دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۰ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۵ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
مواد تشکیل دهنده ظروف یکبار مصرف الومینیومی
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
همان گونه که از نام این محصول پیداست از ورقه های الومینیوم ساخته شده است .الومینیوم فراوان ترین فلز یافته شده در پوسته زمین است . تولید کنندگان ظروف یکبار مصرف ورقه های الومینیوم را با دستگاه های نورد نازک تر میکنند.

ظروف یکبار مصرف الومینیومی

جمعیت انسانی کره زمین روبه افزایش است . چرخه تامین مواد غذایی و امکانات رفاهی برای این جمعیت رو به افزایش بسیار پیچیده میباشد اما اشکار ترین قسمت این زنجیره اهمیت زمان است . انسان های زیادی هرروز مشغول به کار میشوند و ساعت زیادی را در خارج از خانه سپری میکنند . تمایل به صرف غذا خارج از خانه رو به افزایش است . همینطور نیز روز به روز بر تعداد تولید کنندگان صنایع غذایی و رستوران ها و فست فودها افزوده میشود . اشکار است که یکی از نیاز های رو به افزایش ،ظرفی برای انتقال سالم مواد غذایی است . بهترین انتخاب برای جابجایی و نگه داری مواد غذایی در مسافت ها و زمان های طولانی ظروف یکبار مصرف است . در این مقاله از دیاکو سورن به ظروف یکبار مصرف و اهمیت استفاده از ان ها و ظروف یکبار مصرف الومینیومی و مزایا و معایب ان ها خواهیم پرداخت .

مواد تشکیل دهنده ظروف یکبار مصرف الومینیومی

ظروف یکبار مصرف

وقت طلاست !این جمله را بارها شنیده اید اما شاید فکر کنید کلیشه ایست . اما در دنیای امروزی که همه چیز به سرعت در حال توسعه و پیشرفت است برای برخی از انسان ها واقعا وقت طلاست . گرایش به صرف غذا در بیرون از خانه رو به افزایش است و متعاقبا نیاز به استفاده از ظروف یکبار مصرف هم رو به رشد میباشد . استفاده از ظروف یکبار مصرف سبب صرفه جویی در وقت میشود و انتقال مواد غذایی را اسان تر میکند . بهداشتی ترین روش انتقال و فروش غذا برای جلوگیری از انتشار بیماری های واگیردار ظرف های یکبار مصرف میباشند . این ظروف انواع مختلفی دارند و تولید کنندگان ظروف یکبار مصرف تلاش میکنند نیاز های مشتریان و رستوران ها را با طراحی های جدید تامین کنند .

انواع ظروف یکبار مصرف

ظروف یکبار مصرف به انواع گیاهی ،پلاستیکی،قابل استفاده در ماکروویو،کاغذی و ظروف یکبار مصرف الومینیومی تقسیم میشوند . پر مصرف ترین این ظرف ها ظرف های یکبار مصرف پلاستیکی هستند ،که به علت اسیب هایی که به محیط زیست میرسانند توصیه نمیشوند . ظروف یکبار مصرف پلاستیکی به علت ساخته شدن از مونومر های پلاستیکی تجزیه پذیر نیستند و تا مدت ها در طبیبعت باقی میمانند و چهره طبیعت را نازیبا میکنند . یکی از دلایل دیگری که ظروف یکبار مصرف پلاستیکی توصیه نمیشوند واکنش با غذاهای گرم و افزایش خطر ابتلا به سرطان در طولانی مدت میباشد .

ظروف یکبار مصرف گیاهی از نشاسته تشکیل شده که با استفاده از اسید های چرب طبیعی مقاوم سازی شده اند . قیمت ظروف یکبار مصرف گیاهی تقریبا دوبرابر ظروف مشابه پلاستیکی میباشد اما همچنان بخاطر تجزیه پذیر بودنشان و بی خطر بودن برای سلامتی انسان توصیه میشوند . دسته دیگری از ظروف یکبار مصرف ظروف پلاستیکی قابل استفاده از ماکروویو میباشند . علامت قابل استفاده بودن در ماکروویو پشت این محصولات درج شده و در صورت قرار گیری در ماکروویو با محتویات خود واکنش نمیدهد و برای سلامتی مضر نخواهد بود . اغلب لیوان هارا میتوان ظروف یکبار مصرف کاغذی شمرد . در واقع بهترین ظرف یکبار مصرف برای صرف نوشیدنی ها داغ مانند چای و قهوه همان لیوان های کاغذی هستند زیرا انتقال گرمای کمی دارند و دست را نمیسوزانند . در ادامه با سایت دیاکو سورن همراه باشید تا راجب ظروف یکبار مصرف الومینیومی صحبت کنیم .

مواد تشکیل دهنده ظروف یکبار مصرف الومینیومی

ظرف یکبار مصرف الومینیومی چیست ؟

با گسترش شیوع ویروس کرونا اهمیت استفاده از ظروف یکبار مصرف برای رستوران ها و مراسمات و نذری ها اشکار تر شد . ظروف یکبار مصرفی الومینیومی را براحتی پس از استفاده میتوانید دور بیاندازید و چرخه انتقال ویروس را متوقف کنید . این ظرف ها از الومینیوم ساخته میشند که قابل بازیافت هستند و اسیب کمتری برای طبیعت دارند . ظروف یکبار مصرف الومینیومی را اغلب به رنگ نقره ای میبینید ،این ظروف درب های کاغذی دارند و برای پخش غذا کاملا بهداشتی هستند . برای صرف غذاهای گرم استفاده از ظرف الومینیومی توصیه میشود زیرا که با مواد غذایی داخل خود واکنش نمیدهند .

