مجله دلگرم
امروز: شنبه, ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۲ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۴ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
موزه نانجینگ چین کجاست؟
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
موزه نانجینگ چین یکی از مجموعه جاذبه های تاریخی و فرهنگی در این کشور بوده که جذابیت های گردشگری زیادی دارد. این موزه با برخورداری از ویژگی های فرهنگی بالا مورد توجه گردشگران است.

اولین و بزرگ ترین موزه همه جانبه در چین، موزه نانجینگ چین است. این موزه که در جنوب کوهستان بنفش قرار دارد، یک موزه فضایی با وسعت ۷۰۰۰۰ متر مربع است. این بنا شامل بخش های مختلفی بوده و از معروف ترین جاذبه های توریستی در چین است که می توانید از جاذبه های آن بازدید کنید.

موزه نانجینگ چین

نانجینگ پایتخت استان جیانگ سو در قسمت جنوب غربی چین بوده که دارای جاذبه های زیادی است و یکی از قطب های گردشگری در چین به شمار می آید. این شهر با قرارگیری در ناحیه دلتای یانگ تسه کیانگ اهمیت فرهنگی و اقتصادی زیادی برای گردشگران داشته است. آثار مهمی که در این موزه نگهداری می شود، اهمیت تاریخی دارند.
این موزه از مکان های دیدنی چین محسوب می شود و جذابیت های گردشگری زیادی دارد. شما می توانید در این موزه با بخش مهمی از تاریخ و فرهنگ چین آشنا شوید. بخش مهمی از این آثار از دوران پارینه سنگی شروع شده و در معرض دید قرار دارند.

موزه نانجینگ چین

بخش های مختلف موزه:

این موزه از ۲ سالن بزرگ تشکیل شده و شامل سالن تاریخ و هنر است. در هر یک از این بخش ها می توانید، با هنر و تاریخ این کشور آشنا شوید. این دو سالن دارای ۳۵۰۰۰ متر مربع مساحت بوده و پوششی بالا دارد. هر دوی این سالن ها و نمایشگاه ها با معماری باشکوه و خیره کننده خود مورد توجه می باشد. سبک سلسله امپراتوری در این مجموعه بسیار جالب توجه است.

در این مجموعه سبک امپراتوری لیائو دیده می شود. این موزه شامل جذابیت های دیگری نیز می باشد. علف های این موزه و درختانی که مشاهده می کنید، زیبایی بیشتری به این بنا بخشیده اند. در این موزه می توانید از تخته سنگ های زینتی نیز بازدید کنید. چشم اندازهای این موزه بسیار جالب و زیبا است. شما می توانید در این موزه از جاذبه های طبیعی و فرهنگی بازدید نمایید.

عکس از موزه نانجینگ چین

بازدید از موزه:

این موزه دیدنی امروزه یکی از مهم ترین جاذبه های چین بوده و شگفتی های زیادی برای گردشگران دارد. این موسسه یک ساختار سازمانی فوق العاده داشته و شامل ۱۴ بخش مختلف است. بخش منابع انسانی، امنیت و حفاظت، سازماندهی موزه، تحقیقات استان شناسی، موسسه تحقیقات فرهنگ و تمدن، موسسه تحقیقات معماری، تحقیقات نمایشگاه هنر و بسیاری از بخش های دیگر در این موزه جالب توجه بازدیدکنندگان هستند.

آثار موجود در موزه:

در این موزه می توانید، مجموعه متعددی از اشیا را مشاهده کنید. حدود ۴۰۰۰۰ اثر در این مجموعه وجود داشته که متعلق به دوران پارینه سنگی هستند. برخی از این آثار نیز به دوران معاصر باز می گردند. اشیای سفالی، حکاکی بامبو، فلزی، آثار هنری و … در این مجموعه بسیار جالب توجه هستند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است