دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۵ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
رژیم غذایی گالوستون و تأثیر آن بر سلامت بدن
1
زمان مطالعه: 8 دقیقه
این رژیم غذایی بر غذاهای ضد التهاب تمرکز دارد. میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، چربی های سالم و پروتئین های بدون چربی در منو این رژیم قرار دارند. غذاهای بسیار فرآوری شده و غذاهایی که قند افزوده بالایی دارند، ممنوع است.

بسیاری از برنامه های غذایی محبوب برای شرایط و جمعیت های خاص از جمله ورزشکاران، افراد باردار و افراد مبتلا به دیابت یا بیماری قلبی طراحی شده اند. یکی از این برنامه ها، رژیم غذایی گالوستون است که به طور خاص برای کسانی که در دوران پیش از یائسگی یا یائسگی هستند طراحی شده و ممکن است علائمی از جمله مشکلات خواب، افزایش وزن و گرگرفتگی مرتبط با پیری سیستم تولید مثل را تجربه کنند.

رژیم گالوستون بر روزه داری متناوب تمرکز دارد و یک رویکرد ضد التهابی در تغذیه دارد که برخی تحقیقات نشان می دهد می تواند برای کمک به کاهش وزن و سلامت کلی موثر باشد. با این حال، اثربخشی خود رژیم غذایی گالوستون مورد مطالعه قرار نگرفته است. این طرح می‌ تواند در درازمدت گران و دشوار باشد، اگرچه یک فضای آنلاین قوی از اعضا و مربیان برای پشتیبانی مداوم وجود دارد.

رژیم غذایی گالوستون چیست ؟

این برنامه برای کاهش علائم ناخواسته نوسانات هورمونی که اغلب در دوران پیش از یائسگی و یائسگی تجربه می شوند با غذاهای ضد التهابی، یک پنجره غذایی محدود و یک برنامه آموزشی طراحی شده است.

رژیم گالوستون چیست؟

رژیم غذایی پروتئین های بدون چربی را در اولویت قرار می دهد و کربوهیدرات های فرآوری شده را با تاکید بر مصرف چربی های سالم به حداقل می رساند. روزه داری متناوب روزانه با توصیه به 8 ساعت غذا خوردن و یک روزه 16 ساعته یکی دیگر از جنبه های مهم برنامه است.
سه گزینه قیمت گذاری وجود دارد که شامل برنامه های غذایی، فیلم های آموزشی و دسترسی به برنامه درسی می شود.

رژیم گالوستون در سال 2017 توسط مری کلر هاور، پزشک متخصص زنان و زایمان که دارای گواهی هیئت مدیره بود، تأسیس شد که متوجه شد بسیاری از مراجعین یائسه او با افزایش وزن سرسختی دست و پنجه نرم می کنند. پس از سال‌ ها توصیه ورزش و محدودیت کالری به بیمارانش، تا زمانی که دکتر هاور چالش‌ های خودش را در مورد افزایش وزن در میانسالی تجربه کرد، متوجه نشد که توصیه‌ های خودش کارساز نبود. او سپس تصمیم گرفت تا یک برنامه تغذیه پزشکی طراحی کند که برای کمک به زنان میانسال برای کاهش وزن طراحی شده بود و یک رویکرد ضد التهابی برای تغذیه در پیش گرفت.

جوانب مثبت

تحقیقات علمی که نشان می دهد روزه داری متناوب می تواند به کاهش وزن کمک کند.
بر محدودیت کالری تمرکز نمی کند بلکه بر انتخاب غذای کامل و غذا خوردن با زمان محدود تمرکز می کند.
برنامه های غذایی، لیست خرید و یک پلت فرم آموزشی قوی و راحت و جذاب دارد.

جوانب منفی

پایبندی مداوم به برنامه غذایی محدود می تواند دشوار باشد.
فقدان شواهد علمی برای حمایت از رژیم غذایی خاص
این برنامه رایگان نیست و توصیه های غذایی اش ممکن است گران باشد.

فواید رژیم گالوستون

رژیم غذایی گالوستون در یک نگاه

رژیم گالوستون یک برنامه تغذیه است که رژیم غذایی کامل (مشابه رژیم مدیترانه ای) را با زمان استراحت ترکیب می کند. ارزش این برنامه در عناصر مربیگری، آموزش و پشتیبانی جامعه است.
این برنامه به خودی خود رایگان نیست و غذاهای کامل با کیفیت مورد نیاز، از جمله گوشت بدون چربی، محصولات تازه و چربی های سالم، می تواند لیست گران قیمتی را ایجاد کند.
حمایت علمی: خود این برنامه از نظر علمی ثابت نشده است که علائم مرتبط با یائسگی را کاهش می دهد یا به شرکت کنندگان در کاهش وزن مرتبط با یائسگی کمک می کند اما توسط تحقیقات علمی که اجزای برنامه را نشان می دهد، از جمله تمرکز بر غذاهای ضد التهابی و متناوب، پشتیبانی می شود. روزه می تواند به کاهش وزن کمک کند.

رژیم غذایی گالوستون چگونه کار می کند؟

هنگام ثبت نام برای رژیم گالوستون از طریق وب سایت آن، سه طرح وجود دارد که هر کدام با قیمت متفاوتی انتخاب می شوند. برنامه های پرداخت یکباره شامل برنامه درسی رژیم گالوستون، مواد آموزشی برای یافتن تعادل هورمونی، مبارزه با التهاب و افزایش وزن، برنامه غذایی 13 هفته ای و سایر ابزارهای دیجیتال است. طرح پرداخت ماهانه در حال انجام است و شامل همان پیشنهادات سایر طرح ها، به علاوه خدمات مربیگری است.
رژیم گالوستون بر سه جزء زیر تمرکز دارد.

