مجله دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ برابر با ۲۷ شعبان ۱۴۴۴ قمری و ۲۰ مارس ۲۰۲۳ میلادی
لایت‌ پیکسلیشن جذاب و زیبا برای مو
2
زمان مطالعه: 5 دقیقه
اغلب خانم ها برای ایجاد تغییراتی مثبت و داشتن یک ظاهر و استایل جذاب به رنگ کردن موهای خود می پردازند که روش لایت پیکسلیشن یکی از این موارد بوده و به دلیل سبکی که دارد بسیار جذاب و متفاوت می باشد .

یکی از انواع تکنیک های رنگ مو که طرفداران مخصوص به خود را دارد لایت پیکسلیشن بوده که برای افرادی که به رنگ موهای فانتزی علاقه دارند گزینه مناسبی می باشد. در این روش قسمت های متفاوت و نامنظمی از لایه های مو رنگ آمیزی شده و از رنگ های گوناگونی همچون نورافشانی چراغ های رنگی استفاده می گردد. در همین راستا تصمیم داریم در این مطلب در رابطه با این تکنیک و نحوه انجام آن به بررسی بپردازیم.

آشنایی با تکنیک لایت پیکسلیشن

به طور کلی باید گفت از جمله روش های جدید و جذاب هایلات مو، پیکسلیشن می باشد که در واقع تکنیک رنگ موی فانتزی بوده و امکان دارد مورد پسند برخی از افراد نباشد. در روش لایت پیکسلیشن یک سری لایت های رنگی با طرح های متنوع بر روی سر اجرا می گردد که نتیجه کار حالتی فانتزی دارد.

لایت پیکسلیشن

طراحی رنگ موی پیکسلی

انواع سبک و روش های رنگ کردن مو بسیار متنوع می باشد و در هنگام انتخاب و اجرای هر تکنیکی از آن باید دقت ویژه ای داشته باشید تا بدین گونه تغییرات مثبتی را برای چهره و ظاهر خود فراهم آورید. رنگ مو در سه دسته کلی رنگ مو گرم، رنگ مو سرد و رنگ مو فانتزی تقسیم می گردد که هر یک از آن ها خود دربردارنده طیف گسترده ای از رنگ ها می باشد و در هنگام انتخاب رنگ مو باید بر اساس رنگ پوست، رنگ چشم و … عمل نمایید و رنگ مو مناسب چهره خود را انتخاب کنید.

انواع تکنیک های اجرای رنگ و مش شامل مش سوزنی، رنگ مو آمبره، مش فویلی، لولایت، هایلایت، رنگ مو کالر ملتینگ و … می باشد. تکنیک خلاقانه پیکسلیشن شیوه ای جدید و متفاوت برای رنگ کردن موها به شمار آمده که با کمک رنگ های پاستلی انجام گرفته و تنوع منحصر به فردی به آلبوم های رنگ مو داده است.

آشنایی با تکنیک لایت پیکسلیشن

به طور معمول چتری موها یا نوار خطی در کل مو خیلی خوب می تواند این تکنیک را به نمایش بگذارد. در حقیقت با این روش که نام دیگر آن اسپلش لایت می باشد می توان بدون کمک ابزار و وسیله خاصی لایت فانتزی انجام داد و می توان گفت این تکنیک با الگوبرداری از تصاویر پیکسلی بازی های کامپیوتری قدیمی ابداع شده است.

رنگ مو فانتری

پیکسل به معنای نقطه های ریز و مربعی مانند بوده که کنار هم قرار گرفته شدن آن ها سبب شکل گیری تصویر پایانی در مانیتورها و تصاویر دیجیتالی می باشد. بکار بردن طرح پیکسل برای لایت مو بدین معنا بوده که رنگ موی شما حالت پیکسلی داشته و در واقع می توانید روی لایت مو طرح مربع ها را در کنار یکدیگر ببینید. بهترین و زیباترین شکل پیکسلیشن را می توان بر روی موهای کاملا صاف و لخت انجام داد.

