دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۷ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
برای ورود به حوزه‌ی هوش مصنوعی باید چه رشته‌ای را در دانشگاه خواند؟
5
مسیر انتخاب و ادامه تحصیل در رشته هوش مصنوعی از دوره دبیرستان و تحصیل در رشته ریاضی شروع می‌شود.

اگر به شکلی خلاصه و سرراست بخواهیم مسیر فعالیت در حوزه‌ی هوش مصنوعی را برای شما باز کنیم باید بدانید که مسیر انتخاب و ادامه تحصیل در رشته هوش مصنوعی از دوره دبیرستان و تحصیل در رشته ریاضی شروع می‌شود.

برای ورود به حوزه‌ی هوش مصنوعی باید چه رشته‌ای را در دانشگاه خواند؟

پس از آن و بعد از کنکور سراسری در ابتدا باید در مقطع کارشناسی یکی از رشته های مهندسی کامپیوتر یا علوم کامپیوتر مشغول به تحصیل شوید. البته این مساله بر روی سنگ نوشته نشده است و اگر فردی کوشا هستید می‌توانید از هر رشته‌ای در مقطع کارشناسی راه به سوی هوش مصنوعی باز کنید. چراکه تنها کافیست پس از فارغ‌التحصیلی از مقطع کارشناسی برای کنکور ارشد رشته‌ی کامپیوتر را انتخاب کنید و با مطالعه‌ی پیش‌نیازهای این امتحان در کارشناسی ارشد کامیپوتر در دانشگاه ادامه تحصیل دهید.

برای ورود به حوزه‌ی هوش مصنوعی باید چه رشته‌ای را در دانشگاه خواند؟

از آنجایی که گرایش‌های مختلفی در هر رشته‌ای وجود دارد در بحث کامپیوتر می‌توانید گرایش هوش مصنوعی را انتخاب کنید. فارغ‌التحصیلان رشته هوش مصنوعی بعد از گذراندن دوره‌ی دو ساله مقطع کارشناسی ارشد، به مهارت‌ها و تخصص‌های این رشته از جمله تحلیل انواع تصاویر توسط کامپیوتر برای کاربردهای مختلف، طراحی سیستم‌های هوشمند در صنعت نظامی، طراحی نرم‌افزارهای هوشمند برای انواع بازی‌ها، برنامه‌ریزی برای پروژه‌های تحقیقاتی در زمینه‌های مرتبط ، طراحی سیستم‌های امنیتی برای تایید هویت و تشخیص چهره، زبان شناسی و پردازش زبان طبیعی برای مترجم‌های کامپیوتری، پیاده‌سازی اتوماسیون در صنعت برای طراحی ربات‌های هوشمند و هر آنچه نیاز بازار است، دست می‌یابند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (5 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits