دلگرم
امروز: جمعه, ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۰۶ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
با خبرچینی همسر خود چه‌ کنیم؟

با همسر خبرچین و فضول چگونه باید برخورد کرد؟

با خبرچینی همسر خود چه‌ کنیم؟
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بهترین شیوه برخورد با خبرچینی همسر رفتار متقابل با او نیست بلکه صحبت کردن با او و مشخص کردن حریم خصوصی زندگی مشترک است .

خبرچینی همسر | بهترین شیوه برخورد با خبرچینی همسر

در سالهای اولیه زندگی به دلیل بی تجربگی همسران بسیار پیش می آید که زوجین مسائل خصوصی زندگی شان را برای مادر و اعضای دیگر خانواده شان بازگو میکنند . شاید در ابتدای امر همسران فقط از روی بی تجربگی به بازگو کردن مسائل بپردازند اما کم کم این روال به عادت آنها تبدیل میشود و مشکلات جدی را در زندگی به وجود می آورد.
زن و شوهری که در یک خانه با یکدیگر زندگی می کنند، به طور طبیعی ممکن است دچار اختلاف و عدم تفاهم در موضوع یا موضوعاتی گردند. تا اینجا مشکلی نیست و با کمی تدبیر و از خود گذشتگی طرفین موضوع قابل حل است. اما گاهی زوجین برای درد دل، اختلافات خود را برای دیگران بازگو می کنند. این امر اگر بی جهت و بدون هدف و فقط به دلیل درد دل باشد نه گرفتن راهکار از یک مشاور، می تواند خطرناک و سبب افشای اسرار و مشکلات خانواده گردد.

رفتار با همسر خبرچین

با سلام. مدت زیادی نیست که ازدواج کرده ایم. همسرم تمام اتفاقات کوچک را به خانواده اش گزارش می کند تا جایی که حتی بعد مدتی فهمیدم دختر کوچک دایی اش هم از اتفاقاتی که بین ما می گذرد مطلع است با این کار همسرم چگونه برخوردی داشته باشم و چه کنم که به این کار ادامه ندهد؟

برخورد با خبرچینی همسر

رفتار مقابله به مثل با همسر خبرچین و لجبازی با او شیوه برخوردی درستی نیست. گزارش اتفاقات بین همسران به خانواده اولیه متأسفانه شکل شایعی است که ناشی از عدم آگاهی و آموزش نادرست مهارت های ارتباطی با همسر است. در این زمینه بهتر است که با همسر خود گفتگو کنید و نارضایتی خود را از این موضوع ابراز کنید ولی همین کافی نیست. احتمالا همسر شما راه چاره ای برای حل مشکلاتش با شما پیدا نمی کند و به ناچار با خانواده خود در میان می گذارد که از آنها کمک بگیرد و یا حداقل تسلی بخش وی باشند و اگر شما بتوانید در این زمینه با استفاده از رویکرد حل مسئله مشکلات زناشوئی با همسرتان گفتگو کنید احتمالا می توانید در این زمینه تأثیرگذار باشید

حتماً بخوانید:
۱۳ راه برای برخورد با آدم دو بهم زن و خبرچین

۱۳ راه برای برخورد با آدم دو بهم زن و خبرچین

رفتار با افراد دو بهم زن و خبرچین : استرس تهدیدی است برای موفقیت ما و در این میان آدم‌ها با عملکردها و ذهنیت‌های مسموم، با ایجاد احساسات منفی در ما…

ولی اگر بغیر از مشکلات هر مسئله ای را با خانواده اش مطرح می کند و حریم خصوصی در زندگی شما وجود ندارد بهتر است یکبار دیگر به ترسیم این حریم با توافق دو جانبه شما و همسرتان بپردازید در غیر این صورت لجبازی متقابل ممکن است شما را وارد سیکل معیوبی از رفتارهای تلافی جویانه بی فایده کند که ممکن است سال ها نیز به طول انجامد. بسته به اینکه موضوعات کوچک از دید شما چه تعریفی داشته باشد واکنش های شما نیز در مقابل این رفتار همسرتان باید متفاوت باشد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits