مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۹ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۶ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ مارس ۲۰۲۳ میلادی
نحوه خواندن نماز حضرت زینب (س) برای رفع گرفتاری ها
15
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آیا تاکنون برای گرفتن حاجت خود به ائمه و پیامبران متوسل شده اید؟ در این بخش از دلگرم در مورد نماز حضرت زینب (س) برای حاجت گرفتن ، صحبت شده است.

مردم برای رسیدن به خواسته هایشان به ائمه متوسل می شوند. کارهای بسیاری برای توسل به ائمه وجود دارد. برای برآورده شدن حاجت، خواندن نماز حضرت زینب (س) بسیار مجرب است. که در ادامه آن را آورده ایم.
حضرت زینب (س) یکی از بانوانی است که گرچه درخشش، فضل و مقام بی نظیرش پس از جریان کربلا بر همگان واضح است و نقش ایشان در قیام برادرش حضرت سیدالشهدا (ع) هرگز مخدوش یا در تاریخ گم نشده، اما با این همه شرح زندگی این بانوی فاضله فرزانه پیش از واقعه کربلا و پس از آن، چندان برای ما روشن نیست، به صورتی که حتی محل دفن و قبر شریفش (همچون مادر بزرگوارش) با اختلافاتی نقل شده و قطعی نیست.

مردم برای برآورده شدن خواسته هایشان کارهای زیادی انجام می دهند مانند، نذری دادن، ذکر گفتن، نماز خواندن و متوسل شدن به امامان و پیامبران. شما برای برآورده شدن خواسته هایتان چه کاری انجام می دهید؟ یکی از کار هایی که می توانید برای حاجت روایی انجام دهید، خواندن نماز حضرت زینب (س) است و با متوسل به شدن به ایشان می توانید منتطر حاجت گرفتن باشید.خواندن نماز حضرت زینب (س) و انجام دادن این اعمال برای حاجت روایی مخصوص شب های سه شنبه می باشد.

نماز حضرت زینب (س) برای حاجت گرفتن

اول به حضرت زینب متوسل می شویم و برای خواندن نماز نیت می کنیم.
دو رکعت مانند نماز صبح می خوانیم.
25 مرتبه می گوییم : السلام علیک یا بنت امیرالمومنین علیه السلام و رحمة الله و برکاته
2510 مرتبه بگوییم : یا حی یا قیوم
سپس چهارده مرتبه بگویید : شفیعه دو سرا بانوی عفت و حیا زینب، حیا و عفت و ناموس کبریا زینب، به حق جد و پدر و مادر تو، به پاره جگر مجتبی برادرتو، به آن وداع حسینت به ظهر عاشورا، بخا حاجت ما را تو از خدا زینب (س) .

طریقه خواندن نماز حضرت زینب

در برخی منابع آمده است :
2 رکعت نماز مثل نماز صبح به نیت نماز حاجت می خوانید و ثواب آن را به روح حضرت زینب هدیه می کنید
پس از نماز تسبیحات حضرت زهرا 510 مرتبه یا حی و یا قیوم
69 مرتبه السلام علیک یا بنت امیر المومنین

14 مرتبه با حالت توجه این شعر را بخوانید :
شفیعه ی دوسرا منبع حیا زینب حیا وعصمت و ناموس کبریا زینب
به حق جد وپدر ومادرت زینب به پاره های جگر برادرت زینب
به آن وداع حسینت به روز عاشورا بخواه حاجت ما را تو از خدا زینب

بسیار مجرب است بین ذکر ها با کسی حرف نزنید ومتوجه خداوند باشید بنده خود گرفتاری بزرگی داشتم که به سبب همین نماز رفع شد الحمد لله.

نماز برای توسل به حضرت زینب برای گرفتن حاجت :

69 پول 1000 یا 500 تومانی را کنار بگذارید 14 روز بعد از نماز صبح دو رکعت نماز بخوانید.
در رکعت اول بعد از حمد سوره "انا اعطیناک الکوثر" پس از سلام 14 مرتبه سوره مبارکه توحید و پس از آن 69 صلوات، آنگاه ثواب نماز و اذکار را هدیه به روح مقدس بی بی حضرت زینب سلام الله علیها نموده و حاجت خود را طلب کنید، پس از گرفتن حاجت سکه پول را به فقرا بدهید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.7 از 5 (15 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است