کاربرد رژیم گالوستون

روزه متناوب : دکتر هاور یک برنامه روزه متناوب روزانه 16 به 8 را توصیه می کند، به این معنی که فرد هر روز 16 ساعت روزه می گیرد و فقط در طول پنجره هشت ساعته غذا خوردن غذا می خورد. به گفته دکتر هاور، روزه داری فواید زیادی دارد، به خصوص در صورت استفاده طولانی مدت، از جمله کاهش وزن قابل توجه، افزایش متابولیسم، افزایش وضوح ذهنی، افزایش انرژی، کاهش مقاومت به انسولین (که به نوبه خود خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد.) و کاهش التهاب در بدن.

در حالی که رژیم گالوستون به طور خاص مورد مطالعه قرار نگرفته است، توصیه روزه متناوب دکتر هاور برای کاهش وزن ممکن است شایستگی علمی داشته باشد. شواهد نوظهور مزایای روزه داری متناوب را برای کاهش وزن، سلامت قلب و عروق و بهبود نشانگرهای زیستی فیزیولوژیکی سلامت متابولیک نشان می دهد.

یک رویکرد ضد التهابی برای تغذیه

این برنامه غذاهای فرآوری شده و التهاب زا را منع می کند و مصرف غذاهایی که به طور طبیعی مملو از آنتی اکسیدان هستند را تشویق می کند. التهاب سیستمیک مزمن نقش کلیدی در افزایش وزن در میانسالی و بسیاری از بیماری‌ های مزمن دارد. دکتر هاور ادعا می‌کند با استفاده از این پنج نکته می‌ توانید التهاب را کنترل و حتی معکوس کنید:

  1. غذاهای ضد التهابی از جمله بلوبری، سیب، سبزیجات برگدار، ماهی های آب سرد مانند سالمون و تن، توفو، گردو، دانه های کتان و دانه های چیا را مصرف کنید.
  2. کاهش یا حذف غذاهای التهابی، از جمله گوشت های فرآوری شده و چربی های ترانس مانند مارگارین، روغن ذرت، شربت ذرت با فروکتوز بالا، غذاهای سرخ شده، رنگ های مصنوعی، طعم دهنده های مصنوعی و بیشتر غذاهای فرآوری شده. کربوهیدرات های ساده مانند آرد سفید، برنج سفید، شکر تصفیه شده و شربت ذرت با فروکتوز بالا را محدود یا از آنها اجتناب کنید.
  3. حداقل 25 تا 30 دقیقه ورزش هوازی سه بار در هفته، به علاوه 10 تا 25 دقیقه تمرینات با وزنه یا مقاومتی چهار تا پنج بار در هفته داشته باشید.
  4. تقویت سلامت روده. که با ترکیب غذاهای تخمیر شده مانند توفو، کلم ترش، کومبوجا، میسو یا کیمچی، می توانید سلامت روده را بهبود بخشید.
  5. استرس را با استفاده از مدیتیشن، یوگا، بیوفیدبک، تصویر سازی ذهنی هدایت شده، یادداشت روزانه، ورزش یا روش های دیگر در طول روز مدیریت کنید.

نحوه عملکرد رژیم گالوستون

تحقیقات نشان می دهد که تمرکز دکتر هاور بر کاهش التهاب از طریق اصلاح رژیم غذایی و شیوه زندگی می تواند مزایای سلامتی زیادی داشته باشد و خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش دهد. بیماری‌ های مزمن از جمله سرطان، بیماری‌ های قلبی، بیماری‌ های عصبی و بیماری‌ های تنفسی می‌ توانند ناشی از التهاب مزمن ناشی از عفونت‌ ها، چاقی، الکل، تنباکو و رژیم غذایی باشند.

تحقیقات نشان می‌ دهد که رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات‌ های پیچیده و چربی‌ های غیراشباع از باکتری‌ های ضد التهابی در روده حمایت می‌ کند، در حالی که چربی‌ های سالم کمتر و کربوهیدرات‌ های ساده، باکتری‌ های پیش‌ التهاب را تامین می‌ کنند. عنوان شده است که پیروی از رژیم های غذایی مانند رژیم مدیترانه ای التهاب و خطر ابتلا به بیماری های متابولیک را کاهش می دهد.

آنچه کارشناسان می گویند: مانند هر رژیم غذایی جدید، همیشه بهتر است قبل از شروع برنامه گالوستون با پزشک خود مشورت کنید.

شانون هلفرت، متخصص تغذیه و مدیر تغذیه و تندرستی در موریسون لیوینگ، می‌ گوید: «همه نباید روزه متناوب را امتحان کنند، مانند زنان باردار یا در تلاش برای باردار شدن، کسانی که داروهای دیابت یا داروهای متعدد مصرف می‌ کنند و کسانی که سابقه اختلالات خوردن دارند.

هلفرت حامی بزرگ انتخاب های غذایی ضد التهابی است و توضیح می دهد که میوه ها، سبزیجات، حبوبات، پروتئین های بدون چربی، ماهی های چرب، مغزها و دانه ها و شکلات تلخ شیرین نشده اغلب مملو از ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر و آنتی اکسیدان هستند. او می افزاید: برخی از مطالعات ارتباط بین کاهش گرگرفتگی و بهبود انرژی با برنامه های تغذیه ای سرشار از غذاهای ضد التهاب را نشان می دهد.

منبع : هفت گنجاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits