمان به خداوند و پیامبر و همچنین توسل به هفت بانوی والا مقام باشد که برای تسهیل شدن ازدواج خوانده خواهد شد.

بانوان والا مقام

هفت بانویی که در اسلام اگر به آن ها توسل کنید امر ازدواج برای فرزند شما آسان می شوند عبارتند از :

حضرت خدیجه کبری (س)
حضرت فاطمه زهرا (س)
حضرت فاطمه بنت اسد (س) مادر امام علی (ع)
حضرت ام البنین (س)
حضرت زینب کبری (س)
حضرت فاطمه معصومه (س)
حضرت نرجس خاتون (س)

نماز هفت بانو

نکته : یک سری از منابع هستند که دارای سندیت بسیار کمی می باشند. این منابع به جای حضرت معصومه (س) از نام حضرت مریم (س) استفاده کردند.

شرایط صحیح خواندن این نماز

برای این که این نماز را بخوانید باید یک سری شرایط را رعایت کنید. در واقع این شرایط باید باشند تا نماز شما مستجاب گردد و در ادامه این شرایط را برای شما بررسی می کنیم.

بهتر است این نماز را بعد از خواندن نماز صبح بخوانید.
این نماز باید به وسیله مادر خوانده شود و اگر مادر در قید حیات نباشد خاله و در صورت نبود خاله عمه نیز می تواند این نماز را بخواند.
خواندن این نماز در روزهایی که قمر در عقرب نباشد جایز می باشد.
بهتر است مکان خواندن نماز در این ایام ثابت باشد.
فردی که می خواهد این نماز را بخواند باید لباس های تمیزی داشته باشد و از عطر استفاده نماید.

روش خواندن نماز هفت بانو

فردی که می خواهد این نماز را بخواند باید به نیت فرزند خود بعد از نماز صبح برای هر کدام از این خانم ها دو رکعت نماز شبیه نماز صبح بخواند. به صورت کلی باید ۱۴ رکعت نماز خوانده شود.
پس از هر دو رکعت نمازی که خوانده می شود لازم است برای هر کدام از این بانوان صد صلوات بفرستید و یا یک بار سوره یاسین قرائت گردد. در برخی از منبع ها آمده است که خواندن هر دو مورد برای مستجاب شدن دعا لازم و ضروری می باشد.
در سوره یاسین که قرار است خوانده شود ۷ بار کلمه مبین آمده است و فردی که نماز را خوانده است و در حال خواندن این سوره می باشد باید زمانی که به این کلمه می رسد دست های خود را به سمت آسمان بلند کرده و نام بردن یکی از این خانم ها و قسم دادن خداوند به نام یکی از آن ها، طلب عروس یا داماد خوب داشته باشد.

نماز هفت بانو برای باز شدن بخت

یک سری از منابع گفته اند که بعد از این کارها باید یک سری کار های دیگری را انجام دهید. این کارها عبارتند از :

نوشتن سوره های الفلق، الناس، الکافرون ۱۰ بار و سوره طه ۱۴ بار و آویزان کردن آن ها در خانه
خواندن ۱۰۰ مرتبه سوره اخلاص و دمیدن آن بر خانه
فرستادن ۱۰۰۰ صلوات

بهترین زمان های خواندن این نماز

حال که از خواص نماز هفت بانو آگاه شدید و روش خواندن آن را یاد گرفتید بهتر است زمان های مناسب برای خواندن این نماز را نیز بدانید تا بتوانید به درستی آن را بخوانید و نتیجه ای که می خواهید را از این نماز بگیرید. برای زمان دقیق خواندن این نماز و تعداد خواندن آن دو بیان وجود دارد که آن ها را برایتان بررسی می کنیم.

بیان اول

عده ای از افراد اعتقاد دارند که این نماز را باید هر روز هفته به مدت یک هفته بخوانید.
این کار را باید بعد از نماز صبح انجام دهید.
بهتر است این کار را در سه هفته اول ماه قمری انجام دهید.
۷ بار باید این نماز را بخوانید.

بیان دوم

برخی از افراد اعتقاد دارند که باید این نماز را در پنج شنبه و جمعه بخوانید.
باید بعد از نماز صبح نماز هفت بانو را بخوانید.
این نماز باید در چهار هفته تکرار شود و به عبارت دیگر ۴ بار خوانده شود.

موانع نتیجه گیری از نماز ازدواج

خواص نماز هفت بانو بسیار زیاد می باشد و افراد بسیار زیادی از این نماز نتیجه گرفتند با این حال بهتر است موانعی که منجر به این می شود تا شما از این نماز نتیجه ای نگیرید را بشناسید. در واقع این موانع به دعا های شما اجازه اجابت شدن نمی دهند. این موانع را در ادامه برایتان بررسی می کنیم.

 نماز ازدواج

ناامیدی

یکی از دلیل هایی که دعا های شما اجابت نمی شود این است که از لطف خداوند نا امید شده اید و برای این که بتوانید از خواص نماز هفت بانو بهره مند شوید نیاز است تا به خداوند و لطف او اعتقاد قلبی داشته باشید.

نیت نادرست

اگر فردی که نماز را می خواند نیت درستی نداشته باشد نمازش اجابت نمی شود. داشتن نیت برای این نماز ضروری می باشد و نیت درست برای این نماز ایمان به خداوند و پیامبر و همچنین توسل به هفت بانوی والا مقام می باشد و بهتر است آن را فراموش نکنید.
نداشتن نیست درست می تواند مانع از نتیجه گیری نماز هایتان شود.

حتماً بخوانید:
آموزش خواندن ۲ نماز دو رکعتی برای ازدواج + اعمال بعد از نماز

آموزش خواندن ۲ نماز دو رکعتی برای ازدواج + اعمال بعد از نماز

از دعای خواستگاری تا نماز برای ازدواج : در این پست یک بار دیگر رهگشای اسلامی و تجربه شده و عظیمی به شما عزیزان و خوبان شرح می دهیم که باعث رفع اختلاف…

تاخیر داشتن

یکی دیگر از موانع اجابت نشدن این نماز می تواند تاخیر داشتن در خواندن نمازهای واجب باشد. در واقع بهتر است شما سعی کنید نماز های واجب خود را ابتدا بخوانید تا این نمازها و دعاهایتان مستجاب گردد.

نداشتن قلب پاک

اگر فردی که نماز می خواند قلب پاکی نداشته باشد و جزء دسته افرادی باشد که کینه ورزی می کند و با دیگران به دشمنی به پا می خیزد امکان برآورده شدن دعاهایش برای ازدواج فرزندش وجود ندارد.

نداشتن خلق خوب

اگر می خواهید دعا هیاتان مستجاب گردد بهتر است با دیگران خوب رفتار کنید و سعی کنید خلق و خوی بهتری داشته باشید. سعی کنید در این میان از نفاق و دورویی دوری کرده و بد دهانی و ناسزا گفتن به دیگران را کنار بگذارید در غیر این صورت دعا های شما مستجاب نمی شود و شما نباید انتظار داشته باشید که فرزند شما یک ازدواج کم ریسک داشته باشد.
دانستن خواص نمازها به شما کمک می کند تا بتوانید سریع تر برای رسیدن به خواسته های خود اقدام کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (8 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits