دلگرم
امروز: شنبه, ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۵ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۸ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
پوشش متنوع هوادارای مکزیکی در جام جهانی۲۰۲۲!
1
تیم ملی مکزیک در جام جهانی 2022 قطر در گروه سوم این مسابقات با تیم‌های آرژانتین، عربستان سعودی و لهستان قرار گرفته و با توجه به کیفیت و نوع فوتبالی که از این تیم سراغ داریم، می‌توانیم امیدوار به صعود آن‌ها از مرحلۀ گروهی باشیم.

مهم‌ترین چیزی که برای فوتبالیست‌ها و هواداران مکزیک در سرتاسر دنیا مهم است، طلسم شکنی‌شان در دور یک هشتم نهایی این رقابت‌هاست و باید دید که آیا آن‌ها بلاخره موفق خواهند شد تا پس از 36 سال به دور یک چهارم پایانی این مسابقات صعود و حضور در جمع هشت تیم پایانی را تجربه کنند یا خیر؟

هواداران مکزیکی در جام جهانی2022

مکزیک سرزمینی در آمریکای شمالی است که از فرهنگ و قدمتی بالا در بین کشورهای قاره آمریکا و جهان برخوردار است. "استادوس یونیدوس مکزیکانوس" نام رسمی کشور مکزیک به معنای ایالت متحد مکزیک است که این اسم پس از نام پایتخت آن یعنی شهر مکزیکوسیتی بر روی این کشورگذاشته شد. مکزیک با 130 میلیون نفر جمعیت، در رده دهم پرجمعیت‌ترین کشورهای دنیا قرار داشته و پس از ایالات متحده امریکا و برزیل، در رده سوم پرجمعیت‌ترین کشورهای قاره آمریکا قرار دارد.

هواداران مکزیکی در جام جهانی2022

مکزیک پرجمعیت‌ترین کشور اسپانیایی زبان جهان نیز محسوب می‌شود و در تولید نقره، رتبه اول دنیا را به خود اختصاص داده است. پایتخت این کشور، شهر مکزیکوسیتی است که به عنوان بزرگترین شهر این کشور و همچنین مهم‌ترین مرکز سیاسی، فرهنگی، آموزشی و اقتصادی مکزیک به حساب می‌آید. جمعیت این کلان شهر نزدیک به 9 میلیون نفر بوده و بد نیست بدانید که ازدواج همجنس‌گرایان در سال 2010 در این شهر قانونی اعلام شد. در سده‌های 14 تا 16 میلادی که آزتک‌ها بر قسمت‌هایی از این کشور مسلط بودند، پایتخت باستانی مکزیک "تنوچتیتلان" نامیده می‌شد. اسپانیایی‌ها پس از فتح این منطقه در سده شانزدهم میلادی، تنوچتیتلان را خراب کردند و روی ویرانه‌های پایتخت آزتک‌ها، مکزیکوسیتی امروزی را بنا نهادند.

هواداران مکزیکی در جام جهانی2022

مکزیکوسیتی مطابق معماری شهرهای اسپانیایی و برای یادبود آن شهرها طراحی و ساخته شد. مکزیک با 1,964,375 کیلومتر مریع وسعت، سیزدهمین کشور وسیع جهان به حساب می‌آید. مکزیک در تولید نفت خام هم به مانند رتبه خود در جمعیت، دهمین کشور بزرگ دنیا محسوب شده و از کشورهای مهم نفتی جهان به شمار می‌رود. ذرت مکزیکی و موج مکزیکی، شاید مشهورترین چیزهایی باشند که از مکزیک وارد فرهنگ و زندگی ما شده است. در این کشور هنوز فقر، بی‌سوادی و کارتِل های مواد مخدر بیداد می‌کنند. یکی از عوامل شکوفایی رشد اقتصادی این کشور، همسایه بودن آن‌ها با بزرگترین قطب اقتصادی دنیا، یعنی ایالات متحده آمریکاست.

هواداران مکزیکی در جام جهانی2022

مکزیک مهد یکی از مهم‌ترین تمدن‌های دنیای باستان، تمدن آزتک بوده ‌است. این کشور در سده شانزدهم میلادی توسط "هرنان کورتس" کشف شد و در سال 1519 تمدن‌های بومی مکزیک از سوی اسپانیایی‌ها مورد حمله قرار گرفتند. این کشور از سال 1521 تا جنگ‌های استقلال در سال 1810 مستعمره اسپانیا بوده ‌است. مکزیک پرجمعیت‌ترین، منطقه تحت‌الحمایه اسپانیا بود. پس از سه قرن استیلای امپراتوری اسپانیا، سرانجام در سال 1810 استقلالِ مکزیک از اسپانیا اعلام شد. مکزیک کشور هفتاد و دو رنگ است و بیش از 62 زبان و گویش مختلف دارد.

هواداران مکزیکی در جام جهانی2022

تیم ملی مکزیک تاکنون 17 بار در جام‌های جهانی حضور داشته ولی با این تعداد حضور بالا، بهترین مقام این کشور تنها، حضور در مرحله یک چهارم پایانی در دو جام جهانی 1970 و 1986 بوده که اتفاقا در هر دوی آن‌ها نیز میزبان بوده‌ است. مکزیک پرافتخارترین تیم در جام ملت‌های کونکاکاف بوده و توانسته در این مسابقات 10 بار به عنوان قهرمانی دست پیدا کند.

هواداران مکزیکی در جام جهانی2022

فوتبال برای اولین بار توسط کارگران معدن انگلیسی به مکزیک آمد. اسپانیایی‌هایی که از جنگ کشورشان فرار کرده بودند در سروسامان دادن به ‌فوتبال مکزیک کمک زیادی کردند. تیم ملی مکزیک به‌طور کلی فراز و نشیب‌های زیادی در طول تاریخ خود داشته و این تیم و بازیکنانش از سابقۀ بالایی در فوتبال دنیا برخوردار بوده‌اند. اولین دورۀ حضور مکزیکی‌ها در جام جهانی به اولین دورۀ این مسابقات در سال 1930 بر می‌گردد که در آن جام مکزیک در گروهی که شامل آرژانتین، فرانسه و شیلی بود، توفیق خاصی بدست نیاورد و با قرارگیری در جایگاه آخر گروه، وداعی زودهنگام با این رقابت‌ها داشت.

هواداران مکزیکی در جام جهانی2022

مکزیک همان‌طور که گفته شد در سال‌های 1970 و 1986 میزبان دو جام جهانی بوده و بهترین عملکرد آن‌ها نیز به همین مسابقات بر می‌گردد که سبزپوشان مکزیکی در هر دوی این جام‌ها توانستند تا مرحلۀ یک چهارم نهایی صعود کنند. این تیم منطقۀ آمریکای شمالی پس از سال 1994 تاکنون یک پای ثابت تمام مسابقات جام جهانی بوده و در تمامی این رقابت‌ها تنها موفق به صعود از دور گروهی شده و پس از آن با شکست در دور حذفی از این رقابت‌ها کنار رفته است. مکزیک سرمربی‌های سرشناسی را بر روی نیمکت خود در جام جهانی دیده که از جملۀ این مربیان می‌توان به ریکاردو لاولپه، ایگناسیو ترللس و بورا میلوتینوویچِ صرب اشاره کرد.

هواداران مکزیکی در جام جهانی2022

فوتبالیست‌های مکزیکی در جام جهانی قطر با پیراهن همیشگی خود که سبز رنگ است پا به میدان خواهند گذاشت و پیراهن دوم آنها هم عمدتا به رنگ سفید/کرم همراه با یک پترن گرافیکی شلوغ برگرفته از نمادهای تمدن آزتک ارائه شده است. آنها برای اسپانسری پیراهن‌های خود سراغ آدیداس رفته‌اند و یکی از 7 کشور مسابقات هستند که با این برند مشهور آلمانی در جام جهانی بازی خواهند کرد.

هواداران مکزیکی در جام جهانی2022

تیم ملی مکزیک در جام جهانی 2022 قطر در گروه سوم این مسابقات با تیم‌های آرژانتین، عربستان سعودی و لهستان قرار گرفته و با توجه به کیفیت و نوع فوتبالی که از این تیم سراغ داریم، می‌توانیم امیدوار به صعود آن‌ها از مرحلۀ گروهی باشیم.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است