دلگرم
امروز: شنبه, ۰۱ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۰۷ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
علائم انواع افسردگی سگ ها!
2
شاید با شنیدن اینکه یک سگ افسرده است تعجب کنید و با خود بگویید آیا حیوانات هم افسرده می‌شوند؟ آیا حیوانات هم غمگین می‌شوند؟

سگ‌ها منظور خود را با زبان بدن و عادت‌های روزمره به صاحبان خود نشان می‌دهند. به همین دلیل وقتی افسرده می‌شوند به راحتی می‌توان از حالت چهره و رفتارهایشان افسرده بودن را تشخیص داد.آن‌ها اغلب بی‌حال و گوشه‌گیر می‌شوند. اشتهای آن‌ها بسیار کم می‌شود و برخی از آن‌ها حتی غذا هم نمی‌خورند. فقط شاید مقدار کمی آب بنوشند و به‌شدت ضعیف و ناتوان می‌شوند و وزن آن‌ها بسیار کم می‌شود. برخی سگ‌ها فقط به درو پنجره و منظره‌ها نگاه می‌کنند و زندگی یکنواختی خواهند داشت.

علائم انواع افسردگی سگ ها

سگ‌های چموش و بازیگوش که همیشه در حال بازی و تحرک بوده‌اند بعد از افسردگی، دیگر علاقه به بازی ندارند. همیشه در حال خواب و استراحت هستند و از بازی کردن و یا پیاده‌روی لذت نمی‌برند.سگ‌های افسرده به دلایل مختلفی کم‌کم سلامت جسمی خود را نیز از دست می‌دهند. بهتر است با تشخیص به‌موقع علت آن از بیماری‌های بعدی سگ خود جلوگیری کنید.

علائم انواع افسردگی سگ ها

علاوه بر تنهایی سگ‌ها، شلوغ بودن خانه هم می‌تواند باعث قایم شدن سگ‌ها از جمعیت زیاد شود. همین ترس آن‌ها منجر به گوشه‌گیری، غم و افسرده شدن می‌شود. پس مراقب رفتارهای خود و مهمانان با سگ باشید تا از شما دوری نکند.مثلاً پنهان شدن سگ در کمد، می‌تواند به علت افسردگی سگ باشد. سگ‌هایی که ناگهان پنهان می‌شوند یا تنهایی را دوست دارند اگر مشکل جسمی بزرگی ندارند حتماً باید به مشکلات روحی آن‌ها توجه کرد.

علائم انواع افسردگی سگ ها

جویدن و لیس زدن پنجه‌ها در سگ‌های افسرده، یک عمل تسکین‌دهنده و آرام‌بخش است. با دیدن این حرکات از سگ خود می‌توان به افسردگی او شک کرد. شاید از بهترین علائم افسردگی همین باشد که سگ‌ها بیش‌ازحد معمول با پنجه‌های خود بازی می‌کنند و هرلحظه آن‌ها را لیس می‌زنند و ازآنجایی‌که این کار غیرعادی است باید او را ازنظر روحی تحت نظر قرار دهیم.

علائم انواع افسردگی سگ ها

یکی از علائم افسردگی سگ‌ها زیاد و طولانی شدن خواب آن‌ها است. به حدی که هیچ توجهی به شما ندارند؛ فقط به خواب خود اهمیت می‌دهند و حتی متوجه حضور شما نمی‌شوند و بازهم می‌خوابند. این‌یک مشکل بزرگ به نام افسردگی را به دنبال دارد.اگرچه خوابیدن بیش‌ازحد می‌تواند به علت افسردگی سگ باشد؛ اما باید ابتدا مطمئن شوید که افزایش خواب سگ به علت بیماری او نباشد.اگر سگ شما معاینات لازم را انجام داده است و ازنظر جسمی هیچ مشکلی ندارد می‌توان به این نتیجه رسید که او افسرده شده است.در برخی از نژادهای سگ، خوابیدن بیش‌ازحد آن‌ها می‌تواند نشانهٔ کم‌کاری غدهٔ تیروئید باشد.البته مصرف داروی ضدافسردگی سگ نیز خواب‌آور است و برای درمان سگ، مصرف این داروهای خواب‌آور بسیار مؤثر است.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (2 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits