دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
جاذبه های توریستی و تاریخی پارک ملی جنگلی ژانگجیاجی به همراه تصاویر
1
زمان مطالعه: 8 دقیقه
پارک ملی ژانگجیاجی یکی از زیباترین پارک‌های ملی چین با مناظری بسیار زیبا، تفریحات هیجان‌انگیز و هزاران ستون سنگی مرتفع است. پارک ملی ژانگجیاجی در سال ۱۹۹۲ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد و در سال ۲۰۰۴ هم به عنوان بزرگ‌ترین ژئوپارک جهانی معرفی شد.

پارک ژانگجیاجی چین

پارک جنگلی ملی ژانگ جیاجی یکی از زیباترین پارک های ملی چین به شمار می رود. این پارک که در منطقه زیبای ولینگ یانگ در ۲۷۰ کیلومتری از شهر چانگشا، مرکز استان هونان چین در میان جنگل های انبوه قرار دارد، هزاران ستون سنگی را در خود جای داده است که ارتفاع برخی از آن ها به چند صد متر می رسد. طبیعت مثال زدنی و منحصر به فرد با حیات وحش، رود و آبشارهای وصف ناپذیر از جمله ویژ گی های این منطقه هستند.

از دیگر جاذبه های پارک می توان به آسانسور بیلانگ اشاره کرد که مرتفع ترین آسانسور جهان در فضای باز با ارتفاع ۳۲۶ است و سه طرف آن را از شیشه ساخته اند.
در ضمن طولانی ترین و مرتفع ترین پل شیشه ای جهان با طول ۴۳۰ متر و ارتفاع ۳۰۰ متر، یعنی پل شیشه ای ژانگجیاجی و طولانی ترین تله کابین جهان به طول ۷۴۵۵ متر نیز در این پارک ملی احداث شده اند. پارک ملی ژانگجیاجی در سال ۱۹۹۲، در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید و در سال ۲۰۰۴ نیز به عنوان بزرگ ترین ژئوپارک جهانی معرفی شد.

پارک ژانگ جیاجی چین

ویژگی های پارک ملی جنگلی ژانگجیاجی

قابل توجه ترین ویژگی های جغرافیایی پارک سازندهای ستونی مانند هستند که در سراسر پارک دیده می شوند. این منطقه اگرچه شبیه به زمین کارست است ، اما زیر آهک ها پوشیده نیست و محصول انحلال شیمیایی نیست ، که مشخصه کارست آهکی است. آنها حاصل فرسایش سالها فیزیکی و نه شیمیایی هستند. بخش اعظم هوازدگی که این ستون ها را تشکیل می دهد ، نتیجه گسترش یخ در زمستان و گیاهانی است که روی آنها رشد می کند.

هوا در تمام سال مرطوب است و در نتیجه ، شاخ و برگ بسیار متراکم است. ماده فرسوده در وهله اول توسط جویبار منتقل می شود. این سازندها مشخصه بارز چشم انداز چینی است و می توان در بسیاری از نقاشی های باستانی چینی یافت.

یکی از ستون های کوارتز ماسه سنگی پارک ، 1،080 متر) ستون آسمان جنوبی ، به افتخار رسماً به “آواتار هالوجه کوه تغییر نام داده است. فیلم آواتار در ژانویه 2010. به گفته مقامات پارک ، عکس های ژانگجیاجی الهام بخش کوه های شناور هاللوجه که در این فیلم دیده می شوند. کارگردان و طراحان فیلم گفتند که آنها الهام بخش سنگهای شناور از کوهها از سراسر جهان ، از جمله استان هونان بودند.

آسانسور برجسته Bailong آسانسور ، به معنای واقعی کلمه “صد بالابر اژدها در اژدها” ، در سال 2002 به روی عموم افتتاح شد. در 326 متر بلندترین آسانسور در فضای باز در جهان است. در کمتر از دو دقیقه می تواند بازدید کنندگان را از بالای پای خود منتقل کند. این سازه از سه آسانسور شیشه ای مجزا تشکیل شده است که هر یک از آنها می توانند همزمان 50 نفر را تحمل کنند.

پارک ژانگ جیاجی کجاست

در آگوست 2016 ، گراند کانیون ژانگجیاجی بزرگ پل شیشه ای عابر پیاده ژانگجیاجی ، طولانی ترین و بالاترین پل جهان را افتتاح کرد. سیزده روز پس از افتتاح ، این پل به دلیل تعداد زیاد بازدید کنندگان بسته شد. ین سازمان در تاریخ 30 سپتامبر 2016 پس از تنظیم اقدامات تدارکات و ایمنی برای اداره تعداد زیادی از گردشگران ، دوباره بازگشایی شد.

مختصری درباره پارک ژانگ جیاجی چین

اگر بخواهیم مختصری درباره پارک ژانگ جیاجی چین بگوییم، اینطور بیان می شود که این منطقه ی سرسبز در کشور چین در گذشته ها منطقه ای ممنوعه بوده که هر کسی اجازه ورود به آن را نداشت! در سال ۱۹۳۴ ارتش سرخ چین شد و کمیته انقلاب شهر دایونگ هم نیز در این کشور تاسیس شد، اما همچنان ورود به پارک ژانگ جیاجی چین ممنوع بود!

پس از آن که جمهوری خلق چین در سال ۱۹۴۹ به شهرستان بانپینگ ملحق شد و ۶ سال بعد توسط دولت وقت چین به نام مزرعه جنگلی چانگ ژیاژیه تغییر نام پیدا کرد. در سال ۱۹۸۲، شورای دولتی چین نام مزرعه جنگلی را به “پارک جنگلی ملی چانگ ژیاژیه “تغییر داد و این زمان بود که اولین پارک جنگلی ملی در چین ساخته شد.

همانطور که در بالا هم گفتیم این پارک در سال ۱۹۹۲ به دلیل جاذبه های منحصر به فردی که دارا بود توسط سازمان متحد توانست در لیست میراث جهانی طبیعی تاریخی در سازمان جهانی یونسکو به ثبت برسد. در فوریه سال ۲۰۰۴ عنوان پارک جهانی زمین شناسی را نیز کسب کرد. این پارک ملی اولین منطقه گردشگری چین بود که درجه ۵A را در سال ۲۰۰۷ کسب کرد.

اطلاعات ضروری درباره پارک ژانگ جیاجی چین

آب و هوای معمول در پارک ژانگ جیاجی چین به طور معمول در کمترین درجه ممکن ۵ درجه سلسیوس در زمستان و گرمترین درجه ممکن ۲۸ درجه را در تابستان از خود به ثبت رسانده است. متوسط دما ۱۳ درجه سلسیوس و متوسط ​​میزان بارش سالانه از ۱۲۲۸ میلی متر نشان از طبیعت معتدل منطقه دارد.

عکس پارک ژانگ جیاجی چین

بزرگترین پل شیشه ای جهان

حتما ویدیوهایی از پل شیشه ای ترسناکی که در چین وجود دارد را دیده اید که مردم در حین عبور از آن از ترس زهره ترک شده اند! این پل در پارک ژانگ جیاجیو چین قرار دارد و در جولای سال ۲۰۱۴ با بازسازی یک پل معمولی چوبی تبدیل به پل شیشه ای شد.

معمار این پل حییم دوتان بود و در رابطه با آن می گویند این پل یک نمایی زیبا از جهان اطراف را به شما می دهد و قادر است وزن همزمان ۸۰۰ نفر را تحمل کند. این پل شیشه ای حدود ۴۳۰ متر طول و ۶ متر عرض دارد و بلندترین از نوع خود است و در ارتفاع ۳۰۰ متری از سطح زمین نصب شده است. شیشه کف آن دارای ۲۴ میلیمتر ضخامت است یعنی حدود ۲۵ برابر معکم تر از شیشه ی پنجره های معمولی است.

بلندترین آسانسور شیشه ای معرف به اژدهای ۳۲۶ متری

نکته ی قابل توجهی که در رابطه با پارک ژانگ جیاجی چین وجود دارد این است که آسانسوری با ارتفاع ۳۲۶ متر در آن وجود دارد و شما را از عرش به فرش در این جهان هستی می رساند. این آسانسور توانسته عنوان بلندترین آسانسور جهان را از آن خود کند، حدودا ۲ دقیقه طول می کشد که در این آسانسور به بالاترین نقطه که ارتفاعات ۳۲۶ متری است، برسید. ظرفیت این آسانسور ۵۰ نفر است.

مطابق به آمارهای موجود روزانه نزدیک به ۲۰۰۰۰ نفر از این آسانسور دیدن می کنند و بد نیست بدانید که نام این آسانسور که صد اژدها است در فهرست جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است و حالا به عنوان یکی از مشهورترین دیدنی های کشور چین شناخته می شود.

نکته ی دیگری که در رابطه با آسانسور صد اژدها بحث های متعددی را به راه انداخت، امنیت آن بود؛ به همین دلیل پس از تکمیل این سازه ۱۰ ماه طول کشید تا آن را از زوایای مختلف مورد بررسی و آزمایش قرار بدهند و اطمینانی صد درصدی برای گردشگران این ناحیه برای استفاده از این آسانسور فراهم کنند.

کوهستان یوان ژیاژیه

همانطور که گفتیم پارک ژانگ جیانجی چین یک جاذبه ی تاریخی ثبت شده در یونسکو است که در بخش شمالی آن کوهستانی به نام یوان با شیب های زیاد و ستون های سنگی عجیب و غریب وجود دارد. در این پارک شما می توانید برخی از صحنه های فیلم آواتار را هم ببینید. لازم است بدانید که منطقه روح های سرگردان در این قسمت واقع شده اند.

در مورد پارک ژانگ جیاجی چین

نزدیک به ۸۰۰ متر که وارد کوهستان می شویم یک دنباله زیگزاگ شما را با خود تا بالا می برد از آنجا سرزمین ارواح سرگردان در مقابل روی شماست.

ستون جنوبی آسمان

چشم اندازهای طبیعی و بسیار کهنی در این پارک وجود دارد که یکی از آن ها ستون جنوبی آسمان است. کوهستان یوان ژیاژیه چشم اندازی بسیار زیبا و جذاب است و ارتفاع آن ۱۰۷۴ متر از سطح دریا است. در این منطقه از پارک ژانگ جیاجیو چین نزدیک به سه هزار صخره کوهستانی وجود دارد. در سال ۲۰۰۸ گروهی از عکاسان هالیوودی چهار روز وقت صرف کردند و از این منطقه عکاسی کردند و این عکس ها منبع الهام بسیاری از اِلمان های صحنه فیلم آواتار شد. در سال ۲۰۰۹ این صخره به خاطر یادبود این اثر به کوه تسبیح گوی آواتار تغییر نام داد.

حتماً بخوانید:
اگر به چین سفر می کنید این 10 مکان شگفت انگیز را حتما ببینید

اگر به چین سفر می کنید این 10 مکان شگفت انگیز را حتما ببینید

شانگهای و پکن از جذاب‌ترین شهرهای چین برای مهاجران به شمار می‌روند. این معیار از ۱۸۰ هزار مهاجری که در چین کار می‌کنند گرفته شده است و نشان داد که…

جاده تونتیان

اگر با اتومبیل به سمت این پارک رفته ای این پارک یک سوپرایز برایتان دارد و آن جاده ای با ۹۹ پیچ است که نزدیک به ۱۱ کیلومتر رانندگی است. این جاده که تونتیان نام دارد در کوهستان یوان ژیاژیه قرار دارد و یکی از شیب دار ترین مارپیچ ها در جهان است. فاصله بین دو پیچ حداقل ۳۰۰ و حداکثر ۱۲۰۰ متر است.

رودخانه جریان های طلایی

هر آنچه که از طبیعت انتظار داشته باشید را در پارک ژانگ جیاجیو چین مشاهده خواهید کرد، رودخانه ای از آب های شفاف در دل طبیعت در این پارک وجود دارد که به آن نهر جینبیان گفته می شود. طول این رودخانه برابر با ۸ کیلومتر بوده و سکوت آرامش بخشی را دارا می باشد. این نهر به عنوان یک “بهشت” واقعی برای گیاهان است و در مسیر خود با گل ها، درختان و علف های فراوانی آراسته شده است.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است