نحوه رنگ کردن مو با تکنیک پیکسلی

تکنیک لایت پیکسلیشن در مقایسه با دیگر روش های رنگ کردن مو حرفه ای تر و سخت تر می باشد و احتیاج به تمرین کردن و همچنین آموزش و مهارت بالایی دارد. در آغاز بایستی راهنمای طرح را بر روی یک صفحه شطرنجی منتقل کرده و بعد پیکسل های مدنظر را دکلره نموده و سپس به رنگ دلخواه خود در بیاورید. لایت پیکسلی را هم می توانید با حالتی ملایم و با استفاده از رنگ های مکمل رنگ طبیعی موها اجرا نموده و هم با لایت های روشن و نئونی انجام بدهید که بیشتر نمایان شوند.

اجرای لایت پیکسلی بر روی موهای کوتاه و موهایی که کمترین حرکت را دارند جذاب ترین جلوه و ظاهر را به وجود خواهد آورد. مرسوم ترین بخشی که از لایت پیکسلی بر روی موها استفاده می گردد حاشیه موها بوده تا وقتی که این طرح برای شما تکراری شد و از آن خسته شدید به سادگی بتوانید با کوتاهی مو طرح ایجاد شده را از بین ببرید.

عکس رنگ مو لایت پیکسلیشن

طراحی لایت پیکسلی بر روی موها با بهره مندی از تکنیک اکسپرشن پیکسل حاصل می شود. برای اجرای این کار طرح پیکسلی مدنظر خود را بایستی بر روی یک فویل که قرار است زیر لایه موها قرار گرفته با کمک ماژیک بکشید. میزان ضخامت دسته موهایی که جدا نموده اید بایستی به اندازه ای باشد که طرح کشیده شده روی فویل قابلیت نمایش برای اجرای کار را داشته باشد.

حتماً بخوانید:
با جذاب ترین مدل رنگ مو سان لایت آشنا شوید

با جذاب ترین مدل رنگ مو سان لایت آشنا شوید

سان لایت یکی از روش های مختلف لایت مو می باشد. برای لایت مو ما روش های بسیار مختلفی داریم که معروفترین و رایج ترین آنها بین بانوان ما های لایت و…

یک چهارم اینچ از قسمت افقی موها به سه بخش فرعی کوچک افقی قسمت بندی می شود. زیر این قسمت فویل قرار داده که بتوانید الگوی پیکسلی مدنظر را به شکل شارپ روی آن رسم نمایید. بخش بالایی فویل با کمک گیره بر روی موهای زیرین از دو سمت به صورت ثابت نگه داشته می شود. توجه نمایید که به منظور زیبایی و دقیق شدن طرح پیکسلی فویل مورد استفاده تحت هیچ شرایطی نباید به حرکت در آید.

نخستین قسمت فرعی موها گرفته شده و بر روی فویل قرار گرفته می شود. با کمک قلمویی کوچک با سر مربعی و شارپ، روشن کننده را متناسب با طرح اجرا شده روی موها به صورتی که به فویل چسبیده شوند به آرامی بکشید. این قسمت فرعی وقتی که کامل شد با استفاده از نایلکس پوشیده می شود.
قسمت فرعی بعدی به طور مستقیم بر روی پلاستیک قرار گرفته می شود. در این محل روشن کننده مقداری از قسمت قبلی با منحرف شدن به طرف بالا کشیده می شود و مجددا روی آن را با نایلکس بپوشانید. قسمت فرعی سوم را بر روی نایلکس انداخته و روشن کننده را در جهت برعکس طرح اصلی بکشید تا حالتی شطرنجی به خود بگیرد. به میزانی که موها تا پایه مدنظرتان روشن گردد منتظر بمانید. بعد موها را شامپو زده و خشک نمایید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (2 رای)  
timefilm
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است