مانند تمامی مشاغل متاسفانه برخی از تولید کنندگان ظروف یکبار مصرف به علت سود جویی از ورق های الومینیومی سرب دار برای تولید این ظرف ها استفاده میکنند و با جان انسان ها بازی میکنند . توصیه میشود ظروف یکبار مصرف الومینیومی را حتما از پخش کننده های معتبر تهیه کنید ،دیاکو سورن با حذف واسطه ها تلاش کرده که با کیفیت ترین و ارزان ترین ظروف یکبار مصرف الومینیومی را برای شما عزیزان تهیه کند . میتوانید با خیال راحت ظروف یکبار مصرف الومینیومی مورد نیاز خود را از وبسایت دیاکو سورن تهیه کنید .

مواد تشکیل دهنده ظروف یکبار مصرف الومینیومی

همان گونه که از نام این محصول پیداست از ورقه های الومینیوم ساخته شده است .الومینیوم فراوان ترین فلز یافته شده در پوسته زمین است . تولید کنندگان ظروف یکبار مصرف ورقه های الومینیوم را با دستگاه های نورد نازک تر میکنند . ورقه های الومینیوم تا 75 درصد نازک تر میشوند و از روان کننده ها برای خنک کردن استفاده میشود . این ورقه ها اماده شکل گیری توسط دستگاه پرس میشوند . الومینیوم محافظ خوبی از مواد غذایی میباشد . برای حمل و انتقال و نگه داری مواد غذایی گرم به شدت توصیه میشود از ظروف یکبار مصرف الومینیومی استفاده کنید .

مزایا ظروف یکبار مصرف الومینیومی

پرفروش ترین ظروف یکبار مصرف نوع پلاستیکی هستند . با وجود الودگی های زیست محیطی ، خطر انقراض حیوانات ، ورود مونومر های پلاستیکی به منابع غذایی ،بحران نفت و تجزیه ناپذیر بودن پلاستیک امروزه جهان به سمت استفاده از ظروف یکبار مصرف کم خظر تر پیش میرود . یکی از جایگیزین های مناسب ظرف های پلاستیکی همین ظروف یکبار مصرف الومینیومی قابل بازیافت میباشند و قطعا این بزرگترین مزایا این ظرف هاست . فراوان بودن منابع الومینیوم و ساده بودن شکل دهی ورق های الومینیومی سبب شده یکی از محصولات مورد علاقه تولید کنندگان ظروف یکبار مصرف باشد . ظروف یکبار مصرف الومینیومی در مجاورت گرما ماده مضری ازاد نمیکند و گرما را خوب نگه میدارد نمیشکند و به علت نرم بودن اسیب پذیری کمتری دارد .

معایب ظروف یکبار مصرف الومینیومی

اما از معایب ظروف یکبار مصرف الومینیومی میتوان به تجزیه پذیر نبودنشان اشاره کرد و برای بازگشت به چرخه طبیعت حتما باید بازیافت شوند . از دیگر معایب این ظروف میتوان به تولید کنندگان ظروف یکبارمصرف سودجو اشاره کرد که برای ساخت ظروف یکبار مصرف الومینیومی از سرب استفاده میکنند . سرب دربدن انسان میتواند امراض کلیوی ،کبدی ،قلبی و عصبی ایجاد کند . ورود سرب به غذا و متعاقبا بدن انسان سبب کاهش حافظه و هالوسینوژن میشود . سرب میتواند از جفت عبور کند و روی جنین انسان تاثیرات مخربی بگذارد . پس توصیه ما به مشتریان عزیز این است که حتما ظروف یکبار مصرف الومینیومی را از پخش کنندگان مطمعن تهیه کنند . میتوانید با خیال راحت انواع ظروف یکبار مصرف مورد نیازتان را از وبسایت دیاکو سورن سفارش دهید .

قیمت ظروف یکبار مصرف الومینیومی

قیمت این ظروف به علت نوسانات قیمت فلز الومینیوم بسیار متغیر میباشد . میتوان گفت قیمت ظروف یکبار مصرف الومینیومی تقریبا به اندازه ظروف یکبار مصرف گیاهی و دوبرابر ظروف یکبار مصرف پلاستیکی مشابه میباشد . شما میتوانید برای اطلاع از قیمت دقیق ظروف یکبار مصرف الومینیومی با کیفیت با شماره تماس موجود در وبسایت دیاکو سورن تماس بگیرید .

نحوه سفارش ظروف یکبار مصرف الومینیومی از فروشگاه دیاکو سورن

با رشد دنیای دیجیتال و دسترسی همگان به اینترنت و سهولت دسترسی به کالاهای مختلف در سرتاسر جهان ،شرکت دیاکو سورن سعی دارد با تولید ، تامین و توزیع ظروف یکبار مصرف با کیفیت در بستر اینترنت نیازهای شما مشتریان عزیز را مرتفع کند . دیاکو سورن با عرضه محصولات متنوع نظیر ظروف الومینیومی ،ظروف پلاستیکی ،ظروف گیاهی ،ظروف یکبار مصرف لوکس و جعبه پیتزا در وبسایت خود در صرفه جویی زمان به شما عزیزان کمک نموده . با سفارش از وبسایت دیاکو سورن میتوانید از کیفیت ، اصالت ، گارانتی و سلامت محصولی که به دستتان میرسد اطمینان حاصل کنید . برای سفارش ازدیاکو سورن میتوانید نام محصول مورد نظر خود را جست و جو نموده وپس از انتخاب تعداد و نوع و اندازه و رنگ محصول خود ثبت سفارش کنید . در صورت نیاز به مشاوره در زمینه ظروف یکبار مصرف میتوانید با شماره های تماس موجود در سایت دیاکو سورن تماس بگیرید .

دیاکو سورناین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits